dodano: 2018-12-08 18:56:41 edycja: 2018-12-08 21:06:14 autor: 341 odsłon: 2916

Adwentowy Dzień Skupienia dla ministrantów

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia 2018 roku) odbył się Adwentowy Dzień Skupienia dla ministrantów z prowadzonych przez chrystusowców duszpasterstw LSO. Brało w nim udział blisko dziewięćdziesięciu uczestników. Miał on miejsce w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Poznaniu.

Na doroczne, wspólne spotkanie przyjechali przedstawiciele z parafii na Pomorzu: św. Ottona w Pyrzycach (ks. Przemysław Syguła SChr), św. Chrystusa Króla i św. Józefa w Stargardzie (ks. Marcin Ossoliński SChr), św. Katarzyny w Goleniowie (ks. Paweł Guzik SChr), Ducha Świętego w Szczecinie-Zdrojach (ks. Przemysław Marek SChr), Sanktuarium NSPJ w Szczecinie (ks. Jakub Jeleń SChr), Przemienienia Pańskiego w Płotach (ks. Mateusz Szleger SChr), Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu (ks. Mieczysław Dusza SChr).

Udział wzięli i całość przedsięwzięcia przygotowali gospodarze, czyli służba liturgiczna z Umultowa pod kierunkiem ks. Krzysztofa Wąchały SChr. On też poprowadził na początku wydarzenia konferencję: „Jestem rycerzem Chrystusa”, ukazując na podstawie Listu św. Pawła do Efezjan oręż, w jaki powinien przyodziać się każdy z ministrantów.

Mszy Świętej przewodniczył duszpasterz powołań ks. Marcin M. Stefanik SChr, a kazanie wygłosił prefekt seminarium ks. dr Paweł Jasina SChr. Wskazał on uczestnikom na potrzebę osobistej fascynacji bycia ministrantem, pobudzającej rówieśników do wstępowania w szeregi służby liturgicznej.

Zwieńczeniem „duchowych ćwiczeń” był pobyt w poznańskiej kręgielni.

fot.: ks. Jakub Jeleń SChr08 grudnia 2018r. 08 grudnia 2018r. 341 2916