dodano: 2018-02-01 09:20:00 edycja: 2018-02-05 21:20:08 autor: 230 odsłon: 1459

Formacyjno-rekreacyjne spotkanie junioratu braci w Zakopanem

W dniach 27-31 stycznia 2018 r. w zakopiańskim domu zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi odbywał się formacyjno-rekreacyjny zjazd braci juniorystów Towarzystwa Chrystusowego.

Do Zakopanego przybyliśmy, gdy rozpoczynał się drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich i mogliśmy poczuć atmosferę wielkiego sportowego święta, które co roku odbywa się w stolicy Tatr (pod Wielką Krokwią kibicowaliśmy w niedzielę w czasie konkursu indywidualnego). Naszemu spotkaniu, podczas którego chcieliśmy się jeszcze lepiej poznać i pogłębić naszą braterską więź, towarzyszyła codzienna modlitwa oraz inne praktyki pobożnościowe zapisane w naszych Ustawach. Każdy dzień rozpoczynaliśmy Mszą Świętą a po śniadaniu udawaliśmy się wspólnie w wyznaczone miejsca: skocznia narciarska, sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, kaplica Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr, narciarskie stoki, gdzie mieliśmy okazję pojeździć na nartach oraz gorące źródła, w których kąpaliśmy się i doskonaliliśmy umiejętności pływackie. W drodze powrotnej do Poznania (i innych domów, w których posługujemy) wstąpiliśmy do Bazyliki Mniejszej Ofiarowania NMP w Wadowicach. Tam nasz Współbrat, ks. Tomasz Porzycki TChr, przybliżał historię kościoła, w którym został ochrzczony Karol Wojtyła (św. Jan Paweł II, papież).
Te wspólnie spędzone kilka dni obfitowały w piękne i gorące przeżycia i wrażenia. Wyrażamy nasze najserdeczniejsze podziękowania siostrom Wspólnej Pracy za bardzo miłą gościnę i gorącą modlitwę w te zimne dni. Dziękujemy przede wszystkim naszemu opiekunowi, ks. Robertowi Nalepce TChr, za zorganizowanie tego spotkania, które będziemy długo bardzo mile wspominali.
br. Sławomir Szymański TChr01 lutego 05 lutego 230 1459