Jest już tradycją w Prowincji pw. Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w Ameryce Południowej, że bezpośrednio po uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, chrystusowcy posługujący w Brazylii zjeżdżają się do domu prowincjalnego, by tam uczestniczyć w kursie duszpasterskim.

Jest to jeden z elementów formacji stałej praktykowany w naszym zgromadzeniu. Podobne spotkania mają także miejsce w diecezjach, gdzie posługują chrystusowcy.

Kurs odbywał się w od 25 do 29 listopada. Prowadził go były rektor Seminarium Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu, a obecnie proboszcz parafii w Płotach (diecezja szczecińska), ks. Ryszard Szymanik SChr. Podczas prelekcji i homilii dzielił się swoim świadectwem wiary i zdobytym doświadczeniem duszpasterskim w kontekście współczesnych wyzwań. Zjazd formacyjny chrystusowców był również okazją do odwiedzin współbraci w dwóch parafiach w Kurytybie, które na co dzień prowadzone są przez misjonarzy polonijnych. Tam również celebrowali oni Eucharystię dla zgromadzonych wiernych.

Pojawiająca się trudna sytuacja personalna, skłoniła uczestników do bogatej wymiany opinii, w jakim kierunku powinna zmierzać strategia podejmowanego duszpasterstwa wobec osób polskiego pochodzenia. Był to cenny głos, który przekonał przełożonego tej prowincji do przekazania jednej z obsługiwanych parafii pod opiekę księży diecezjalnych.

Ks. Kazimierz Długosz SChr poinformował również o zmianach personalnych, a jedną z nich było mianowanie z dniem 1 stycznia 2020 roku ks. Andrzeja Wojteczka SChr, proboszcza parafii Quedas do Iguacu, ekonomem prowincjalnym. Przez ostatnie 24 lata funkcję tę pełnił ks. Kazimierz Przegendza SChr.


tydzień temu, 2019-11-30 341 490 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne