Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

« wróć do pełnego kalendarium

2013-04-15
Rekolekcje chrystusowców we Florianopolis (Brazylia)

We wtorek, 9 kwietnia chrystusowcy pracujący w prowincji brazylijskiej pw. Matki Bożej Niepokalanie Poczętej zgromadzili się w domu rekolekcyjnym księży jezuitów we Florianopolis na swoich corocznych ćwiczeniach rekolekcyjnych

Temat tegorocznych rekolekcji: walka duchowa w przestrzeni przykazań Bożych rozważany jest w świetle zagadnień związanych z Nową Ewangelizacją. Po raz pierwszy w historii prowincji rekolekcje dla księży prowadzi osoba świecka – pan Leszek Dokowicz, mąż i ojciec pięciorga dzieci, producent i operator filmowy. Pan Leszek przez wiele lat był zaangażowany w scenę muzyki techno. Obecnie przygotowuje filmy dokumentalne o tematyce katolickiej i głosi rekolekcje dając świadectwo o swoim doświadczeniu. Leszek Dokowicz jest współautorem wielu filmów, m.in. „Boskie Oblicze”, „Egzorcyzmy Anneliese Michel”, „Duch” i „Syndrom”. Jego najnowsze dzieło „Ja Jestem”, to dokument, o tym, jak cud eucharystyczny przemienia życie ludzi.

W prowadzeniu rekolekcji panu Leszkowi pomaga ks. Delton Alves de Oliveira założyciel wspólnoty „Coração Fiel”. Podczas Mszy świętych homilie głosi ks. Krzysztof Grzelak wikariusz generalny Towarzystwa Chrystusowego, który weźmie udział w kapitule prowincjalnej. W ostatnim dniu rekolekcji, czyli w poniedziałek, 15 kwietnia wspólnota świętować będzie srebrny jubileusz kapłaństwa ks. Jana Fliga pracującego w Santana. Kilka zdjęć w galerii na stronie prowincji.

« wróć do pełnego kalendarium

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania