Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2015-10-08
Rozpoczęcie wizytacji ks. Generała w USA i Kanadzie

7 października 2015 roku w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej ks. Ryszard Głowacki SChr, Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego,  rozpoczął wizytację kanoniczną Prowincji pw. Królowej Polonii Zagranicznej w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Wizytacja potrwa trzy miesiące. (...) Czytaj dalej »

2015-10-07
Spotkanie chrystusowców w Canberze

W dniach 5-7 października w Domu Prowincjalnym w Narrabundah (Canberra) odbyło się w spotkanie chrystusowców pracujących na terenie Australii i Nowej Zelandii. Naszym gościem był ks. Bp Cyryl Klimowicz z Irkucka, który poprowadził dla nas dzień skupienia, dzieląc się z nami refleksją (...) Czytaj dalej »

2015-10-06
Spotkanie Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej

Członkowie PRDEZ modlili się przy grobie św. Jana Pawła II za polskich emigrantów oraz w intencji rozpoczynającego się w Rzymie Synodu Biskupów poświęconego małżeństwu i rodzinie. W dniach od 2 do 4 października 2015 r. odbyło się w Domu Hosianum przy Kościele św. Stanisława Biskupa (...) Czytaj dalej »

2015-10-04
Diakonat kl. Macieja Koczaja TChr.

4 października, w stargardzkiej świątyni pw. Jana Chrzciciela miały miejsce święcenia diakonatu kleryka Macieja Koczaja TChr. Święceń udzielił Metropolita szczecińsko-kamieńskiego, ks. abp Andrzej Dzięga. W Eucharystii sprawowanej o godz. 11.00 uczestniczyli księża na czele z Przełożonym (...) Czytaj dalej »

2015-10-04
Bierzmowanie w Nafplio

4 października 2015 r.  w Nafplio w kościele Przemienienia Pańskiego ks. biskup Stanisław Stefanek TChr udzielił sakramentu bierzmowania 7 młodym Polakom. Miejscowy duszpasterz,  ks. Jerzy Chorzempa TChr, przez cały rok w cotygodniowych katechezach przygotowywał młodzież do przyjęcia sakramentu (...) Czytaj dalej »

2015-10-04
Ikona Jasnogórska w Saint-Denis

Ponad półroczne przygotowanie uroczystości, zabieganie o wszystkie szczegóły przez duszpasterza ks. Zbigniewa Wcisło SChr i miejscowych polskich parafian, zaowocowały wprowadzeniem kopii Jasnogórskiej Ikony do kościoła św. Dionizego w Saint-Denis, gdzie każdej niedzieli gromadzą się Polacy (...) Czytaj dalej »

2015-10-03
Śluby wieczyste kl. Macieja Koczaja TChr.

W pierwszą sobotę października śluby wieczyste w Towarzystwie Chrystusowym złożył nasz współbrat, kl. Maciej Koczaj TChr pochodzący z Dębicy. Dokonało się to podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej o godz. 11.00 w kaplicy Domu Głównego w Poznaniu. Mszy świętej przewodniczył  Przełożony (...) Czytaj dalej »

2015-10-01
Orędzie na Dzień Migranta i Uchodźcy 2016

1 października 2015 r.  podczas Konferencji Prasowej Stolicy Apostolskiej zostało zaprezentowane Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy przypadający na 17 stycznia 2016 r. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy w 2016 r. naturalnie wpisuje się w obchody Roku (...) Czytaj dalej »

2015-09-30
Chrystusowcy na pielgrzymce papieża Franciszka do USA

W dniach od 22 do 27 września 2015 roku papież Franciszek odbył wizytę apostolską do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Podczas pielgrzymki także chrystusowcy spotkali się z Ojcem świętym.  W kanonizacji św. Junipero Serry, której dokonał  papież Franciszek w Waszyngton D.C. wzięli (...) Czytaj dalej »

2015-09-29
Pierwsza profesja zakonna

We wtorek 29 września, w Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, współbracia z 77 Nowicjatu Chrystusowców złożyli swoją pierwszą profesję zakonną. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, ks. Ryszard (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania