Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2013-12-02
Polskie jasełka w parku Jana Pawła II w Kurytybie

Kurytyba jest szczególnym miastem w Brazylii, gdzie mamy wiele śladów ukazujących wieloraki wkład w rozwój tego kraju i obecność  w nim Polaków. W centrum tego miasta znajduje się park poświęcony polskiej etnii i noszący imię papieża Jana Pawła II. Wspomniany park powstał po wizycie (...) Czytaj dalej »

2013-11-28
Konferencja polonijna w stolicy Australii

W środę, 27 listopada w ośrodku duszpasterskim im. Jana Pawła II, prowadzonym przez księży chrystusowców w Canberze zakończyła się trzydniowa konferencja pastoralna dla duszpasterzy polonijnych posługujących rodakom na Antypodach. Organizatorem spotkania był o. Wiesław Słowik, jezuita, (...) Czytaj dalej »

2013-11-28
Zakończenie Roku Wiary w środowiskach polonijnych w Australii

Tegoroczna uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, podczas której zakończył się Rok Wiary miała uroczysty charakter także w środowiskach polonijnych na Antypodach. Przykładem takim może być ośrodek duszpasterski przy sanktuarium maryjnym w Marayong. Na zaproszenie duszpasterzy (...) Czytaj dalej »

2013-11-24
My, Chryste, hufiec Twój….

Powyższy tytuł to pierwsze słowa refrenu hymnu naszego zgromadzenia zakonnego, który dziś, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata wyśpiewują chrystusowcy w Polsce i na całym świecie, gdzie posługują polskim emigrantom w 23 krajach. Dzisiejsza uroczystość jest bowiem tytularnym (...) Czytaj dalej »

2013-11-23
Wystawa poświęcona kard. Augustowi Hlondowi w Domu Głównym

W Domu Głównym naszego zgromadzenia w Poznaniu od soboty 23 listopada można obejrzeć wystawę poświęconą osobie naszego założyciela, Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda pod tytułem: „Kardynał August Hlond - Prymas czasu narodowych wyborów”. Ekspozycja została przygotowana przez katowicki (...) Czytaj dalej »

2013-11-23
Nowa książka o liturgii Mszy Świętej

W wydawnictwie Towarzystwa Chrystusowego Hlondianum ukazała się książka będąca swoistym przewodnikiem po liturgii Mszy Świętej. „Msza Święta - rozumieć, aby lepiej uczestniczyć” to właściwie kompletny wykład liturgii mszalnej: obrzędy, gesty, modlitwy – historia, symbolika, prawo (...) Czytaj dalej »

2013-11-23
Zaproszenie na internetowe rekolekcje adwentowe

Tradycyjnie już od 15 lat Polska Misja Katolicka w Amsterdamie prowadzona obecnie przez naszego współbrata ks. Krzysztofa Obiedzińskiego zaprasza do wzięcia udziału w internetowych rekolekcjach adwentowych dla Polonii i nie tylko. Tegoroczne „wirtualne” ćwiczenia duchowne poprowadzi Ks. (...) Czytaj dalej »

2013-11-23
Pielgrzymka duszpasterzy polonijnych do Rzymu

W dniach 18-21 listopada 2013 r. do Rzymu przybyli duszpasterze posługujący naszym rodakom w różnych zakątkach świata. Inicjatorem tej pielgrzymki do grobów Świętych Apostołów Piotra i Pawła w kończącym się Roku Wiary był ks. bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski (...) Czytaj dalej »

2013-11-21
Triduum przed uroczystością Chrystusa Króla w Domu Głównym

W Domu Głównym naszego zgromadzenia w Poznaniu rozpoczęło się dziś (czwartek) triduum przygotowujące do tytularnego święta naszego zgromadzenia, jakim jest uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To tradycyjne duchowe przygotowanie prowadzi w tym roku ks. Mariusz Urbanowski – (...) Czytaj dalej »

2013-11-19
Zmarł nasz współbrat śp. ks. Alojzy Klein

We wtorek, 19 listopada 2013 r. w szpitalu w Puszczykowie o godz. 13.55 odszedł do Pana ks. Alojzy Klein, chrystusowiec – wieloletni duszpasterz polonijny w Brazylii i Niemczech. Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Alojzego odbędą się 21 listopada (czwartek) w Puszczykowie. Msza Święta pogrzebowa (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

06.08.2014 r.
Wyrusz z chrystusowcami na Jasną Górę
Powoli zbliżamy się do kolejnej Warszawskiej (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania