Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2015-11-07
Diakon Maciej Koczaj laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

Dk. Maciej Koczaj TChr został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego organizowanego w ramach X edycji Dni Jana Pawła II – 2015 – „Świętość”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać esej dotyczący zagadnienia świętości w twórczości Karola Wojtyły/św. Jana Pawła II. (...) Czytaj dalej »

2015-11-07
I miejsce dla ks. Mariusza Sokołowkiego TChr

Dnia 6 listopada br . podczas X jubileuszowego Polonijnego Festiwalu Multimedialnego "Polskie Ojczyzny 2015", Fundacja Polska-Europa-Polonia oraz Akademia Polonijna i Swiatowe Stowarzyszenie Dziedzictwa Kulturowego Polonii w Częstochowie przyznały ksiedzu Mariuszowi Sokołowskiego TChr. pierwsze (...) Czytaj dalej »

2015-11-03
Bale Wszystkich Świętych w USA i Kanadzie

Bal Wszystkich Świętych jest nową tradycją praktykowaną od kilku lat w coraz większej ilości parafii chrystusowców w USA i Kanadzie. Impreza ma na celu promocję świadomości powołania do świętości dla najmłodszych. W tym roku Bale Wszystkich Świętych zostały zorganizowane w następujących (...) Czytaj dalej »

2015-11-03
75-lecie konsekracji kościoła pw. św. Joanny d’Arc w Las Vegas

Parafia pw. św. Joanny d’Arc jest najstarszą wspólnotą katolicką w Las Vegas. Została założona w roku 1908. W 1910 roku  został zamianowany pierwszy proboszcz, który wybudował małą, drewnianą kaplicę. Zostałą ona później dwukrotnie powiększona.  Budowę murowanego kościoła w (...) Czytaj dalej »

2015-10-29
Spotkanie pana Prezydenta RP z Polonią francuską

Podczas jednodniowej roboczej wizyty w stolicy Francji Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się również z francuską Polonią. Jak podaje oficjalny serwis internetowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (www.prezydent.pl) oraz Polska Agencja Prasowa a za nią serwis gosc.pl spotkanie to miało kilka (...) Czytaj dalej »

2015-10-27
Zjazd księży z prowincji Dijon w Paray le Monial

Już po raz drugi księża z czterech burgundzkich diecezji: Dijon, Autun, Nevers i Sens-Auxerre, należących do metropolii dijońskiej, spotkali się w dniach 25-27 października br. w Paray le Monial. Na ów zjazd, który rozpoczął się w niedzielny wieczór i którego tematem były słowa: „«Tak (...) Czytaj dalej »

2015-10-27
Ks. S. Trypuć TChr koordynatorem duszpasterstwa polskojęzycznego w Holandii

Biskupi Polscy zebrani na 370. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które obradowało w Warszawie w dniach 6-7 października 2015 r. powołali ks. Sławomira Trypucia TChr na Koordynatora Duszpasterstwa Polskojęzycznego w Holandii. Poprzednio funkcję tę pełnił również chrystusowiec, (...) Czytaj dalej »

2015-10-25
Sanktuarium Jana Pawła II w Los Angeles

W niedzielę 25. października br. w kościele Matki Bożej Jasnogórskiej w Los Angeles, gdzie od ponad 50 lat posługują Polonii kalifornijskiej księża ze zgromadzenia Towarzystwa Chrystusowego, odbyła się uroczysta Msza święta inaugurująca powstanie Sanktuarium Św. Jana Pawła II. Koncelebrowanej (...) Czytaj dalej »

2015-10-22
Inauguracja roku akademickiego 2015

22 października, w 67 rocznicę śmierci Założyciela naszego Zgromadzenia kard. Augusta Hlonda, miała miejsce inauguracja nowego roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Chrystusowego. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyło wielu gości, w tym nasi współbracia z Pomorza Zachodniego, (...) Czytaj dalej »

2015-10-22
Nowenna do świętego Jana Pawła II

22 pażdziernika Telewizja "TV Evangelizar Rede Catolica da Igreja" rozpoczęła transmisje novenny do św. Jana Pawła II. Modlitwy prowadzi prowincjał Towarzystwa Chrystusowego w Brazylii ks. Kazimierz Długosz TChr.Założona przez kurytybskiego kapłana ks. Reginaldo Manzotti sieć telewizyjna (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania