Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2015-06-07
Uroczystość Bożego Ciała w parafiach chrystusowców w Brazylii

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z procesji Bożego Ciała w prowadzonych przez chrystusowców parafii w Brazylii: Quedas do Iguaçu, Kurytyba, Balsa Nova, Rio Claro do Sul, Cruz Machado, Mallet. Czytaj dalej »

2015-06-06
Góra Tabor Junior po raz drugi

Tym razem w Dobrzanach w gościnnej parafii pw. św. Michała Archanioła odbyło się święto dzieci – Góra Tabor Junior. Hasłem tegorocznego spotkania było: „Nawracam się, to znaczy, że…” Gospodarzem był ksiądz proboszcz Krzysztof Musiałek SChr, a współorganizatorami – duszpasterze (...) Czytaj dalej »

2015-06-05
Przełożony Generalny wizytuje placówki na Ukrainie

W dniach 25.05-03.06.2015 Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego Ryszard Głowacki TChr przeprowadził wizytację placówek chrystusowców na Ukrainie. Wizytacja rozpoczęła się w parafii Trójcy Przenajświętszej w Wołoczysku, która jest położona najbliżej Polski. Proboszczem tej (...) Czytaj dalej »

2015-06-04
VI Festiwal Piosenki Religijnej nad Miedwiem

Już po raz szósty w ostatnią niedzielę maja odbył się nad jeziorem Miedwiem koło Stargardu Festiwal Piosenki Religijnej. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz, rozpoczynając letnie koncerty nad jeziorem. W tym roku wystąpiło 11 zespołów i wokalistów. Nie zawiodła także publiczność. Gospodarzami (...) Czytaj dalej »

2015-06-02
35 numer „Echa Polonii Brazylijskiej” dostępny w internecie

Zapraszam do zapoznania się z treścią niniejszego numeru „Echa”. Najpierw zapraszam do reportażu o świętowaniu polskich franciszkanów konwentualnych w parafii św. Maksymiliana M. Kolbe w Águas Lindas, w stanie Goiás. To ich 40 – lecie posługi na Ziemi Krzyża Południa.  Z kolei zapraszam (...) Czytaj dalej »

2015-06-02
Międzynarodowa konferencja o polskich duszpasterzach we Francji

Międzynarodowa Konferencja o polskich duszpasterzach we FrancjiOśrodek Badań nad Polonią i Duszpasterstwem Polonijnym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zorganizował 27 maja br. Międzynarodową Konferencję Naukową "Polacy i ich duszpasterze we Francji po II wojnie światowej". (...) Czytaj dalej »

2015-06-02
Pielgrzymka Polaków do Heiloo

W drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego, który w tym roku przypadł w  poniedziałek 25 maja 2015 roku, Pol­ska Parafia *Amsterdam* zorgani­zowała pielgrzymkę do sank­tuarium Matki Bożej "Ter Nood" (w potrze­bie) w Heiloo. Jest to miejsce uświęcone wielolet­nią tra­dycją (...) Czytaj dalej »

2015-06-01
Ekstremalne rekolekcje powołaniowe

Zupełnie w niestandardowy sposób odbyły się majowe dni skupienia (22-24 maja). Ci, którym wydawało się, że życie wiarą jest banalne, że odkrywanie powołania to „pestka”… mogli się bardzo zdziwić. Tak pokrótce o Ekstremalnych Rekolekcjach Powołaniowych, które odbyły się w Domu (...) Czytaj dalej »

2015-05-25
Zmarł śp. Leszek Urbanowski tato ks. Mariusza

Z nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informujemy, że dnia 25 maja 2015 r.,w Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, odszedł do wieczności śp. Leszek Urbanowski (l. 67) ojciec naszego współbrata ks. Mariusza ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Chrystusowego (...) Czytaj dalej »

2015-05-23
III Konferencja Przełożonych Wyższych Towarzystwa Chrystusowego

W dniach 21 i 22 maja 2015 r. w Domu Głównym w Poznaniu odbyła się III Konferencja Przełożonych Wyższych Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej (KPWTChr), której przewodniczył przełożony generalny ks. Ryszard Głowacki. KPWTChr to oficjalna nazwa roboczego spotkania Zarządu Generalnego (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

19.02.2016 r.
Wielkopostny dzień skupienia
Dwie różne historie życia: Piotra i Judasza. (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania