Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2014-04-26
Czuwanie modlitewne w Potulicach przed kanonizacją Jana Pawła II

W ramach przygotowań do kanonizacji Jana Pawła II w potulickiej parafii odbyło wię wieczorne czuwanie modlitewne przygotowane i prowadzone przez ks. prob. Ryszarda Czajkę TChr. Więcej informacji na ten temat jak również zdjęcia z czuwania można znaleźć na stronach "Kuriera Nakielskiego". (...) Czytaj dalej »

2014-04-26
69 rocznica wyzwolenia obozu w Potulicach

26 kwietnia 2014 r.  w Potulicach odbyła się uroczystość 69. rocznicy wyzwolenia obozu Potulice (Lebrechtsdorf). Od wielu już lat w każdą ostatnią sobotę kwietnia na cmentarzu potulickim, gdzie są pochowani byli więźniowie, gromadzą się byli więźniowie obozu wraz z ich rodzinami, aby (...) Czytaj dalej »

2014-04-23
Pogrzeb s. Marii Heleny Hlond, bratanicy kard. Augusta Hlonda

23 kwietnia 2014 r. odbył się w Warszawie przy ul. Żytniej, w Domu Generalnym Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, pogrzeb śp. siostry Marii od Serca Bożego, Heleny Hlond. Siostra odeszła do Domu Ojca w niedzielę 20 kwietnia, w dzień Zmartwychwstania Pańskiego w czasie papieskiego błogosławieństwa (...) Czytaj dalej »

2014-04-18
Misterium Męki Pańskiej w Ziębicach

Dnia 18 kwietnia w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Ziębicach, odbyło się misterium Męki Pańskiej, przygotowane przez księży, braci i kleryków naszego Zgromadzenia. Misterium rozpoczęło się po Liturgii Wielkiego Piątku o godzinie 20:30. Licznie zgromadzeni wierni wraz z duszpasterzami (...) Czytaj dalej »

2014-04-17
Rok Serca Jezusowego w szczecińskim sanktuarium

W Wielki Czwartek, podczas uroczystej Mszy Krzyżma w archikatedrze szczecińskiej został publicznie odczytany dekret Arcybiskupa – Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego ogłaszający ROK SERCA JEZUSOWEGO w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. ROK SERCA JEZUSOWEGO upamiętni (...) Czytaj dalej »

2014-04-16
Życzenia Przełożonego Generalnego

W swoim pierwszym wystąpieniu zaraz po wyborze Błogosławiony, a za chwilę Święty, Jan Paweł II wołał do zgromadzonych na Placu św. Piotra, także do nas wszystkich: „Nie lękajcie się!”. Słowa te są świadectwem Jego głębokiej wiary w Zmartwychwstanie, w zwycięstwo Chrystusa nad ciemnością (...) Czytaj dalej »

2014-04-15
Niedziela Palmowa w Mińsku

Obchody Wielkiego Tygodnia w Mińsku rozpoczęły się tradycyjnie od poświęcenia palm. W Niedzielę Palmową w  kościele pw. św. Szymona i Heleny (tzw. Czerwony Kościół) na mszy świętej sprawowanej w języku polskim zgromadziło się tak bardzo wielu wiernych, że świątynia była wypełniona (...) Czytaj dalej »

2014-04-15
Niedziela Palmowa w Pretorii

W Niedzielę Palmową nastąpiło zakończenie działalności duszpasterskiej chrystusowców w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pretorii. Księża z naszego Zgromadzenia posługiwali w tej wspólnocie przez 24 lata. Jednak na prośbę miejscowego Ordynariusza, ks. Bogdan Wilkaniec TChr., dotychczasowy (...) Czytaj dalej »

2014-04-14
Akademicka Droga Krzyżowa w Szczecinie

W miniony piątek (11.04), ulicami Szczecina przeszła Akademicka Droga Krzyżowa, Rozważania przygotowali studenci z Duszpasterstw Akademickich. Śpiew i modlitwę prowadziło Duszpasterstwo Akademickie "W Sercu". Mimo deszczu przybyło wiele osób, by rozważać ostatnie godziny życia Jezusa. Przy (...) Czytaj dalej »

2014-04-11
Artykuł w "Przewodniku Katolickim" o naszych alumnach

W "Przewodniku Katolickim" podjęto próbę refleksji nad występującą w polskich seminariach diecezjalnych i zakonnych tendencją zgłaszania się coraz większej liczby kandydatów, którzy wcześniej studiowali bądź nawet ukończyli już studia.  Przy tej okazji tygodnik zaprezentował  świadectwa (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania