Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2014-08-16
Medal Towarzystwa dla Gertrudy Wtulich

16 sierpnia podczas uroczystej Mszy św. w kościele pw. św. Józefa w Poughkeepsie,  ks. Tomasz Sielicki, TChr przekazał pani Gertrudzie Wtulich w dowód wdzięcznosci medal Towarzystwa Chrystusowego ofiarowany przez ks. Generała Ryszarda Glowackiego TChr. We Mszy św. uczestniczyło około 500 (...) Czytaj dalej »

2014-08-15
Pielgrzymka polonijna w USA

W dniach 9-10 sierpnia 2014 roku odbyła się XXVII Piesza Polonijna Pielgrzymka Maryjna z Chicago, IL do Merrillville, IN. Rozważając słowa: „Nie lękajcie się”, pątnicy dziękowali za kanonizację Jana Pawła II. Gościem honorowym pielgrzymki był ks. bp Aleh Butkiewicz z Witebska na Białorusi, (...) Czytaj dalej »

2014-08-14
Kurs dla liderów polonijnych

20 przedstawicieli Polonii z Brazylii i Argentyny uczestniczy w Kielcach w III Szkole Polskiej Kultury i Tradycji. Przez dwa tygodnie potomkowie emigrantów będą uczyli się języka polskiego, poznają historię kraju i zwiedzą Polskę. Projekt organizacji szkoły to inicjatywą prowincjała Towarzystwa (...) Czytaj dalej »

2014-08-12
Pogrzeb śp. Mieczysława Sopali

Z nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informujemy, że dnia 12 sierpnia 2014 r. odszedł do wieczności śp. Mieczysław Sopala (l. 94), ojciec naszego współbrata ks. Edwarda, duszpasterza odpowiedzialnego Lokalnej Polskiej Misji Katolickiej Kidderminster – Worcester (Anglia).Uroczystości pogrzebowe (...) Czytaj dalej »

2014-08-08
Aplikacja Słowo Boże na iOS (Apple)

Tworzona przez Chrystusowców aplikacja mobilna "Słowo Boże" dostępna jest teraz na system iOS, czyli na urządzenia mobilne firmy Apple - iPhone oraz iPad. Przypominamy, że już od roku aplikacja „Słowo Boże” dostępna jest także na urządzania mobilne z systemem Android. Zapraszamy do darmowego (...) Czytaj dalej »

2014-08-07
Sierpniowe Dni Wspólnoty

Po raz drugi w tym roku, na zaproszenie Przełożonego Generalnego, przybyli do Poznania chrystusowcy z Polski i różnych stron świata na drugie już Dni Wspólnoty. To doskonałą okazja do braterskiego spotkania w międzypokoleniowym i międzykulturowym wymiarze. W spotkaniu wzięło udział około (...) Czytaj dalej »

2014-08-04
Pogrzeb śp. Krystyny Przybylak

Z nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informujemy, że dnia 4 sierpnia 2014 r. odeszła do wieczności śp. Krystyna Przybylak (l. 82), mama naszego współbrata ks. Tadeusza, duszpasterza Polaków w Sydney (Australia).Uroczystości pogrzebowe śp. Krystyny odbędą się 12 sierpnia (wtorek) w Strzyżowie. (...) Czytaj dalej »

2014-08-03
Powstańcza wystawa w Dublinie

Po wielu miesiącach przygotowań, godzinach spędzonych w krypcie kościoła św. Audoen'a, rozmowach telefonicznych i korespondencji mailowej z Muzeum Powstania Warszawskiego i wielu innych podjętych działań przez organizację Discover Poland i Duszpasterstwo Polskie w Dublinie dzisiejszy wieczór (...) Czytaj dalej »

2014-07-29
Odpust polonijny w Derenku

27 lipca 2014 roku po raz 24–ty  na drenczańskim wzgórzu, przy kaplicy, gdzie kiedyś stał kościół p.w. Szymona i Judy Tadeusza, a gdzie równo 20 lat temu postanowiono polską kapliczkę, przy ołtarzu spowitym zielenią Parku Narodowego Aggtelek odbył się doroczny odpust polonijny. Przybyli (...) Czytaj dalej »

2014-07-29
Wiadomości z Doniecka

Parafia św. Józefa w Doniecku, w której proboszczem jest ks. Mikołaj Pilecki TChr znalazła się w epicentrum działań wojennych. W okolicy dworca kolejowego w Doniecku słychać wybuchy i pojedyńcze strzały. Jeden z pocisków upadł obok centrum handlowego Amstor, niedaleko kościoła. Dojazd (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania