Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2014-05-17
Wyróżnienie dla ks. Jerzego Chorzempy TChr

13 maja 2014 r. w polskiej ambasadzie w Paryżu odbyło się wręczenie statuetek zwycięzcom pierwszej edycji konkursu „Wybitny Polak we Francji”. Jego rozstrzygnięcie, jak czytamy na stronach polskiej ambasady, nastąpiło już z początkiem kwietnia br. Komisja konkursowa postanowiła przyznać (...) Czytaj dalej »

2014-05-17
Rekolekcje kapłańskie w diecezji Dromore

W ciągu ostatnich kilku lat – podobnie jak w większości diecezji Europy Zachodniej - również w diecezji Dromore w Irlandii Północnej odnotowuje się spadek liczby powołań kapłańskich. Podejmowane są zatem różne działania mające jakoś przeciwdziałać temu procesowi. Jedną z takich (...) Czytaj dalej »

2014-05-13
Obrona pracy doktorskiej ks. Andrzeja Łysego TChr.

13 maja, we wspomnienie kolejnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej ks. Andrzeja Łysego, rektora naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Praca doktorska pod tytułem: (...) Czytaj dalej »

2014-05-12
Bierzmowanie w Zakładzie Karnym w Goleniowie

W oktawie świąt Wielkanocy, 24 kwietnia, w kaplicy Zakładu Karnego w Goleniowie podczas Mszy Świętej 6 osadzonych przyjęło sakrament bierzmowania. Ks. abp Andrzej Dzięga upoważnił ks. Roberta Kosa, Kapelana Więziennictwa Archidiecezji i Kapelana Okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie, (...) Czytaj dalej »

2014-05-08
Zaproszenie z Białorusi

Ks. Maciej Szmytowski TChr zaprasza do obejrzenia relacji filmowej i fotograficznej z uroczystości związanej z obchodami stulecia urodzin ks. Jerzego Rosiaka i JE ks. Kard. Kazimierza Świątka, jak również będącej dziękczynieniem Bogu za kanonizację Św. Jana Pawła II. Strona z relacją. Czytaj dalej »

2014-05-06
Pielgrzymka Polaków do sanktuarium Matki Bożej w Kevelaer

Każdego roku w pierwszą sobotę maja odbywa się pielgrzymka Polaków do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Kevelaer, której organizatorem  są Księża Chrystusowcy z Polskiej Misji Katolickiej Duisburg- Niederrhein. W tym roku przybyliśmy do tego pięknego miejsca 3 maja w (...) Czytaj dalej »

2014-05-06
Msza św. w Szadłowicach w ramach obchodów 30 rocznicy śmierci O. Ignacego

W rodzinnej parafii Sługi Bożego Ojca Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego, w Szadłowicach (archidiecezja gnieźnieńska), w kościele pw. św. Bartłomieja, odbyła się 6 maja uroczystość w 5. rocznicę zakończenia etapu diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego. Mszy (...) Czytaj dalej »

2014-05-05
Diecezja Dromore w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

W niedzielę  4 maja 2014 w Newry, Irlandia Północna, miały miejsce centralne uroczystości dziękczynne w diecezji Dromore (w krórej pracuje trzech Chrystusowców: ks. Marian Jachym, ks. Józef Woźniak i ks. Krzysztof Kościółek) za kanonizację świętego Jana Pawła II. O godzine 10:00 w (...) Czytaj dalej »

2014-05-05
Rekolekcje kapłańskie chrystusowców w Brazylii

Od wtorku 29 kwietnia w domu rekolekcyjnym księży jezuitów odbywają się coroczne rekolekcje chrystusowców pracujących w Brazylii Tym razem prowadzi je ks. Artur Ważny długoletni duszpasterz młodzieży akademickiej, znany i ceniony rekolekcjonista i egzorcysta. Więcej informacji i zdjęcia (...) Czytaj dalej »

2014-05-01
Rekolekcje chrystusowców w Australii

W dniach 28 kwietnia - 1 maja w Domu Prowincjalnym im. św. Jana Pawła II w Canberrze odbyły się rekolekcje kapłańskie dla chrystusowców pracujących w Prowincji p.w. św. Rodziny w Australii i Nowej Zelandii. Tegoroczne rekolekcje prowadził ks. Józef Przekop SChr. W czasie rekolekcji nasi współbracia (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania