Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2015-12-01
Dzień skupienia chrystusowców w Brazylii

W ostatni poniedziałek listopada, 30 listopada 2015 r., w Domu prowincjalnym odbył się dzień skupienia który zgromadził liczną grupę chrystusowców pracujących na południu Brazylii Specjalnym gościem spotkania był arcybiskup Kurytyby Jose Antonio Peruzzo. Ksiądz arcybiskup kilka miesięcy (...) Czytaj dalej »

2015-11-30
Pogrzeb śp. ks. Stanisława Bojarskiego SChr

Z nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informujemy, że dnia 29 listopada 2015 r. odszedł do wieczności ks. Stanisław BOJARSKI SChr, wieloletni duszpasterz w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Stanisława odbędą się 3 grudnia (czwartek) w Puszczykowie. (...) Czytaj dalej »

2015-11-29
Pogrzeb śp. Jana Kozioła ojca ks. Bogusława

Z nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informujemy, że dnia 29 listopada 2015 r. odszedł do wieczności śp. Jan Kozioł (l. 83), ojciec naszego współbrata ks. Bogusława, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu oraz odpowiedzialnego za Ośrodek Postulatorski (...) Czytaj dalej »

2015-11-27
Polska Kapelania w Porto Alegre

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o objęciu przez chrystusowców nowej placówki duszpasterskiej w Porto Alegre. Dziś zapraszamy do zapoznania się z historią tamtejszej Polonii oraz obejrzenia zdjęć obrazujących żywotność naszych rodaków zamieszkujących stolicę stanu Rio Grande do (...) Czytaj dalej »

2015-11-27
Spotkanie księży wiariuszy w Chicago

Spotkanie księży wikariuszy posługujących w prowincji północnoamerykańskiej Towarzystwa Chrystusowego odbyło się w dniach 23-25 listopada 2015 roku w domu prowincjalnym w Lombard, IL. Celem zjazdu było kontynuowanie permanentnej formacji duchowej i intelektualnej, wymiana doświadczeń (...) Czytaj dalej »

2015-11-24
Odznaczenia w polskiej Ambasadzie w Londynie

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej  nadał odznaczenia państwowe przedstawicielom brytyjskiej Polonii. Wśród odznaczonych znalazł się nasz współbrat ks. Jan Wojczyński TChr, który otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w poniedziałek (...) Czytaj dalej »

2015-11-23
Dzień Skupienia w Prowincji św. Józefa i Uroczystość Chrystusa Króla

Tradycyjnie w dzień po Uroczystości Chrystusa Króla (uroczystości tytularnej zgromadzenia księży i braci chrystusowców) współbracia z  prowincji św. Józefa spotkali się na wspólnej modlitwie. Dzień skupienia, kontynuując rozważania o życiu zakonnym, poprowadził Rektor WSD chrystusowców (...) Czytaj dalej »

2015-11-23
Obchody Uroczystości Chrystusa Króla w Poznaniu

Tegorocznym uroczystościom Chrystusa Króla w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego przewodniczył biskup pomocniczy Archidiecezji Szczecińsko-kamieńskiej Henryk Wejman. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele duchowieństwa poznańskiego, męskich wspólnot zakonnych miasta Poznania, (...) Czytaj dalej »

2015-11-20
Wprowadzenie relikwi bł. Karoliny Kózkówny w parafii Chrystusa Króla

18 listopada w parafii Chrystusa Króla w Stargardzie młodzież obchodziła dzień ich niezwykłej patronki - bł. Karoliny Kózkówny. Najpierw grupa teatralna przedstawiła muzyczną pantomimę o życiu i śmierci błogosławionej męczennicy. Teatr cieni był kompletną nowością w życiu parafii. (...) Czytaj dalej »

2015-11-20
Spotkanie formacyjne w Warszawie dla nowomianowanych przełożonych

W dniach 17-19 listopada 2015 r. odbyło się w Warszawie Spotkanie Formacyjne dla nowo mianowanych przełożonych domów zakonnych i proboszczów Instytutów Życia Konsekrowanego. Trzydniowy kurs zorganizowany został przez Konsultę KWPZM. W spotkaniu wzięło udział 86 nowo mianowanych przełożonych (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania