Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2014-03-11
Zakonne rekolekcje chrystusowców z prowincji MB Częstochowskiej

Tradycyjnie w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu współbracia z Francji i Hiszpanii przez rekolekcje pragną odnowić zakonnego ducha, zastanowić się nad stanem życia wewnętrznego oraz rozbudzić duszpasterski i apostolski zapał. Czynią to zgromadzeni w domu PMK im. Anny i Stanisława Kozłowski (...) Czytaj dalej »

2014-03-10
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej w Szczecinie

Już po raz szósty Zespół Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja (Gastronomik) w Szczecinie i Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa organizują Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa (...) Czytaj dalej »

2014-03-10
Anonsujemy nowy numer "Echa Polonii Brazylijskiej"

Uprzejmie informujemy, że ukazał się kolejny numer (pierwszy w tym roku) jedynego czasopisma wydawanego w języku polskim na terenie Brazylii. Periodyk jest dostępny tak w wersji drukowanej, jak też elektronicznej. Pismo zawiera wiele informacji z życia wspólnoty polonijnej w tym kraju! Wydawane (...) Czytaj dalej »

2014-03-10
Wiadomości z Władysławowa

"Dziennik Bałtycki" przeprowadził plebiscyt na najlepszego proboszcza, parafię i organistę 2013 roku w diecezjach gdańskiej i pelplińskiej. Z radością informujemy, że nasz współbrat ks. Krzysztof Antoń TChr, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP we Władysławowie, zajął III miejsce (...) Czytaj dalej »

2014-03-10
XVI Formacyjne Spotkanie Ministrantów w Lombard

W sobotę 8 marca w parafii w Lombard (USA) odbyło się XVI Formacyjne Spotkanie Ministrantów pod hasłem: „Ministrant jest pilny i sumienny w nauce i w pracy zawodowej”. W spotkaniu wzięło udział 70 ministrantów wraz z duszpasterzami z 5 parafii: św. Floriana z Hamtramck, św. Trójcy z (...) Czytaj dalej »

2014-03-09
Nowa parafia w Hampton Hill

Od 1 marca diecezja Westminster powierzyła parafię św. Franciszka Salezego w Hampton Hill pod opiekę duszpasterską Towarzystwu Chrystusowemu. Dotychczas pracowali tutaj przez kilkadziesiąt lat Misjonarze św. Franciszka Salezego (fransalianie), którzy wybudowali zarówno kościół jak i plebanię. Uroczyste (...) Czytaj dalej »

2014-03-08
Odwiedziny Prowincjała australijskiego w Nowej Zelandii

W dniach 19 lutego - 6 marca Przełożony Prowincji pw. św. Rodziny, ks. Przemysław Karasiuk SChr, przebywał w Nowej Zelandii. Podczas pobytu spotkał się z Polakami w Auckland i Wellington podczas niedzielnych Mszy św. oraz przekazał miejscowym ordynariuszom w dowód wdzięczności "Medal Przełożonego (...) Czytaj dalej »

2014-03-08
Pogrzeb śp. Marii Rytwińskiej

Z nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informujemy, że dnia 8 marca 2014 r. odeszła do wieczności śp. Maria Rytwińska (l. 80), Mama naszego współbrata, ks. Krzysztofa - proboszcza Parafii pw. św. Michała Archanioła w Dobrzanach. Uroczystości pogrzebowe śp. Marii odbędą się 12 marca (...) Czytaj dalej »

2014-03-08
Posługa lektoratu i akolitatu w Seminarium

Tegoroczny Wielki Post rozpoczął się w Seminarium rekolekcjami, które poprowadził o. Sebastian Łuszczki OMI, ojciec duchowny seminarium duchownego Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze. Na zakończenie rekolekcji w piątek Mszy św. przewodniczył Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego, (...) Czytaj dalej »

2014-03-04
Study Days

W dniach 24-28 lutego 2014 r. w ośrodku rekolekcyjnym oo. Pasjonistów w North Palm Beach, FL, miały miejsce kolejne Study Days dla chrystusowców posługujących w Ameryce Północnej. Wykłady na temat współczesnych problemów moralnych, m.in. in-vitro oraz ideologii gender poprowadził Rektor (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania