Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2013-12-15
I Zjazd i Sympozjum Instytucji i Podmiotów noszących imię kard. Hlonda

W Górnośląskiej Wyższej szkole Pedagogicznej imienia Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach odbyło się całodniowe sympozjum naukowe poświęcone myśli pedagogicznej kardynała Augusta Hlonda oraz sprawom wychowawczym i społecznym. Szeroki patronat, jaki nad tym sympozjum roztoczyły władze (...) Czytaj dalej »

2013-12-15
Zakończenie Roku Kardynała Augusta Hlonda

Po uroczystym zakończeniu Roku Kardynała Hlonda jakie miało miejsce w niedzielę, 1 grudnia 2013 roku w kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach – 12 grudnia 2013 roku, nastąpiło uroczyste podsumowanie i zakończenie Roku Kardynała Augusta Hlonda, ogłoszonego rok wcześniej (...) Czytaj dalej »

2013-12-14
Opłatek w polskiej szkole w Mińsku

W sobotę 14.12.2013 r.w gimnazjum nr 7 w Mińsku, odbyło się spotkanie opłatkowe dla dzieci uczęszczających do szkoły polskiej. Języka polskiego i przedmiotów ojczystych uczy się ok 180 uczniów. Pani dyrektor  Beata Aleksandrowicz przywitała przybyłych gości na czele z ambasadorem RP na (...) Czytaj dalej »

2013-12-12
Ważne odwiedziny w Puszczykowie

W ostatnim czasie do naszego puszczykowskiego domu zawitali ważni goście. Pod koniec listopada z niespodziewaną wizytą ks. abp Szczepan Wesoły. Spotkał się z byłymi duszpasterzami polonijnymi, a obecnie mieszkańcami domu w Puszczykowie: ks. Zbigniewem Pajdakiem, ks. Wacławem Bytniewskim i (...) Czytaj dalej »

2013-12-12
Prof. Gremski nowym rektorem Papieskiego Uniwersytetu Katolickiego w Kurytybie

12 grudnia 2013 r. przejdzie do historii Papieskiego Uniwersytetu Katolickiego w Kurytybie, jak też społeczności polonijnej w Brazylii. Dlaczego? Otóż po raz pierwszy w 54-letniej historii tej szacownej uczelni, jej rektorem został człowiek świecki. Jest nim uczony polskiego pochodzenia – profesor (...) Czytaj dalej »

2013-12-10
Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr w programie Jana Pospieszalskiego

Pragniemy poinformować, że w najbliższym programie Jana Pospieszalskiego „Bliżej”, emitowanym 12 grudnia (czwartek) o godz. 22.30 na kanale TVP Info, weźmie udział ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr. Zachęcamy do oglądania tej audycji. Czytaj dalej »

2013-12-08
Zmiana redaktora kalendarium

Drodzy Czytelnicy naszego kalendarium i wszyscy odwiedzający stronę Towarzystwa Chrystusowego, przez ponad sześć lat, będąc administratorem tej internetowej witryny, miałem zaszczyt redagować niniejsze kalendarium i dzielić się z Wami informacjami z życia naszej wspólnoty zakonnej przedstawiając (...) Czytaj dalej »

2013-12-07
Piknik polonijny w Sydney

W niedzielę, 1 grudnia odbyła się dziewiąta edycja polonijnej imprezy w Darling Harbour (Sydney). Wśród wielu stoisk nie zabrakło również stoiska duszpasterstwa polskiego oraz polskich duszpasterzy – naszych współbraci. Galeria zdjęć z tej imprezy na stronie prowincji australijskiej www.australia.chrystusowcy.pl (...) Czytaj dalej »

2013-12-06
Wykład ks. prof. Pawła Bortkiewicza TChr o ideologii gender na UE w Poznaniu

Wczoraj (5 grudnia) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbył się wykład otwarty naszego współbrata ks. prof. dra hab. Pawła Bortkiewicza TChr – dyrektora Centrum Etyki UAM, wykładowcy m.in. na Wydziale Teologicznym UAM, w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i WSD (...) Czytaj dalej »

2013-12-05
Peregrynacja kopii jasnogórskiej ikony w domu zakonnym w Pyrzycach

W dniach 3-4 grudnia współbracia mieszkający w domu zakonnym Towarzystwa Chrystusowego w Pyrzycach i posługujący w parafii pw. św. Ottona w Pyrzycach przeżywali nawiedzenie kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Jest to pierwszy dom zakonny naszego zgromadzenia na Pomorzu Zachodnim (wcześniej (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania