Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2014-11-05
Zakończenie remontu kościoła pw. MB Jasnogórskiej w Los Angeles

Polski kościół pw. MB Jasnogórskiej w Los Angeles, w którym posługują nasi współbracia od prawie 50 lat doczekał się kapitalnego remontu. Prace renowacyjne trwały od lutego 2012r. Nowa aranżacja wnętrza jest dziełem polskiego architekta inż.  Andrzeja Ryczka, autora m.in. wznoszonej (...) Czytaj dalej »

2014-11-05
Ks. Krzysztof Antoń TChr honorowym obywatelem Władysławowa

Dnia 31 października 2014 roku nasz współbrat, Ks. Krzysztof Antoń został Honorowym Obywatelem Władysławowa. Tytuł ten otrzymał na sesji Rady Miasta Władysławowo.  Honorowe obywatelstwo to szczególne wyróżnienie nadawane osobie o wielkich zasługach dla miasta lub kraju, ogromny autorytet (...) Czytaj dalej »

2014-11-04
Obchody w Wellington 70 rocznicy przyjazdu polskich dzieci do Nowej Zelandii

1 i 2 listopada w Wellingtonie, na Nowej Zelandii, miały miejsce obchody 70 lecia Przyjazdu Polskich Dzieci z Pahiatua. Na zaproszenie organizatorów w obchodach jubileuszu wziął udział Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Ryszard Głowacki SChr, Prowincjał Chrystusowców w UK (...) Czytaj dalej »

2014-11-03
Wszyscy święci balują na parafiach chrystusowców

To już trzeci rok kiedy przed uroczystością Wszystkich Świętych w parafiach prowadzonych przez chrystusowców  odbyły się Bale Wszystkich Świętych.  Po raz trzeci do takiej formy świętowania najmłodszych parafian zaprosili duszpasterze parafii pw. św. Józefa w Stargardzie, Sanktuarium (...) Czytaj dalej »

2014-11-03
Zmarł br. Stefan Piotrowski TChr

Z wiarą w zmartwychwstanie w Chrystusie informujemu, że dnia 3 listopada 2014 r., w szpitalu z Ząbkowicach Śląskich odszedł do Pana br. Stefan Piotrowski SChr (l. 91). Uroczystości pogrzebowe śp. br. Stefana Piotrowskiego odbędą się 6 listopada (czwartek) w Ziębicach. Msza święta pogrzebowa (...) Czytaj dalej »

2014-11-01
Polska Msza święta na peszteńskim cmentarzu Rákoskeresztúr

Jak co roku na peszteńskim cmentarzu Rákoskeresztúr, 1 listopada na polskiej Mszy świętej zgromadzili się osiedli w Budapeszcie Polacy. Wśród wiernych obecny był ambasador RP na Węgrzech Roman Kowalski z Małżonką, rzecznik spraw narodowości polskiej w Zgromadzeniu Narodowym Węgier dr Csúcs (...) Czytaj dalej »

2014-10-31
Wydarzenia rocznicowe w Pahiatua

W 1944 roku do Pahiatua w Nowej Zelandii przybyło 733 dzieci - polskich sierot wojennych wraz z ponad setką opiekunów. W tym roku przypada 70 rocznica tych wydarzeń. Z tej okazji, w ramach obchodów rocznicy  tego wydarzenia, zaplanowano wiele działań rocznicowych. Jednym z nich była pielgrzymka (...) Czytaj dalej »

2014-10-31
Uroczystości jubileuszowe na Białorusi

W dniach 23-30 października br. ks. Edmund Druz TChr, prowincjał prowincji pw. Świętego Józefa, wziął udział w jubileuszowych uroczystościach na Białorusi. 25 października ks. Edmund włączył się w obchody setnej rocznicę urodzin kard. Kazimierza Świątka, zmarłego w 2011 r. długoletniego (...) Czytaj dalej »

2014-10-31
Rekolekcje chrystusowców na Ukrainie

Chrystusowcy pracujący na Ukrainie zgromadzili się w Żytomierzu, aby przeżyć doroczne rekolekcje. Odbyły się one w dniach 20-23 października 2014. Rekolekcje w gościnnym opactwie sióstr benedyktynek w Żytomierzu prowadził ks. Józef Przekop TChr, którego przywiózł ks. Wiesław Wójcik (...) Czytaj dalej »

2014-10-27
Uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Bredzie

Holandia i miasto Breda 70 lat temu znalazły się na szlaku bojowym 1 PDPanc pod dowództwem legendarnego gen. Stanisława Maczka. Przez ten czas mieszkańcy Bredy dawali i dają wyrazy wdzięczności i sympatii dla swoich wyzwolicieli. W Bredzie jest dużo znaków tych wydarzeń. Odsłonięcie tablicy (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

06.08.2015 r.
Wyrusz z chrystusowcami na Jasną Górę
Zbliżamy się do kolejnej Warszawskiej Pieszej (...) więcej »

25.08.2015 r.
Kongres LSO
Chrzest – początek i brama wiary (Kongres (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania