Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2015-02-21
Wprowadzenie w posługę lektoratu i akolitatu

Tegoroczny czas Wielkiego Postu, już tradycyjnie, rozpoczęły rekolekcje. Nauki głosił rektor poznańskiego seminarium karmelitów o. Jakub Kamiński OCD.  Na zakończenie rekolekcji została odprawiona Eucharystia w czasie której 12 alumnów z II i III roku przyjęło posługę lektora. Mszy św. (...) Czytaj dalej »

2015-02-20
Dni formacyjne w Saint-Denis

W Polskiej Misji Katolickiej w Saint-Denis z racji na rozpoczynający się Wielki Post, ferie dzieci i młodzieży, proboszcz parafii ks. Zbigniew Wcisło SChr zorganizował przy współudziale ks. Marcina Stefanika SChr – duszpasterza powołań oraz kl. Witalija Melnyka SChr dni formacyjne dla dzieci, (...) Czytaj dalej »

2015-02-18
Konkurs recytatorski w Szczecinie

12 lutego 2015 r. w Zespole Szkół Nr 6 w Szczecinie odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej pod honorowym patronatem JE ks. abp.  Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego. Współorganizatorem konkursu była Parafia pw. Najświętszego Serca (...) Czytaj dalej »

2015-02-14
Study Days 2015

W dniach od 9 do 13 lutego 2015 roku księża chrystusowcy posługujący w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie spotkali się na dorocznych warsztatach duszpasterskich w ośrodku rekolekcyjnym „Marywood” koło Jacksonville, FL. Wykłady z dziedziny psychologii poprowadził ks. dr Dariusz Buksik SDB. (...) Czytaj dalej »

2015-02-14
Szkolenie formacyjne najmłodszych chrystusowców z Niemiec

W dniach od 9-12 lutego 2015 r.  księża: Mariusz Sokołowski SChr (PMK Bochum), Łukasz Kuczyński SChr (PMK Dusseldorf), Mateusz Duczmal SChr (PMK Leverkusen), Leszek Tokarzewski SChr (PMK Essen) wzięli udział w szkoleniu formacyjnym księży wikariuszy posługujących w PMK w Niemczech. Organizatorem (...) Czytaj dalej »

2015-02-14
Dzień skupienia w Prowincji św. Józefa

2 lutego 2015 r., w Dzień Życia Konsekrowanego odbył się kolejny dzień skupienia dla księży z prowincji św. Józefa. Mszy św. przewodniczył Ekonom ks. Teodor Puszcz SChr a homilię oraz konferencję na temat konsekracji zakonnej wygłosił rektor WSD SChr z Poznania ks. Andrzej Łysy SChr. (...) Czytaj dalej »

2015-02-14
Rekolekcje kapłańskie chrystusowców

W dniach od 9 do 14 lutego, grupa młodych księży Chrystusowców przeżywała doroczne rekolekcje w naszym domu w Częstochowie. Przewodnikiem duchowym w tym czasie był o. Mieczysław Witalis CSsR, obecnie posługujący w Szczecinie, doświadczony ojciec duchowny i rekolekcjonista. Wieczornym, stałym (...) Czytaj dalej »

2015-02-12
Pielgrzymka Polaków do Paraparaumu

11 lutego miała miejsce doroczna pielgrzymka Polaków do Paraparaumu. Od wielu lat pielgrzymują tu Polacy w rocznice deportacji na Syberie, aby modlić się za tych którzy w tej nieludzkiej akcji stacili życie, za tych których groby znajdują sie na Syberii oraz w intencji tych którzy ocaleli. (...) Czytaj dalej »

2015-02-10
Wiadomości z Doniecka

W Doniecku na Ukrainie, w którym od 1992 pracują nasi księża, wciąż trwają działania wojenne. Miasto jest pod obstrzałem. W niedzielę 8.02.2015 ok. godz. 15 pocisk trafił w kościół w Doniecku. Dzięki Bogu nikomu nic się nie stało. Kościół rzymskokatolicki znajduje się w tzw. czerwonej (...) Czytaj dalej »

2015-02-07
Posiedzenie Komisji Episkopatu ds. Polonii i Polaków za Granicą

Dnia 6 lutego 2015 r. w Warszawie odbyło się posiedzenie Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą Konferencji Episkopatu Polaki. Komisji przewodniczy Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wiesław Lechowicz - Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej; członkami są: ks. bp Tadeusz Bronakowski, (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

16.10.2015 r.
Czuwanie jasnogórskie 2015
W Roku życia konsekrowanego zapraszamy Rodaków (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania