Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2014-03-30
Poświęcenie ołtarza w Mikołajowie

W niedzielę 30 marca wspólnota parafialna w Mikołajowie świętowała spóźniony odpust parafialny. Mimo wielokrotnie przesuwanych dat w uroczystości nie mógł uczestniczyć  ks. bp Jacek Pyl (zakaz opuszczania odległego o 200 km Krymu). Tym bardziej cieszyliśmy się z obecności Ordynariusza (...) Czytaj dalej »

2014-03-29
II wielkopostne spotkanie ognisk misyjnych z parafii chrystusowców

Po raz drugi już dzieci z parafii prowadzonych przez księży Chrystusowców spotkały się w stargardzkiej parafii Chrystusa Króla Wszechświata, by poznawać misyjne powołanie każdego chrześcijanina. Przybyło 120 dzieci i blisko 30 opiekunów ze Szczecina, Goleniowa, Chociwla, Pyrzyc, Płotów, (...) Czytaj dalej »

2014-03-29
Dzień modlitwy dzieci katechizmowych z północnej Francji

Od dobrych kilku lat (poza rokiem ubiegłym, kiedy to potężny atak zimy u progu kalendarzowej wiosny sparaliżował niemalże całkowicie północną Francję, ale nie tylko…) w okresie Wielkiego Postu dzieci uczęszczające na katechizację z regionu Nord – Pas-de-Calais wraz ze swoimi rodzicami (...) Czytaj dalej »

2014-03-28
Formacyjne spotkanie ministrantów i lektorów na Białorusi.

W dniach 24-26 marca w parafii pw. Świętych App. Piotra i Pawła w Niedźwiedzicy (diecezja Pińska) odbyło się  formacyjne spotkanie LSO z parafii prowadzonych przez chrystusowców na Białorusi. Uczestniczyło 25 chłopaków. Prowadził ks. Marcin Sęk, promotor powołań.Uczestnicy zapoznali (...) Czytaj dalej »

2014-03-28
Medal Przełożonego Generalnego dla kard. G. Pella

Podczas pożegnalnego spotkania ks. kard. George’a Pella z księżmi na zakończenie jego posługi w Archidiecezji Sydney nasi współbracia ks. Krzysztof Chwałek TChr i ks. Tadeusz Przybylak TChr  przekazali Ordynariuszowi w dowoód wdzięczności medal Towarzystwa Chrystusowego ofiarowany przez (...) Czytaj dalej »

2014-03-27
Zmarł ks. Andrzej Woźnicki TChr

Dnia 27 marca 2014 r. w szpitalu w Puszczykowie odszedł do Pana ks. Andrzej Woźnicki, chrystusowiec - emerytowany profesor Uniwersytetu San Francisco. Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Andrzeja odbędą się 31 marca (poniedziałek) w Puszczykowie. Msza Święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. (...) Czytaj dalej »

2014-03-26
Przedstawiciele polskich uczelni w Brazylii

„Nauka bez granic” to brazylijski program przygotowany przez: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa, Ministerstwo Technologii i Innowacyjności. Projekt tego programu przewiduje 101 tysięcy stypendiów w celu promocji wymiany studentów, jak też zachęcenia naukowców z innych krajów do prowadzenia (...) Czytaj dalej »

2014-03-24
Przełożony Generalny konsultorem Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą

Księża Biskupi zgromadzeni na 364. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski zatwierdzili Przełożonego Generalnego naszego zgromadzenia, ks. Ryszarda Głowackiego TChr. na konsultora Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą. Dekret. Czytaj dalej »

2014-03-23
Uroczystości pogrzebowe ks. Jana Nowińskiego TChr w Polsce i Brazylii

W niedzielę 23 marca w Staromieściu, w rodzinnej parafii p.w. Wniebowzięcia Maryi Panny, o godz. 12.00 została odprawiona uroczysta msza święta pożegnalna w intencji zmarłego ks. Jana z udziałem najbliższej rodziny, delegacji księży Towarzystwa Chrystusowego oraz parafian. Mszy świętej (...) Czytaj dalej »

2014-03-23
Srebrny jubileusz życia zakonnnego

19 marca 1989 roku trzech naszych współbraci: br. Piotr Kaczówka TChr., br. Grzegorz Krawczyk TChr. i br. Marian Wiśniewski TChr. złożyło swoją pierwszą profesję zakonną. Dziś, w kaplicy Domu Głównego, świętowali jubileusz 25-lecia życia zakonnego. Uroczystej Eucharystii przewodniczył (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

30.11.2014 r.
Internetowe rekolekcje adwentowe
Tradycyjnie już Polska Misja Katolicka w (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania