Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2015-04-21
Rekolekcje chrystusowców we Florianopolis

Od 14 do 20 kwietnia w domu rekolekcyjnym księży jezuitów we Florianopolis odbyły sie coroczne rekolekcje chrystusowców z prowincji pod wezwaniem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w Ameryce Południowej Tegoroczne nauki rekolekcyjne głosił ks. abp. Wacław Depo ordynariusz diecezji częstochowskiej.Więcej (...) Czytaj dalej »

2015-04-18
Rekolekcje kapłańskie w Canberra

W dniach 13-17 kwietnia w Domu Prowincjalnym w Narrabundah, ACT odbyły się doroczne rekolekcje kapłańskie dla księży chrystusowców pracujących w Prowincji p.w. św. Rodziny. Tegoroczne ćwiczenia duchowe poprowadził ks. prof. dr hab. Andrzej Derdziuk OFM Cap, Prorektor Uniwersytetu im. Jana (...) Czytaj dalej »

2015-04-17
Sympozjum w Schönstatt

Od 14-16 kwietnia 2015 r. współbracia posługujący w Niemczech wzięli udział w organizowanym przez PMK w Niemczech sympozjum naukowym. Tematem sympozjum - organizowanym przy sanktuarium Matki Bożej w Schönstatt - było zagadnienie: WSPÓŁCZESNA RODZINA - BLASKI I CIENIE. Spotkanie prowadzili: (...) Czytaj dalej »

2015-04-16
Parafia w Brojcach ma swoją stronę

Duszpasterze parafii pw. Najświetszego Serca Pana Jezusa w Brojcach: ks. prob. Mirosław Czerwiński TChr i ks. Sławomir Pelec TChr. zapraszają do odwiedzin witryny internetowej parafii, w której pracują. Brojce Czytaj dalej »

2015-04-13
Wielkanocne lectio divina dla młodych

W ostatni weekend, 10-12 kwietnia, odbyło się skupienie dla młodzieży męskiej. Tym razem uczestnicy skupienia, zwierzając się, poważnie rozważają realizowanie powołania w naszej wspólnocie zakonnej. Tematem kwietniowego skupienia było podjęcie tematyki lęku i odwagi w podejmowaniu decyzji. (...) Czytaj dalej »

2015-04-13
Ks. abp Wacław Depo odwiedza Polonię w Rio de Janeiro

Ksiądz Arcybiskup przybył do Brazylii na zaproszenie księży chrystusowców dla których będzie głosił w tym roku rekolekcje. Pobyt księdza Arcybiskupa w Brazylii jest też doskonałą okazją do odwiedzenia kilku parafii oraz zapoznania się z pracą księży chrystusowców którzy od 1958 (...) Czytaj dalej »

2015-04-11
Spotkanie przełożonych i proboszczów

W dniach 9-10 kwietnia 2015 roku w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w  Poznaniu odbyło się spotkanie przełożonych i proboszczów z  parafii na terenie Polski. Poświęcone było współczesnym formom duszpasterstwa na przykładzie parafii poznańskich. Swoim doświadczeniem z uczestnikami (...) Czytaj dalej »

2015-04-10
Srebrny Krzyż Zasługi dla ks. Jarosława Gizyckiego TChr

9 kwietnia 2015 w Ambasadzie RP w Kijowie odbyło się spotkanie Prezydenta RP Bronisław Komorowskiego z Polonią. Zostały wręczone odznaczenia dla obywateli Ukrainy, przedstawicieli Polonii oraz dla obywateli polskich. Odznaczenia otrzymało 10 osób, w tym trzech duchownych. Srebrnym Krzyżem Zasługi (...) Czytaj dalej »

2015-04-10
Obchody 75-lecia zbrodni katyńskiej

9 kwietnia 2015, w 75-tą rocznicę wydarzeń katyńskich, oraz w 5 rocznicę tragedii polskiego samolotu, który rozbił się nad lasem smoleńskim, Prezydenci Polski i Ukrainy nawiedzili miejsce martyrologii w Bykowni pod Kijowem. W lasach Bykowni spoczywa ponad 150 tysięcy bestialsko zamordowanych (...) Czytaj dalej »

2015-04-08
Kolejny (ostatni?) numer "Polonicusa"

Czy „Polonicus”  przetrwa…. ? Z pewnym opóźnieniem ukazał się kolejny numer (być może, że jest to już ostatni) czasopisma refleksji Brazylia-Polska „Polonicus”! Jest to jedyny periodyk polonijny o charakterze naukowym wychodzący w świecie i wydawany w Kurytybie. Ostatni numer dedykujemy (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

29.11.2015 r.
Internetowe rekolekcje adwentowe
Tradycyjnie już Polska Misja Katolicka w (...) więcej »

06.12.2015 r.
Rekolekcje adwentowe dla młodzieży
Zapraszamy młodzież szkół średnich i (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania