Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2014-06-17
Pielgrzymka Polaków do Knock

Już po raz 9 mieszkający na Zielonej Wyspie Polacy pielgrzymowali do maryjnego Sanktuarium w Knock co. Mayo. W tym toku pielgrzymom towarzyszyły dwie intencje: dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II oraz intencja o którą on Sam prosił nawiedzając Knock, intencja o jedność rodzin. Pielgrzymi (...) Czytaj dalej »

2014-06-17
Nowa strona internetowa kapelanii w Sao Paulo

Ksiądz Andrzej Wojteczek SChr, kapelan Polaków w Sao Paulo,  informuje o nowej stronie internetowej, na której możemy znaleść informacje z życia tamtejszej Polonii Adres: http://www.capelaniapolonesa.com.br/index.php/pl/ Czytaj dalej »

2014-06-12
Dzień skupienia w Manchesterze

W poniedziałek, 9 czerwca br., współbracia z prowincji NSPJ zebrali się na kolejny dzień skupienia. Tym razem gospodarzem spotkania była parafia Miłosierdzia Bożego w Manchesterze. Skupieniu przewodniczył i konferencje o Najświętszym Sercu Jezusa wygłosił Sekretarz Generalny Towarzystwa (...) Czytaj dalej »

2014-06-12
Nagrody Towarzystwa Chrystusowego dla kieleckich samorządowców

Uroczysta gala targów SACROEXPO w Kielcach była okazją do szczególnych podziękowań. W imieniu generała Towarzystwa Chrystusowego ks. Ryszarda Głowackiego ksiądz Kazimierz Długosz, prowincjał z Ameryki Południowej, wręczył Prezydentowi Miasta Kielce panu Wojciechowi Lubawskiemu odznaczenie (...) Czytaj dalej »

2014-06-11
Odpust w domu opieki Jasna Góra w Huddersfield

W niedzielę, 8 czerwca br., przeżywaliśmy tegoroczny odpust w domu opieki Jasna Góra w Huddersfield. Uroczystościom, która miały miejsce w ogrodzie domu przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił sekretarz generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Andrzej Orczykowski TChr. Mszę św. (...) Czytaj dalej »

2014-06-10
Poświęcenie sztandaru dla ZK w Potulicach

30 maja 2014 r. w Potulicach odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania sztandaru dla Zakładu Karnemu w Potulicach. Z racji tego, że wydarzenie to zgromadziło wiele osób wszystko odbyło się na placu przed kościołem. Po powitaniu wszystkich przybyłych gości przez dyrektora Zakładu (...) Czytaj dalej »

2014-06-09
Powódź w Santa Catarina i Parana

Silne ulewy jakie miały miejsce w ostatnich dniach w południowych stanach Brazylii spowodowały duże szkody także w parafiach prowadzonych przez księży chrystusowców. Według informacji jakie napływają od nas, powódź spowodowała odcięcie od świata takich miejscowości jak Mallet i Cruz (...) Czytaj dalej »

2014-06-05
Dzień Dziecka w Lancaster

W dniu 31 maja odbyła się pierwsza wielka uroczystość integrująca społeczność parafialną - festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Sprzyjająca pogoda, dogodne miejsce, jakim jest Fell Foot Park nad jeziorem Windermere i zaangażowanie wielu parafian stworzyły niepowtarzalny nastrój i przyciągnęły (...) Czytaj dalej »

2014-06-05
Pożegnanie ks. Franciszka w Subotnikach

31 maja br., w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, wspólnota parafialna pw. św. Władysława w Subotnikach (dek. Iwie) pożegnała się ze swoim duszpasterzem – ks. Franciszkiem Gałdysiem TChr. Ksiądz Gałdyś po 18-tu latach służby w parafii z przyczyn zdrowotnych podjął decyzję (...) Czytaj dalej »

2014-06-04
Dzień skupienia współbraci na Białorusi

4 czerwca br. w Centrum Pastoralnym przy KKBB odbyło się przed wakacyjne skupienie księży z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, posługujących na Białorusi. Na zaproszenie gospodarza miejsca ks. Edmunda Druza TChr, dyrektora Centrum Pastoralnego przybyli wszyscy współbracia.  W (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania