Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2014-11-16
Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na świecie

W miniony czwartek w Sanktuarium NSPJ w Szczecinie rozpoczął się czas czternastodniowej modlitwy o pokój na świecie, bo przez dwa tygodnie przebywa tam niezwykły ołtarz - jeden z dwunastu, które staną w różnych miejscach świata, aby w nich trwała wieczysta adoracja w intencji pokoju. Ołtarz (...) Czytaj dalej »

2014-11-14
Spotkanie formacyjne wikarych w Poznaniu

W dniach 13-14 listopada Dom Główny gościł wikariuszy Towarzystwa Chrystusowego, którzy przyjechali,  aby w ramach semestralnego zjazdu wziąć udział w dniu skupienia i spotkaniu formacyjno-szkoleniowym. Konferencje i modlitwy dnia skupienia poprowadził ks. Franciszek Gałdyś TChr, który przypomniał (...) Czytaj dalej »

2014-11-13
Obchody Święta Niepodległości we Francji i Hiszpanii

Chrystusowcy z prowincji Matki Bożej Częstochowskiej wraz ze swoimi parafianami świętują ten ważny dla każdego Polaka dzień, jakim jest dzień Narodowego Święta Niepodległości… przede wszystkim w naszych kościołach i kaplicach trwa modlitwa w intencji Ojczyzny, by Dobry Bóg błogosławił (...) Czytaj dalej »

2014-11-13
Koncerty patriotyczne

Za nami kolejna rocznica odzyskania Niepodległości. Zespół „Serduszka” - działający przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia  istnienia, przygotował cztery patriotyczne koncerty. Towarzyszyły im  słowa Sł. Bożego kard. Stefana (...) Czytaj dalej »

2014-11-12
Konferencja polonijna w Senacie

10 listopada 2014 r. w Senacie odbyła się konferencja: „Polonia dla Polski w demokratycznym 25-leciu”.” Konferencję zorganizowała Europejska Unia Wspólnot Polonijnych przy współpracy Kancelarii Senatu. Celem konferencji było ukazanie wszechstronnego zaangażowania Polonii na rzecz Polski (...) Czytaj dalej »

2014-11-11
Nagroda dla ks. M. Sokołowskiego SChr na Festiwalu Multimediów Polonijnych

Na IX Festiwalu Multimediów Polonijnych „POLSKIE OJCZYZNY 2014” organizowanym przez Akademię Polonijną w Częstochowie nasz współbrat ks. Mariusz Sokołowski SChr otrzymał I nagrodę w kategorii Program Radiowy za cykl: „Wierzę w Boga, jestem POLAKIEM” (rozmowy z Rodakami żyjącymi poza (...) Czytaj dalej »

2014-11-10
Kleryk Maciej Koczaj TChr laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

Kleryk Maciej Koczaj TChr został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Studentów organizowanego w ramach IX edycji Dni Jana Pawła II – 2014 – „Nadzieja”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać esej dotyczący zagadnienia nadziei w twórczości Karola Wojtyły/Jana Pawła (...) Czytaj dalej »

2014-11-10
Polonijna konferencja naukowa w Warszawie

7-8 listopada 2014 r. w Warszawie na UKSW, Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa: Kongres Polonii Kanadyjskiej – 70 lat w służbie Narodowi, Ojczyźnie i Polonii zorganizowana przez Światową Radę Badań nad Polonią, Instytut Nauk Historycznych (...) Czytaj dalej »

2014-11-10
Pogrzeb Romualda Rodziewicza, ostaniego Hubalczyka

W czwartek 6 listopada  odbył się w Huddersfield pogrzeb ostatniego Hubalczyka Romualda Romana Rodziewicza. Zmarł w naszym domu  "Jasna Góra" 24 października w wieku prawie 102 lat. Spędził w nim ostatnie cztery lata życia. Był jednym z bohaterów filmu "Hubal" i książki Melchiora Wańkowicza  (...) Czytaj dalej »

2014-11-10
Uroczystości patriotyczne w Sydney

W ramach obchodów 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Polonia z Sydney zgromadziła się w miejscowej katedrze pw. NMP na wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny. Tę uroczystość o charakterze patriotyczno-religijnym przygotował ks. Krzysztof Chwałek TChr wraz z komitetem organizacyjnym. Mszy (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

06.08.2015 r.
Wyrusz z chrystusowcami na Jasną Górę
Zbliżamy się do kolejnej Warszawskiej Pieszej (...) więcej »

25.08.2015 r.
Kongres LSO
Chrzest – początek i brama wiary (Kongres (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania