Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2014-03-09
Nowa parafia w Hampton Hill

Od 1 marca diecezja Westminster powierzyła parafię św. Franciszka Salezego w Hampton Hill pod opiekę duszpasterską Towarzystwu Chrystusowemu. Dotychczas pracowali tutaj przez kilkadziesiąt lat Misjonarze św. Franciszka Salezego (fransalianie), którzy wybudowali zarówno kościół jak i plebanię. Uroczyste (...) Czytaj dalej »

2014-03-08
Odwiedziny Prowincjała australijskiego w Nowej Zelandii

W dniach 19 lutego - 6 marca Przełożony Prowincji pw. św. Rodziny, ks. Przemysław Karasiuk SChr, przebywał w Nowej Zelandii. Podczas pobytu spotkał się z Polakami w Auckland i Wellington podczas niedzielnych Mszy św. oraz przekazał miejscowym ordynariuszom w dowód wdzięczności "Medal Przełożonego (...) Czytaj dalej »

2014-03-08
Pogrzeb śp. Marii Rytwińskiej

Z nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informujemy, że dnia 8 marca 2014 r. odeszła do wieczności śp. Maria Rytwińska (l. 80), Mama naszego współbrata, ks. Krzysztofa - proboszcza Parafii pw. św. Michała Archanioła w Dobrzanach. Uroczystości pogrzebowe śp. Marii odbędą się 12 marca (...) Czytaj dalej »

2014-03-08
Posługa lektoratu i akolitatu w Seminarium

Tegoroczny Wielki Post rozpoczął się w Seminarium rekolekcjami, które poprowadził o. Sebastian Łuszczki OMI, ojciec duchowny seminarium duchownego Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze. Na zakończenie rekolekcji w piątek Mszy św. przewodniczył Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego, (...) Czytaj dalej »

2014-03-04
Study Days

W dniach 24-28 lutego 2014 r. w ośrodku rekolekcyjnym oo. Pasjonistów w North Palm Beach, FL, miały miejsce kolejne Study Days dla chrystusowców posługujących w Ameryce Północnej. Wykłady na temat współczesnych problemów moralnych, m.in. in-vitro oraz ideologii gender poprowadził Rektor (...) Czytaj dalej »

2014-03-03
Chór "Bojan" z Drohobycza w Stargardzie

Chór "Bojan" z Drohobycza W czasie krótkiej trasy koncertowej po Pomorzu Zachodnim Kameralny Chór "Bojan" z Drohobycza wystąpił w dniu 2 marca 2014 z koncertem w  kościele Chrystusa Króla w Stargardzie Szczecin. Chór ten został zaproszony do parafii w Gorzowie i Stargardzie w imię solidarności (...) Czytaj dalej »

2014-03-03
Pogrzeb śp. Stanisławy Stawarz

Z nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informujemy, że dnia 2 marca 2014 r. odeszła do wieczności śp. Stanisława Stawarz (l. 89), Mama naszego współbrata, br. Jerzego, pełniącego misję Towarzystwa Chrystusowego w Domu Głównym w Poznaniu. Uroczystości pogrzebowe śp. Stanisławy odbędą (...) Czytaj dalej »

2014-02-26
Kleryk chrystusowiec na prestiżowym spotkaniu

Kleryk Maciej Koczaj TChr wziął udział w "Szkole Zimowej" organizowanej przez Instytut Tertio Millenio. "Szkoła Zimowa" to wyjazdowe seminarium poświęcone myśli Jana Pawła II oraz nauczaniu społecznemu Kościoła. Odbyło się ono w dniach od 19 do 23 lutego w Wadowicach.  Podczas spotkania (...) Czytaj dalej »

2014-02-25
Generał chrystusowców w 11. Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu

Dnia  25 lutego 2014 r. przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Ryszard Głowacki, w asyście ks. Sławomira Klima – proboszcza polskiej parafii personalnej w Diecezji Breda oraz Honorowego Kapelana Federacji Organizacji Polskich Pancerniaków, złożył wizytę dowództwu 11. Dywizji (...) Czytaj dalej »

2014-02-25
Działacz polonijny w Rio de Janeiro uhonorowany Medalem Prymasa Polski

W niedzielę 22 lutego br. podczas uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przez ks. Jana Sobieraja TChr i ks. Zdzisława Malczewskiego TChr w polskim kościele w Rio de Janeiro, rektor PMK w Brazylii wręczył p. Tomaszowi Łychowskiemu Medal Prymasa  Polski "za zasługi dla Kościoła i Narodu". Ze względu (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania