Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2015-09-07
Polonijne pielgrzymowanie do Pani Jasnogórskiej w Hobart

Od 1970 roku duszpasterstwo polskojęzyczne na Tasmanii sprawują księża z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Obecnie w Hobart przy parafii australijskiej pw. Św. Teresy od Dzieciatka Jezus funkcję duszpasterza polonijnego pełni ks. Kazimierz Bojda TChr. Na niedzielne msze święte (...) Czytaj dalej »

2015-09-07
Modlitwy za polskich pilotów w Belfaście

W związku z 75. rocznicą rocznicą bitwy o Anglię,  3 sierpnia 2015 r.  w Belfaście oddano hołd  poległym lotnikom. Na miejscowym cmentarzu Milltown pochowanych jest siedmiu polskich pilotów, którzy uczestniczyli w obronie irlandzkiego i brytyjskiego wybrzeża. Dwóch z nich poległo w (...) Czytaj dalej »

2015-09-06
Nowa książka ks. Wojciecha Necla TChr

Małżonkowie wzmocnienie i jakby konsekrowani – to intrygujący tytuł nowej pozycji książkowej opracowanej przez ks. prof. Wojciecha Necel TChr wydanej przez Wydawnictwo Bernardinum z Pelplina w lipcu 2015 roku. Tytuł zaczerpnięty  z kan. 1134 Kodeksu Prawa Kanonicznego posłużył autorowi (...) Czytaj dalej »

2015-09-05
Nowy dwujęzyczny periodyk wśród Polonii brazylijskiej

W święto Pani Jasnogórskiej (26 sierpnia 2015 r.,) ukazał się - w wersji papierowej -  pierwszy numer nowego periodyku wydanego przez Polską Misję Katolicką w Brazylii. Pismo noszące tytuł "Voz de Monte Claro" (Głos Jasnej Góry) ukazało się w dwu językach: polskim i portugalskim. Pismo (...) Czytaj dalej »

2015-09-04
Spotkanie Prezydenta RP z chrystusowcami

28 sierpnia Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej pan Andrzej Duda przyjął u siebie dwóch naszych współbraci: ks. Tadeusza Przybylaka TChr, duszpasterza z Australii i ks. Zbigniewa Rakieja TChr, przełożonego Domu w Częstochowie. Rozmowa dotyczyła sytuacji polskch emigrantów i naszej posługi (...) Czytaj dalej »

2015-09-04
Chrystusowcy w Brazylii obejmują placówkę polonijną w Porto Alegre

W brazylijskim mieście Porto Alegre, będącym stolicą stanu Rio Grande do Sul, wśród populacji liczącej blisko półtora miliona mieszkańców, spotykamy żywotną i pod wieloma aspektami aktywną wspólnotę polonijną. Społeczność polonijna w tym  mieście szczyci się stowarzyszeniem, które (...) Czytaj dalej »

2015-09-02
Chrystusowiec w zarządzie polonijnej organizacji

Miło nam zakomunikować, że nasz współbrat ks. Stanisław Gogulski SChr został członkiem zarządu polonijnej organizacji Uniao Juventus Ks. Stanisław już od kilku lat czynnie związany jest z tą polonijną organizacją, której główna siedziba znajduje się w Kurytybie. Owocem tej współpracy (...) Czytaj dalej »

2015-09-01
Kongres Liturgicznej Służby Ołtarza 2015

Chrzest – brama i początek wiary, to temat tegorocznego, jedenastego już Kongresu Liturgicznej Służby Ołtarza, który miał miejsce od 25 do 30 sierpnia w murach naszego seminarium. Tegoroczna edycja powstała przy współpracy z ks. Adamem Pieckenhagenem Diecezjalnym Duszpasterzem Służby Liturgicznej (...) Czytaj dalej »

2015-08-31
Pogrzeb śp. Emilii Przybylskiej, matki ks. Grzegorza

Z nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informujemy, że dnia 29 sierpnia 2015 r. odeszła do wieczności śp. Emilia Przybylska (l. 86), matka naszego współbrata ks. Grzegorza.Uroczystości pogrzebowe odbędą się 2 września (środa) w Gdańsku. Msza Święta rozpocznie się o godz. 12.00 w Parafii (...) Czytaj dalej »

2015-08-30
Wywiad z ks. Matthew Gardzinskim TChr

W zwiazku z ostatnimi wydarzeniami w Europie dotyczącymi napływu migrantów i uchodźców na Stary Kontynent telewizja EWTN (Eternal Word Television Network) przeprowadziła wywiad z naszym współbratem ks. Matthew Gardzinskim TChr, który oprócz pełnienia funkcji Prokuratora Generalnego, jest także (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

08.05.2016 r.
Dni modlitw o beatyfikację kard. Augusta Hlonda
Dnia 4 maja 2016 roku przypada 71. rocznica (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania