Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2014-09-30
Nowa strona prowincji MB Częstochowskiej

Ks. Tomasz Mikulak TChr zaprasza do odwiedzin nowej strony prowincji pw. Matki Boskiej Częstochowskiej obejmującej terytorium Francji i Hiszpanii. Strona została całkowicie przebudowana. Mamy nadzieję, że aktualność wydarzeń i możliwośc znalezienia potrzebnych informacji zyskają jej grono (...) Czytaj dalej »

2014-09-30
I profesja zakonna w Mórkowie

Tradycyjnie już, w święto Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, w domu nowicjackim w Mórkowie odbyła się uroczystość złożenia I Profesji zakonnej. W tym roku swoje pierwsze śluby złożyło 5. nowicjuszy:- Mateusz Błachacz z Krakowa,- Wojciech Kułach z Gliczarowa Górnego,- Dominik (...) Czytaj dalej »

2014-09-29
Wizyta ks. Generała w Kazachstanie

W dniach 20-26 września 2014 r. ks. Generał przebywał z odwiedzinami i kanoniczną wizytacją na Kazachstanie. Była to pierwsza wizyta ks. Generała Ryszarda Głowackiego TChr na tym terenie.  Pierwsze dni swojego pobytu Przełożony Generalny spędził w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy (...) Czytaj dalej »

2014-09-29
Ponowienie profesji

29 września w święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, podczas Eucharystii sprawowanej przez Wikariusza Generalnego, ks. Bogusława Burgata TChr, czternastu alumnów i dwóch braci zakonnych ponowiło swoje profesje zakonne. W homilii ksiądz Wikariusz Generalny ukazał wpływ (...) Czytaj dalej »

2014-09-28
Budapeszt: „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich”

Uroczystą mszą świętą sprawowaną pod przewodnictwem ks. Ryszarda GłowackiegoTChr,  Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, w asyście ks. Zbigniewa Kutnika  TChr – ekonoma generalnego oraz księży Karola Kozłowskiego TChr i Krzysztofa Grzelaka TChr, (...) Czytaj dalej »

2014-09-27
Inauguracja roku akademickiego na GWSP w Mysłowicach

W sobotę, 27 września 2014 r. w Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Kardynała Augusta Hlonda odbyła się Jubileuszowa XX Inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015. Rozpoczęła się ona uroczystą mszą świętą koncelebrowaną w mysłowickim kościele parafialnym p.w. NSPJ, z udziałem (...) Czytaj dalej »

2014-09-27
Przyjęcie do nowicjatu

Dnia 27 września, w liturgiczne wspomnienie św. Wincentego a Paulo, na zakończenie rekolekcji swój kanoniczny nowicjat rozpoczęli nowicjusze 77. Batalionu Bożej Podchorążówki. Uroczystego rozpoczęcia nowicjatu dokonał, w imieniu wyższych przełożonych Towarzystwa, Rektor naszego Seminarium (...) Czytaj dalej »

2014-09-27
Gala z okazji XX DPKCh w Budapeszcie

27 września, w sobotę, w sali teatralnej Centrum Kultury Aranytíz w Budapeszcie odbył się wieczór galowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Katolików Polskich na Węgrzech pw. św. Wojciecha oraz Polską Parafię Personalną na Węgrzech z okazji jubileuszowych XX Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej. (...) Czytaj dalej »

2014-09-25
Pogrzeb śp. Teresy Długosz

Z nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informujemy, że dnia 25 września 2014 r. po długiej i ciężkiej chorobie  odeszła do wieczności śp. Teresa Długosz (l. 80), mama naszego współbrata ks. Kazimierza, Przełożonego Prowincji pw. Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej w Ameryce Południowej. (...) Czytaj dalej »

2014-09-22
Rekolekcje w Seminarium

Po wakacyjnym wypoczynku i praktykach do Seminarium powrócili nasi klerycy, by przeżyć kolejny rok formacji naukowej i duchowej. Przygotowują się do tego w tradycyjny sposób poprzez ćwiczenia rekolekcyjne. W tym roku nauki rekolekcyjne głosi alumnom znany i ceniony ojciec rekolekcjonista, ks. (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

14.06.2015 r.
Zaproszenie na obchody 70-lecia posługi chrystusowców na Ziemi Pyrzyckiej
Duszpasterze posługujący w parafii św. (...) więcej »

06.08.2015 r.
Wyrusz z chrystusowcami na Jasną Górę
Zbliżamy się do kolejnej Warszawskiej Pieszej (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania