Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2014-12-09
Spotkanie studentów z Niemiec w Bochum

W dniach od 28 do 30 listopada odbyło się kolejne spotkanie studentów polskojęzycznych z Niemiec. Zdecydowana większość uczestników urodziła się, mieszka i studiuje w Nadrenii Północnej-Westwalii.  Tym razem na spotkanie przybyło 45 osób. Tematem wywołanym po części przez zbliżający (...) Czytaj dalej »

2014-12-08
Peregrynacja relikwii bł. Jose w Ziębicach

7 grudnia 2014 roku w parafii św. Piotra i Pawła rozpoczął się święty czas peregrynacji relikwii bł. Jose Luisa Sanchez del Rio. Relikwie meksykańskiego męczennika zostały uroczyście wniesione do ziębickiej świątyni na niedzielnej Eucharystii o godz. 11:30. W czasie Mszy Świętej ks. (...) Czytaj dalej »

2014-12-08
Grudniowe skupienie - Czas słuchania

W czasie adwentu idąc za wzorem Maryi, Panny Cierpliwie Słuchającej, kilku chłopców, między innymi ze Szczecina, Płotów, Pyrzyc, Wągrowca podjęło się w miniony weekend w domu poznańskim „zasłuchania” w słowo z Ewangelii według św. Marka (4,1-20;26-30). Owoce tego słuchania zależą (...) Czytaj dalej »

2014-12-07
Parafia na kołach, czyli o duszpasterstwie kierowców.

Każdego dnia chrystusowiec zanosi gorącą prośbę, by Bóg wspierał go w duszpasterskiej posłudze, w poszukiwaniu i ratowaniu polskich dusz wychodźczych, w towarzyszeniu w pielgrzymce wiary Rodakom rozsianym po całym świecie. I ta nasza zakonna i kapłańska posługa ma wiele wymiarów, odbywa (...) Czytaj dalej »

2014-12-04
Srebrny Jubileusz Domu Polskiego w Manchester

W pamiętnym dla Polski roku 1989 rozpoczął  w Manchester swoją działalność  Dom Polski, zakupiony przez zgromadzenie księży chrystusowców od Stefanii Coner. Po koniecznych remontach i adaptacji do nowych zadań został zatwierdzony przez władze miejskie jako Residential Care Home  12 grudnia (...) Czytaj dalej »

2014-11-30
Inauguracja Roku Życia Konsekrowanego w Poznaniu

Inauguracja Roku Życia Konsekrowanego w archidiecezji poznańskiej rozpoczęła się od procesji, która przeszła od kościoła św. Małgorzaty na Śródce po moście Jordana do katedry. Przedstawiciele różnych instytutów życia konsekrowanego nieśli w pochodzie religie świętych i błogosławionych (...) Czytaj dalej »

2014-11-30
Inaugarcja Roku Życia Konsekrowanego w Szczecinie

W minioną sobotę Sanktuarium NSPJ w Szczecinie wypełniły osoby konsekrowane: księża, bracia i siostry zakonne, a także osoby należące do instytutów świeckich. To właśnie na ten dzień przypadło w naszej diecezji rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego. Mszy św. przewodniczył Przełożony (...) Czytaj dalej »

2014-11-24
Kongres Duszpasterstwa Migrantów

W dniach 17-21 listopada br. odbył się w Watykanie VII Światowy Kongres Duszpasterstwa Migrantów. Spotkaniu zorganizowanemu przez Papieską Radę ds. Migrantów i Podróżujących towarzyszyło hasło: ”Współpraca i rozwój w duszpasterstwie migrantów”. W Kongresie wzięło udział 297 uczestników (...) Czytaj dalej »

2014-11-24
Internetowe rekolekcje adwentowe

Tradycyjnie już Polska Misja Katolicka w Amsterdamie prowadzona przez chrystusowca ks. Krzysztofa Obiedzińskiego zaprasza na Internetowe rekolekcje adwentowe dla Polonii i nie tylko. W tym roku poprowadzi je nasz współbrat ks. Paweł Jasina - doktorant na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Już (...) Czytaj dalej »

2014-11-24
Uroczystość Chrystusa Króla w Budapeszcie

Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest uroczystością tytularną Towarzystwa Chrystusowego i Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. Mszy świętej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. dr Grzegorz Piotr Bielaszka, sekretarz Nuncjatury Apostolskiej na Węgrzech. Po Mszy (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania