Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2014-01-01
Zmarł nasz współbrat śp. ks. Edward Maciejewski TChr

Dzisiaj w godzinach porannych w Campo di Tenente odszedł do Pana śp. ks. Edward Maciejewski - duszpasterz polonijny w Brazylii. Pogrzeb śp. ks. Edwarda odbędzie się w poniedziałek, 6 stycznia, w  Bateias. Po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele parafialnym ciało naszego zmarłego współbrata (...) Czytaj dalej »

2013-12-28
Nowy numer czasopisma polonijnego "Polonicus" wychodzącego w Brazylii

Uprzejmie informujemy naszych Drogich Współbraci o ukazaniu się periodyku "POLONICUS" wydawanego przez Polską Misję Katolicką w Brazylii. Z pewnością jest to czasopismo "sui generis" wśród publikacji polonijnych. Jest to pismo o charakterze naukowym i ukazuje się w języku portugalskim. Periodyk (...) Czytaj dalej »

2013-12-28
Owoce Roku Wiary w PMK w Bonn

Kilkakrotnie na tej stronie pisaliśmy o wydarzeniach Roku Wiary w PMK Bonn. Tym razem przyszedł czas na medialne podsumowanie. DW (DeutscheWelle) opublikowało kilka dni temu (niebawem zrobi to onet.pl)  fotoreportaż z naszego parafialnego  przepisywania Ewangelii. Tekst można przeczytać, usłyszeć (...) Czytaj dalej »

2013-12-24
Życzenia świąteczne

„Brzmi kolęda niby pienie narodowe wśród mniejszości polskiej za granicami kraju. I tam brzmi na ojczyźnie, tam daleko za morzami, gdziekolwiek do stołu wigilijnego zasiada grono polskich tułaczy życiowych. Bo kolędą w ten wieczór modli się cały naród.” (kard. August Hlond) Drodzy (...) Czytaj dalej »

2013-12-21
Życzenia Przełożonego Generalnego na Święta Bożego Narodzenia

Sługa Boży Ojciec Ignacy Posadzy, Współzałożyciel Towarzystwa Chrystusowego, zwracając się do chrystusowców w grudniu 1949 roku napisał, cytując naszego Założyciela Kardynała Augusta Hlonda: „W cichy wieczór wigilijny spieszą do żłóbka wszyscy, których pożera tęsknota za Bogiem, (...) Czytaj dalej »

2013-12-21
Duszpasterstwo w goleniowskim Zakładzie Karnym

W dniach od 11 do 13 grudnia ks. Tomasz Pietrzak SChr, Kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie, odwiedził w celach mieszkalnych wszystkich osadzonych. Była wspólna modlitwa, pobłogosławienie celi i podzielenie się z każdym opłatkiem. Osadzeni chętnie przyjmowali swojego duszpasterza. Kolejnym (...) Czytaj dalej »

2013-12-17
Pogrzeb śp. Heleny Glanc

Z nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informujemy, że dnia 16 grudnia 2013 r., odeszła do wieczności śp. Helena Glanc (l. 87), Mama naszego współbrata ks. Andrzeja – duszpasterza polonijnego w Hiszpanii.Uroczystości pogrzebowe śp. Heleny odbędą się 19 grudnia (czwartek) w miejscowości (...) Czytaj dalej »

2013-12-15
I Zjazd i Sympozjum Instytucji i Podmiotów noszących imię kard. Hlonda

W Górnośląskiej Wyższej szkole Pedagogicznej imienia Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach odbyło się całodniowe sympozjum naukowe poświęcone myśli pedagogicznej kardynała Augusta Hlonda oraz sprawom wychowawczym i społecznym. Szeroki patronat, jaki nad tym sympozjum roztoczyły władze (...) Czytaj dalej »

2013-12-15
Zakończenie Roku Kardynała Augusta Hlonda

Po uroczystym zakończeniu Roku Kardynała Hlonda jakie miało miejsce w niedzielę, 1 grudnia 2013 roku w kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach – 12 grudnia 2013 roku, nastąpiło uroczyste podsumowanie i zakończenie Roku Kardynała Augusta Hlonda, ogłoszonego rok wcześniej (...) Czytaj dalej »

2013-12-14
Opłatek w polskiej szkole w Mińsku

W sobotę 14.12.2013 r.w gimnazjum nr 7 w Mińsku, odbyło się spotkanie opłatkowe dla dzieci uczęszczających do szkoły polskiej. Języka polskiego i przedmiotów ojczystych uczy się ok 180 uczniów. Pani dyrektor  Beata Aleksandrowicz przywitała przybyłych gości na czele z ambasadorem RP na (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

10.10.2014 r.
Spotkanie ze Słowem Bożym w lectio divina razem ze św. Markiem
Ks. Marcin Stefanik TChr, duszpasterz powołań, (...) więcej »

17.10.2014 r.
Jasnogórska noc czuwania w intencji polskich emigrantów - 17/18.10.2014
W duchu dziękczynienia za kanonizację Jana (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania