Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2014-01-19
Dzień Emigranta i Uchodźcy w Caserta

W niedzielę, 19 stycznia, w katedrze w Caserta pod Neapolem nasi Rodacy wspólnie z  Ukraińcami i Filipińczykami świętowali Światowy Dzień Emigranta i Uchodźcy. Polacy stanowili najliczniej reprezentowaną nację. Podczas Eucharystii, której przewodniczył bp  Raffaele Nogaro rozbrzmiewały (...) Czytaj dalej »

2014-01-18
III Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych

Ponad 300 małych misjonarzy i liczna rzesza dorosłych: animatorów, opiekunów i rodziców – oto bilans sobotniego spotkania w kościele pw. św. Jerzego w Goleniowie w ramach III Archidiecezjalnego Spotkania Kolędników Misyjnych. W tym roku to właśnie tutaj, gościli kolędnicy misyjni z całej (...) Czytaj dalej »

2014-01-18
Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

"Migranci i uchodźcy: ku lepszemu światu" - to hasło Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, który po raz setny będzie obchodzony w niedzielę 19 stycznia br. Z tej okazji Ojciec Święty Franciszek skierował specjalne orędzie. Ogólnopolskie obchody tego dnia będą miały miejsce już tradycyjnie (...) Czytaj dalej »

2014-01-17
Audiobook "Drogą pielgrzymów"

Został wydany audiobook,  w formie słuchowiska, książki o. Ignacego Posadzego „Drogą pielgrzymów".  Jest to relacja  z objazdów osad polskich w Południowej Ameryce  w latach 1929 oraz 1930-1931 Wstęp do książki i słuchowiska dostępny jest na portalu YouTube. Został dodatkowo tutaj (...) Czytaj dalej »

2014-01-17
Obchody 30 r. śmierci Ojca Ignacego Posadzego TChr w Poznaniu

Główne obchody 30 rocznicy śmierci Ojca Ignacego Posadzego TChr miały miejsce w Domu Głównym w Poznaniu. Przy grobie Sługi Bożego została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył  Przełożony Generalny ks. Ryszard Głowacki TChr. Wśród celebransów należy wymienić księży (...) Czytaj dalej »

2014-01-17
Rozpoczęcie obchodów 30 r. śmierci Ojca Ignacego Posadzego TChr.

17 stycznia przypada 30 rocznica śmierci Ojca Ignacego Posadzego TChr. Świętowanie obchodów tego wydarzenia rozpoczęło się w Puszczykowie. Miejscem naszej modlitwy o łaskę beatyfikacji Sługi Bożego Ojca Ignacego, była kaplica domu emerytów zgromadzenia w Puszczykowie w piątek 17 stycznia (...) Czytaj dalej »

2014-01-17
Ziębickie wspomnienia bożonarodzeniowe

Nowy administrator parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Ziębicach, ks. Robert Domina TChr serdecznie zaprasza do odwiedzin parafialnej strony internetowej. Warto zaglądnąć, gdyż w okresie Adwentu, jak  i świąt Bożego Narodzenia działo się tam wiele ciekawych rzeczy, o których też informowały (...) Czytaj dalej »

2014-01-10
Wizyta Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Australii

W dniach od 20 grudnia 2013 r. do 10 stycznia 2014 r.  przebywał w Australii ks. prof. dr. hab. Antoni Dębiński, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W podróży towarzyszył mu  ks. dr Marek Grygiel - pełnomocnika rektora ds. kontaktów z Polonią. Gość spotkał się z polonią australijską (...) Czytaj dalej »

2014-01-08
Msze św. w intencji emigrantów i ich rodzin w nowicjacie

Nowicjat Towarzystwa Chrystusowego w Mórkowie, idąc za charyzmatem pozostawionym przez Ojców Zgromadzenia - kard. A. Hlonda i o. I. Posadzego, oraz za wskazaniami ostatniej Kapituły Generalnej, pragnie czynnie włączyć się w troskę o polskich emigrantów i ich rodziny, pozostałe w kraju. Przełożeni (...) Czytaj dalej »

2014-01-02
Największa ruchoma szopka bożonarodzeniowa w zachodniopomorskim

W Święta Bożego Narodzenia uruchomiona została w kościele  Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie niezwykła szopka bożonarodzeniowa: wypełnia prawie całe prezbiterium kościoła – okalając ołtarz. Zawiera w sobie wiele elementów ruchomych: Matka Boża kołysze Dzieciątko, św. Józef (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania