Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2011-10-26
Prof. B. Nadolski konsultorem komisji liturgicznej KEP

Miło nam poinformować, że do grona konsultorów Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski został po raz kolejny powołany nasz współbrat, ks. prof. dr hab. Bogusław Nadolski. Ks. prof. Nadolski od wielu już lat swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera (...) Czytaj dalej »

2011-10-26
Wieści z Kijowa i Żytomierza

W dniach 6-9 października 2011 wikariusz generalny Towarzystwa ks. Krzysztof Grzelak odwiedził Ukrainę: Kijów i Żytomierz. Właśnie minął rok od założenia naszej zupełnie nowej placówki – kapelanii polskiej w Kijowie, którą przy katedrze św. Aleksandra prowadzi ks. Leszek Tokarzewski. (...) Czytaj dalej »

2011-10-24
Nowicjusze u grobu Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda

W niedzielę, 23 października, dzień po wspomnieniu 63. rocznicy śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda (+1948), wielkiego Prymasa Polski i Założyciela Towarzystwa Chrystusowego, w bazylice archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie o godz. 9.30 była sprawowana (...) Czytaj dalej »

2011-10-22
Wręczenie Nagrody im. Ks. Idziego Radziszewskiego ks. prof. Nadolskiemu

Wyjątkowym momentem dzisiejszej (22.10) uroczystości inauguracji roku akademickiego w naszym seminarium było wręczenie naszemu współbratu, jednemu z najbardziej znanych i cenionych polskich liturgistów, ks. prof. dr. hab. Bogusławowi Nadolskiemu Nagrody im. Księdza Idziego Radziszewskiego (...) Czytaj dalej »

2011-10-22
Inauguracja roku akademickiego w naszym Wyższym Seminarium Duchownym

Dziś (22.10), w rocznicę śmierci założyciela naszego zgromadzenia Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda (+1948) odbyła się w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Poznaniu uroczysta inauguracja roku akademickiego połączona z wręczeniem ks. prof. dr. hab. Bogusławowi Nadolskiemu nagrody (...) Czytaj dalej »

2011-10-20
90 lat polskiej parafii w Bruay La Buissière

„Te Deum laudamus, Te Dominum confitemur…” po raz kolejny w tym roku zabrzmiał ten hymn w polskiej kaplicy Najświętszego Serca Jezusowego w Bruay La Buissière: śpiewaliśmy go przed niemalże pół rokiem, gdy z całym Kościołem radowaliśmy się z wyniesienia do chwały ołtarzy papieża (...) Czytaj dalej »

2011-10-18
Międzynarodowa konferencja polonijna w Domu Głównym chrystusowców

We wtorek, 18 października w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu odbyła się międzynarodowa konferencja polonijna pod hasłem „Jan Paweł II wobec migrantów”. Głównym organizatorem sympozjum był ks. Wiesław Wójcik – dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego (IDE) (...) Czytaj dalej »

2011-10-18
Formacyjne spotkanie księży wikariuszy i katechetów

W Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu rozpoczęło się dziś (18.10.) doroczne formacyjne spotkanie księży wikariuszy i katechetów. Uczestniczą w nim młodzi kapłani chrystusowcy pracujący w parafiach Towarzystwa na terenie Polski. W pierwszym dniu zjazdu księża biorą udział (...) Czytaj dalej »

2011-10-17
VII Ogólnopolski Konkurs wiedzy o kard. Auguście Hlondzie

Akcja Katolicka im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda Oddział Parafialny Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi już po raz siódmy organizuje Ogólnopolski Konkurs: Prymas Polski kard. August Hlond Bogu i Ojczyźnie. Celem konkursu jest upowszechnianie nauczania oraz wiedzy o życiu i działalności (...) Czytaj dalej »

2011-10-17
Archidiecezjalny Kongres Misyjny Dzieci u chrystusowców w Szczecinie

W sobotę 15 października w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie odbył się Archidiecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. Tematem przewodnim spotkania było hasło „Bł. Jan Paweł II – Wielki Misjonarz uczy nas modlitwy różańcowej”. W spotkaniu wzięło udział blisko (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

06.08.2014 r.
Wyrusz z chrystusowcami na Jasną Górę
Powoli zbliżamy się do kolejnej Warszawskiej (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania