Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2012-05-30
Pielgrzymka Polonii holenderskiej do sanktuarium Matki Bożej w Potrzebie

W Święto Maryi - Matki Kościoła, 28 maja (dzień wolny od pracy w Holandii) Polska Parafia Personalna pw. Ducha Świętego w Amsterdamie zorganizowała kolejną już pielgrzymkę rodaków mieszkających w tym kraju do sanktuarium „Matki Bożej w Potrzebie”. W słoneczny, świąteczny poniedziałek (...) Czytaj dalej »

2012-05-29
Festiwal i wystawa polonijna w Phoenix (USA)

W prowadzonej przez chrystusowców polskiej parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Phoenix w dniach 21-22 kwietnia 2012 r. miał miejsce IX Polski Festiwal - największe polonijne wydarzenie w Arizonie. Dzięki proboszczowi, ks. Jackowi Wesołowskiemu TChr tradycją stały się wystawy (...) Czytaj dalej »

2012-05-23
Prymicje w Domu Głównym

Wyświęceni wczoraj czterej kapłani Towarzystwa Chrystusowego dziś (środa, 23 maja) o godz. 17.00 sprawowali prymicyjną Mszę Świętą dla seminarium, mieszkańców i pracowników Domu Głównego oraz przyjaciół i dobroczyńców naszego zgromadzenia. Eucharystii przewodniczył ks. Sergiusz (...) Czytaj dalej »

2012-05-23
Prośba dyrektora Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego

Po 3,5 roku nowej formy działalności Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego liczba odsłon strony internetowej w ostatnich dniach przekroczyła pół miliona. Internetowi goście IDE z kraju i z różnych zakątków świata wciąż poszukują polskojęzycznych kościołów, przede wszystkim w Europie, (...) Czytaj dalej »

2012-05-22
Wyjątkowe święcenia w Towarzystwie Chrystusowym

„Nie wyście Mnie wybrali, ale ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili” – te słowa Pana Jezusa dziś (wtorek, 22 maja 2012r.) w szczególnie osobisty sposób mogli usłyszeć i odczytać młodzi chrystusowcy: czterech diakonów i sześciu kleryków z V roku (...) Czytaj dalej »

2012-05-21
VIII Majówka ze sztuką w Marianowie

W dniu 11 maja 2012 r. w parafii Marianowo prowadzonej przez Towarzystwo Chrystusowe miały miejsce niecodzienne wydarzenia. Jednym z nich była konferencja poświęcona osobom najdłużej mieszkającym na terenie parafii Marianowo i ks. Edwardowi Wowrze – chrystusowcowi, który był proboszczem parafii (...) Czytaj dalej »

2012-05-19
„Emigranci” w Filharmonii Poznańskiej

W piątek, 18 maja o godz. 19.00 w Filharmonii Poznańskiej odbył się koncert zatytułowany „Emigranci”. Tytuł mówi o kompozytorach, których dzieła zostały wykonane, a którzy doświadczyli losu emigranta. W programie przewidziano bowiem „Koncert fortepianowy e-moll op. 11, nr 1” Fryderyka (...) Czytaj dalej »

2012-05-18
Zmarł ks. Tadeusz Cechowski

W szpitalu im. H. Cegielskiego w Poznaniu zmarł nasz współbrat ks. Tadeusz Cechowski. Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Tadeusza odbędą się 21 maja 2012 r. (poniedziałek) w kościele pw. M.B. Wniebowziętej w Puszczykowie. Msza Święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 11.00. Ostatnie pożegnanie (...) Czytaj dalej »

2012-05-16
Rekolekcje przed święceniami diakonatu i prezbiteratu

W domu nowicjackim naszego zgromadzenia w Mórkowie k. Leszna czerech diakonów i sześciu kleryków z V roku naszego WSD rozpoczęło wczoraj wieczorem rekolekcje przygotowujące ich do przyjęcia święceń prezbiteratu i diakonatu. Duchowe przygotowanie prowadzi były ojciec duchowny seminarium, a (...) Czytaj dalej »

2012-05-15
Marsz dla Życia w Rzymie z udziałem młodzieży z NSPJ w Szczecinie

W Rzymie, 13 maja odbył się Międzynarodowy Marsz dla Życia. W demonstracji wzięła udział duża grupa młodzieży z naszego sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie: studenci z Duszpasterstwa Akademickiego ODA i Stowarzyszenia RAZEM z ks. Zbyszkiem i ks. Marcinem oraz diakonem (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania