Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2013-02-18
Wielkopostne Dni Skupienia w seminarium chrystusowców

Jestem wierzący, czy tylko tak się nazywam?" - takie i podobne pytania dotyczące wiary stawiali sobie uczestnicy Wielkopostnych Dni Skupienia organizowanych przez duszpasterzy powołań w naszym seminarium w Poznaniu w dniach 15-17 lutego br. Młodzi ludzie, którzy przyjechali na skupienie z Krakowa, (...) Czytaj dalej »

2013-02-17
Posługa lektoratu i akolitatu w naszym seminarium

Pierwsza niedziela Wielkiego Postu w naszym seminarium duchownym w Poznaniu to tradycyjny już termin wprowadzenia w posługi. Tak było i w tym roku. Przygotowani przez rekolekcje wielkopostne trzej klerycy z roku czwartego zostali ustanowieni akolitami i jeden z roku trzeciego w lektorem (pozostali (...) Czytaj dalej »

2013-02-13
Zmarł ks. Benedykt Grzymkowski TChr

W Środę Popielcową, 13 lutego 2013 r. po południu czasu brazylijskiego zmarł w Kurytybie w wieku 78 lat nasz współbrat ks. Benedykt Grzymkowski TChr – wieloletni rektor Polskiej Misji Katolickiej w Brazylii. Śp. ks. Benedykt ostatnio pełnił funkcję kanclerza Polskiej Misji Katolickiej i (...) Czytaj dalej »

2013-02-13
60 lat Polskiej Misji Katolickiej w Brazylii

Początku Polskiej Misji Katolickiej należy się dopatry­wać w nominacji pierwszego jej rektora. W dostępnych doku­mentach (Archiwum księży misjonarzy – CM w Kurytybie, archiwum Prowincji Towarzystwa Chrystusowego w Brazylii) nie napotkałem na oddzielny dokument ustana­wiający Misję. Z dostępnych (...) Czytaj dalej »

2013-02-13
Rekolekcje wielkopostne w naszym seminarium

Wczoraj wieczorem (12.02.) hymnem do Ducha Świętego i nauką wstępną rozpoczęły się w naszym seminarium duchownym w Poznaniu wielkopostne rekolekcje dla kleryków. Tegoroczne ćwiczenia duchowne pod hasłem „Chrystus Drogą, Prawdą i Życiem. Nie lękajcie się!” prowadzi ks. dr Marcin (...) Czytaj dalej »

2013-02-12
25 lat chrystusowców na chicagowskim Trójcowie

25 lat temu chrystusowcy przybyli do Chicago i uratowali od zamknięcia kościół pw. Trójcy Świętej wybudowany ponad 100 lat temu przez i dla Polaków. Z tej okazji 10 lutego br. Polska Misja Duszpasterska pw. Trójcy Świętej w Chicago świętowała srebrny jubileusz istnienia. Oprócz członków (...) Czytaj dalej »

2013-02-12
Prowincja chrystusowców pw. św. Józefa ma 35 lat

Dnia 2 lutego br. minęła 35. rocznica oficjalnego erygowania prowincji Towarzystwa Chrystusowego pw. św. Józefa, która wówczas obejmowała terytorium Republiki Federlanej Niemiec, Holandii oraz Włoch. Z tej okazji, inaugurując Rok Jubileuszowy, obecny zarząd tej prowincji – ks. Jerzy Wieczorek (...) Czytaj dalej »

2013-02-11
Strona internetowa parafii w Rouvroy-Méricourt

Nasz współbrat ks. Adam Szymczak duszpasterzujący w Rouvroy (Francja) zaprasza do wirtualnych odwiedzin na stronie swojej parafii: www.pmk-rouvroy.fr Czytaj dalej »

2013-02-11
Wieści z Islandii

W dniach od 3.02. do 6.02. br. ze swoją pierwszą oficjalną wizytą przebywał na Islandii nowy nuncjusz apostolski dla krajów skandynawskich JE ks. abp Henryk Józef Nowacki. Program wizyty obejmował między innymi spotkanie z prezydentem Islandii Ólafur Ragnar Grímsson, jak również wizytę (...) Czytaj dalej »

2013-02-06
Pogrzeb Ojca br. Jarosława Krusika

Dnia 6 lutego 2013 r. odszedł do wieczności śp. Czesław Krusik (l. 79) ojciec naszego współbrata br. Jarosława, pracującego w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. Uroczystości pogrzebowe śp. Czesława odbędą się 9 lutego (sobota) w Bydgoszczy. Msza Święta pogrzebowa rozpocznie (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania