Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2013-11-02
SMS z Serca do serca

„Jeśli chcesz codziennie na swój telefon otrzymywać wiadomość tekstową (SMS), zawierającą fragment Pisma Świętego, nauczania Papieży, mądrości Świętych albo informacje z życia sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa..." Taką propozycję skierował do wiernych kustosz szczecińskiego (...) Czytaj dalej »

2013-11-02
Dzień skupienia chrystusowców na Ukrainie

Dnia 30 października chrystusowcy posługujący na terenie Ukrainy zgromadzili się w seminarium duchownym w Worzelu k. Kijowa, aby w kończącym się Roku Wiary przeżyć dzień skupienia. Na to spotkanie przybył z Poznania ks. Wiesław Wójcik TChr, nowy delegat przełożonego generalnego ds. chrystusowców (...) Czytaj dalej »

2013-10-29
ODA „W Sercu” w Szczecinie

W poprzednią niedzielę, 20.10.2013, w programie „Między Ziemią a Niebem” mówiono o działalności Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego w Szczecinie u chrystusowców – zobacz tutaj (od 41 minuty). Od prawie 50 lat chrystusowcy „w Sercu” Szczecina prowadzą duszpasterstwo akademickie – (...) Czytaj dalej »

2013-10-26
Odsłonięcie tablicy ku czci kard. Augusta Hlonda na Jasnej Górze

W sobotę, 26 października o godz. 12.00 na Jasnej Górze 12 chrystusowców pod przewodnictwem przełożonego generalnego ks. Ryszarda Głowackiego wzięło udział we Mszy Świętej i odsłonięciu tablicy upamiętniającej Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał (...) Czytaj dalej »

2013-10-25
Modlitwa o beatyfikację kard. Hlonda w warszawskiej katedrze

We wtorek, 22 października przypadła dokładnie 65. rocznica śmierci kard. Augusta Hlonda – Prymas Polski i założyciela naszego zgromadzenia. Z tej racji w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie chrystusowcy i nie tylko modlili się o beatyfikację Sługi Bożego. O godz. 19.00 celebrowana (...) Czytaj dalej »

2013-10-24
Śląskie uroczystości hlondowskie

W związku z przypadającą 22 października 65. rocznicą śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda – Prymasa Polski, syna ziemi śląskiej, założyciela Towarzystwa Chrystusowego – i trwającym na Śląsku Rokiem kard. Hlonda w kilku miejscach odbyły się uroczystości związane z jego osobą. (...) Czytaj dalej »

2013-10-22
Inauguracja roku akademickiego w WSD TChr

Od kilku lat 22 października, w rocznicę śmierci założyciela naszego zgromadzenia zakonnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda nasze Wyższe Seminarium Duchowne inauguruje oficjalnie rok akademicki. W tegorocznej uroczystości uczestniczyli m.in.: przełożeni, wychowawcy i wykładowcy seminarium, (...) Czytaj dalej »

2013-10-19
Jasnogórskie czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy

Już po raz 28. Odbyło się w nocy z 18 na 19 października na Jasnej Górze, w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej modlitewne czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy organizowane przez Towarzystwo Chrystusowe. W tym roku zgromadziło ono rekordową liczbę uczestników – ponad 1600 osób. (...) Czytaj dalej »

2013-10-15
Dzień skupienia dla lektorów z Pomorza Zachodniego

W dniach 11-12 października w parafii św. Józefa w Stargardzie Szczecińskim  odbył się dzień skupienia dla lektorów z parafii chrystusowców na Pomorzu Zachodnim. Uczestniczyli  w nim lektorzy z kilku parafii: Płoty, Pyrzyce, Stargard, Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie). (...) Czytaj dalej »

2013-10-15
Wieści z Białorusi

W poniedziałek, 14 października w Gieranionach odbył się kolejny dzień skupienia dla chrystusowców pracujących na Białorusi. Było to pierwsze powakacyjne spotkanie. Ks. Franciszek Gałdyś w konferencji przypomniał treść listu okrężnego ks. Ignacego Posadzego, w którym nasz współzałożyciel (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

08.05.2016 r.
Dni modlitw o beatyfikację kard. Augusta Hlonda
Dnia 4 maja 2016 roku przypada 71. rocznica (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania