Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2013-08-22
Przyjazd kandydatów do naszego nowicjatu w Mórkowie

Jak co roku 20 sierpnia w Mórkowie, gdzie znajduje się nowicjat naszego zgromadzenia było „gorąco”. Trwało wyczekiwanie, bowiem tego dnia na nową drogę życia, przygotowanie do życia zakonnego i kapłaństwa wkraczają młodzi, odważni mężczyźni. Mimo niepogody (deszcz, szaro za oknem) (...) Czytaj dalej »

2013-08-21
Chrystusowcy na WPP Akademickich Grup 17. na Jasną Górę

„Jak wielki jest Bóg, wielki jest nasz Pan” – te słowa pieśni stały się tegorocznym hymnem prowadzonej przez chrystusowców grupy „Czarnej”, kolejny już raz wędrującej w szeregach Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickich Grup 17. na Jasną Górę.  14 sierpnia, po dziewięciu (...) Czytaj dalej »

2013-08-21
Chrystusowiec uczestnikiem zebrania duszpasterstwa ludzi w drodze w Brazylii

W Santos (położonym niedaleko São Paulo - największego brazylijskiego miasta) i znanego z największego portu Ameryki Łacińskiej, odbywało się (od 15 do 17 bm.) krajowe zebranie sektora episkopatu brazylijskiego ds. mobilności ludzkiej. W trzydniowym spotkaniu uczestniczyli krajowi koordynatorzy (...) Czytaj dalej »

2013-08-09
Odpust z Radiem Maryja i relikwie bł. Jana Pawła II w Płotach

W poniedziałek, 5 sierpnia prowadzona przez nasze zgromadzenie parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach przeżywała uroczystość odpustową, w czasie której zostały do świątyni wprowadzone relikwie bł. Jana Pawła II. Uroczystość poprzedzona był trzydniowym duchowym  przygotowaniem (...) Czytaj dalej »

2013-08-09
Peregrynacja relikwii św. Teresy w Iszkołdzi i Połoneczce na Białorusi

Nasz współbrat, ks. Maciej Szmytowski SChr – proboszcz z Iszkołdzi i Połoneczki na Białorusi, zaprasza na relację fotograficzną i filmową z peregrynacji w jego parafii relikwii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. To wszystko na stronie parafii tutaj. Czytaj dalej »

2013-08-07
Nowy portal Polskiej Misji Katolickiej w Brazylii na 60-lecie jej działalności

W obecnym, 2013 roku przypada 60 lat od ustanowienia oficjalnego duszpasterstwa polskiego w Brazylii. Z okazji tej szczególnej rocznicy został zaprojektowany nowy dwujęzyczny portal Polskiej Misji Katolickiej w Brazylii: www.polska-misja.com.br Zdjęcie zamieszczone na pierwszej stronie portalu przedstawia (...) Czytaj dalej »

2013-08-07
Chrystusowcy na Igrzyskach Polonijnych w Kielcach

W dniach 3-10 sierpnia 2013 r. w Kielcach odbywają się XVI Światowe Letnie Igrzyska Polonijne. Organizatorem tego wydarzenia od 1997 r. jest Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, pierwsze takie Igrzyska zostały zorganizowane już w 1934 r. w Warszawie. Na tydzień do Polski przybyło ponad 1,5 (...) Czytaj dalej »

2013-08-07
Relikwie bł. Jana Pawła II dla PMK w Brazylii

W poniedziałek, 5 sierpnia ks. dr Zdzisław Malczewski SChr – rektor Polskiej Misji Katolickiej w Brazylii otrzymał w rezydencji arcybiskupów krakowskich od metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza relikwie bł. Jana Pawła II. Była to realizacja prośby biskupa Rafaela Biernaskiego (...) Czytaj dalej »

2013-07-25
Nowy blog ks. Marka Ciesielskiego TChr

Nasz współbrat ks. Marek Ciesielski posługujący wśród Polonii w Bonn, uruchomił na początku lipca nową wersję swojego bloga pod adresem www.ksmarekciesielski.pl. Blog jest kontynuacją strony prowadzonej przed laty, ale – jak czytamy na stronie – to już nowy etap obecności w internecie. (...) Czytaj dalej »

2013-07-22
SDM w Rio – wieści z Kurytyby

Liczna grupa polskiej młodzieży tzw. Tydzień Misyjny, który poprzedza Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro spędza goszcząc na parafiach chrystusowców w Kurytybie, São Paulo i oczywiście w samym Rio. Zapraszamy do zapoznania się z ich relacją oraz obejrzenia zdjęć które umieszczone (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

19.02.2016 r.
Wielkopostny dzień skupienia
Dwie różne historie życia: Piotra i Judasza. (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania