Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2012-05-12
Święcenia kapłańskie chrystusowca w USA

W sobotę, 12 maja ordynariusz archidiecezji Detroit ks. abp A. Vigneron udzielił święceń prezbiteratu naszemu współbratu dk. Antoniemu Brooksowi. Msza Święta z udzieleniem święceń, którą koncelebrował ks. bp F. Reiss, pomocniczy biskup archidiecezji, sprawowana była w kościele (...) Czytaj dalej »

2012-05-10
Pielgrzymka Polonii do sanktuarium w Kevelaer

Tradycyjnie, w pierwszą sobotę maryjnego miesiąca maja (5.05.), polscy pielgrzymi z Niemiec i Holandii, przynależący do parafii prowadzonych przez chrystusowców, modlili się w sanktuarium maryjnym w Kevelaer. Mimo niesprzyjającej pogody, przybyła rekordowa liczba pątników. Tegorocznej pielgrzymce, (...) Czytaj dalej »

2012-05-10
Ks. Trojanowski rektorem Misji Matki Bożej Światłości w Poczerninie

W wigilię uroczystości Zwiastowania Pańskiego, 24 marca 2012 r. metropolita Szczecińsko-Kamieński ks. abp Andrzej Dzięga nawiązując do decyzji swojego Poprzednika, śp. Księdza Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego, który na mocy Dekretu z dnia 13 grudnia 2007 r. mianował naszego współbrata (...) Czytaj dalej »

2012-05-09
Wizyta w redakcji „Przeglądu Polsko-Polonijnego”

W poniedziałek, 7 maja ks. dr Zdzisław Malczewski TChr - rektor Polskiej Misji Katolickiej w Brazylii wraz ze swym bratankiem ks. drem Pawłem - dyrektorem Biblioteki Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej im. ks. Jana Jabłońskiego TChr odwiedzili redakcję "Przeglądu Polsko-Polonijnego" (...) Czytaj dalej »

2012-05-06
„Maraton Powołaniowy” na placówkach Towarzystwa Chrystusowego

Po raz kolejny na polskich (i nie tylko) placówkach Towarzystwa Chrystusowego rozpoczyna się tzw. „Maraton Powołaniowy” jako swoistego rodzaju przedłużenie kwartalnych dni modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Jest to inicjatywa zintensyfikowanej modlitwy o nowe powołania kapłańskie (...) Czytaj dalej »

2012-05-02
Wieści z Kijowa

Pracujący wśród Polonii w Kijowie nasz współbrat, ks. Leszek Tokarzewski, który tworzy tam polską kapelanię dzieli się radością z uroczystości religijno-patriotycznych: Biało-czerwono  i „majowo” było 29 kwietnia 2012 r. w katedrze pw. św. Aleksandra w Kijowie. W niedzielę Dobrego (...) Czytaj dalej »

2012-04-30
Spotkanie formacyjne przełożonych, wychowawców i proboszczów

W Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu rozpoczęło się dziś (30.04.) dwudniowe doroczne spotkanie przełożonych, wychowawców i proboszczów z polskich placówek Towarzystwa. W tym roku to formacyjne spotkanie, w którym bierze udział blisko 40 chrystusowców, poświęcone jest dziełu (...) Czytaj dalej »

2012-04-28
Światowy zjazd rektorów PMK w stolicy Prymasów Polski

W Gnieźnie – stolicy Prymasów Polski – w dniach od 27 do 28 kwietnia br. odbywa się zebranie rektorów Polskich Misji Katolickich przybyłych z wielu krajów świata. Zaproszenie do wszystkich rektorów skierował arcybiskup metropolita Józef Kowalczyk, Prymas Polski. Zebraniu przewodniczy biskup (...) Czytaj dalej »

2012-04-28
Wizyta biskupów z Europy Wschodniej w sanktuarium NSPJ w Szczecinie

We czwartek, 26 kwietnia wspólnotę naszych współbraci posługujących w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie odwiedzili biskupi działający w ramach zespołu ds. wzajemnych kontaktów Episkopatów Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi i Polski. Księża arcybiskupi i biskupi (...) Czytaj dalej »

2012-04-27
Powołaniowe Dni Skupienia w Schonstatt

Już po raz czwarty prowincja pw. św. Józefa w Niemczech zorganizowała  w dniach 20-22 kwietnia weekendowe skupienie powołaniowe dla młodzieży męskiej z Polskich Misji Katolickich prowadzonych przez chrystusowców w Niemczech. Skupienie odbywało się w Schonstatt, w sanktuarium maryjnym niedaleko (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

30.11.2014 r.
Internetowe rekolekcje adwentowe
Tradycyjnie już Polska Misja Katolicka w (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania