Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2011-06-10
Święcenia i prymicje chrystusowca na Ukrainie

W sobotę, 4 czerwca nasz współbrat, dk. Oleksandr Ryepin przyjął w swojej rodzinnej parafii pw. św. Józefa w Doniecku święcenia kapłańskie, których udzielił bp Marian Buczek, ordynariusz diecezji charkowsko-zaporowskiej. Uroczystość zgromadziła wielu kapłanów, najbliższą rodzinę, (...) Czytaj dalej »

2011-06-08
Uroczystości ku czci kard. Augusta Hlonda w Mysłowicach

Z okazji zbliżającej się 130. rocznicy urodzin kard. Augusta Hlonda (ur. 5 lipca 1881), władze Mysłowic zorganizowały w piątek 2 czerwca sesję naukową, a w sobotę, 3 czerwca w kościele parafialnym była sprawowana uroczysta Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem abpa Damiana Zimonia (...) Czytaj dalej »

2011-06-07
Jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Wiesława Wójcika

W dniu swoich imienin, we wtorek 7 czerwca ks. Wiesław Wójcik TChr – dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego i moderator Ruchu Apostolatu Emigracyjnego – świętował srebrny jubileusz kapłaństwa. Jubilat przewodniczył porannej Mszy Świętej w kaplicy Domu Głównego Towarzystwa w (...) Czytaj dalej »

2011-06-07
Zmarł ks. Wiktor Szczęsny

Dnia 6 czerwca 2011 r. w domu zakonnym w Płotach Pan powołał do wieczności naszego współbrata, ks. Wiktora Szczęsnego SChr - jednego z najstarszych chrystusowców. Śp. ks. Wiktor Szczęsny SChr urodził się 19 października 1914 r. w Koszęcinie. Do Towarzystwa Chrystusowego wstąpił 14 sierpnia (...) Czytaj dalej »

2011-06-06
Papieskie granie nad Miedwiem

Błogosławionemu Janowi Pawłowi II został poświęcony II Miedwiański Festiwal Piosenki Religijnej, który odbył się w niedzielę 5 czerwca w amfiteatrze nad Miedwiem. Pogoda dopisała, widownia także, a nad spokojnym jeziorem rozlegały się utwory sławiące Boga - powiedział ks. Krzysztof (...) Czytaj dalej »

2011-06-06
Wieści z Lombard (USA)

W środę, 1 czerwca 2011 roku, w kaplicy domu prowincji północnoamerykańskiej w Lombard, miało miejsce szczególne wydarzenie. Po całorocznej formacji, grupa młodzieży z sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w obecności swoich rodziców, złożyła uroczyste przyrzeczenie czystości przedmałżeńskiej. (...) Czytaj dalej »

2011-06-06
The 13th Day

Film opowiadający o objawieniach w Fatimie - „The 13th Day” w reżyserii Ian i Dominic Hugens zdobył Grand Prix XVI Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. Film, doceniony za prostotę formy, nagrodzono za „przypomnienie bardzo ważnego przesłania dla (...) Czytaj dalej »

2011-06-03
Zakończył się „Maraton powołaniowy”

Całodniowa modlitwa o nowe powołania do Towarzystwa Chrystusowego (adoracja, nabożeństwa oraz Eucharystia pod przewodnictwem Wikariusza Generalnego ks. Krzysztofa Grzelaka), w którą zaangażowali się wszyscy alumni naszego seminarium wraz z formatorami i mieszkańcami Domu Głównego (1 czerwca) (...) Czytaj dalej »

2011-05-31
Pielgrzymka dzieci do sanktuarium Matki Bożej w Banneux

Tradycyjnie w ostatnią sobotę maja dzieci pierwszokomunijne z polonijnych parafii w Niemczech i Holandii, wraz ze swymi rodzinami, pielgrzymowały do największego sanktuarium maryjnego w Belgii (Banneux), gdzie czci się Maryję jako Pannę Ubogich. Pielgrzymka ta odbywa się pod patronatem prowincji (...) Czytaj dalej »

2011-05-31
Zmarł brat ks. Roberta Nalepki

Pan powołał do wieczności śp. Albina Nalepkę (lat 47), brata naszego współbrata ks. Roberta pracującego w USA. Pogrzeb śp. Albina odbędzie się w czwartek 2 czerwca w Brzesku. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12.30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego (ul. Jana Pawła II 2) (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania