Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2013-12-06
Wykład ks. prof. Pawła Bortkiewicza TChr o ideologii gender na UE w Poznaniu

Wczoraj (5 grudnia) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbył się wykład otwarty naszego współbrata ks. prof. dra hab. Pawła Bortkiewicza TChr – dyrektora Centrum Etyki UAM, wykładowcy m.in. na Wydziale Teologicznym UAM, w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i WSD (...) Czytaj dalej »

2013-12-05
Peregrynacja kopii jasnogórskiej ikony w domu zakonnym w Pyrzycach

W dniach 3-4 grudnia współbracia mieszkający w domu zakonnym Towarzystwa Chrystusowego w Pyrzycach i posługujący w parafii pw. św. Ottona w Pyrzycach przeżywali nawiedzenie kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Jest to pierwszy dom zakonny naszego zgromadzenia na Pomorzu Zachodnim (wcześniej (...) Czytaj dalej »

2013-12-03
Adwentowe dni skupienia dla młodzieży męskiej w Domu Głównym w Poznaniu

Na przełomie listopada i grudnia (29.11-01.12) w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej odbyły się rekolekcje adwentowe pod hasłem „Broń tego, w co wierzysz”. Młodzież, która przybyła m.in. ze Szczecina, Stargardu, Władysławowa, uczestniczyła w programie, który (...) Czytaj dalej »

2013-12-03
Chrystusowiec uhonorowany przez radę miasta Kurytyby

Dnia 3 grudnia br., podczas zwyczajnego posiedzenia Rady Municypalnej Kurytyby jej przewodniczący Paulo Salamuni wypowiedział słowa podziękowania i gratulacji wobec naszego współbrata, rektpra Polskiej Misji katolickiej w Brazylii ks. dra Zdzisława Malczewskiego SChr za wydanie książki w (...) Czytaj dalej »

2013-12-03
Zakończenie Roku Prymasa Augusta Hlonda w Katowicach

W pierwszą niedzielę tegorocznego Adwentu, 1 grudnia w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach nastąpiło uroczyste zakończenie „Roku Prymasa Augusta Hlonda” ogłoszonego rok wcześniej przez Sejmik Województwa Śląskiego dla uczczenia 65. rocznicy śmierci kardynała (...) Czytaj dalej »

2013-12-03
Plebiscyt: Kto łączy Ślązaków? Wybitne postaci ze Śląska i dla Śląska

„Dziennik Zachodni” zorganizował plebiscyt na 10. Ślązaków, którzy swoją postacią "łączą, a nie dzielą". Wśród kandydatów jest również nasz założyciel Sługa Boży kard. August Hlond. Głosować można klikając w okno kandydata. Na każdego kandydata można oddać 5 głosów w (...) Czytaj dalej »

2013-12-02
Polskie jasełka w parku Jana Pawła II w Kurytybie

Kurytyba jest szczególnym miastem w Brazylii, gdzie mamy wiele śladów ukazujących wieloraki wkład w rozwój tego kraju i obecność  w nim Polaków. W centrum tego miasta znajduje się park poświęcony polskiej etnii i noszący imię papieża Jana Pawła II. Wspomniany park powstał po wizycie (...) Czytaj dalej »

2013-11-28
Konferencja polonijna w stolicy Australii

W środę, 27 listopada w ośrodku duszpasterskim im. Jana Pawła II, prowadzonym przez księży chrystusowców w Canberze zakończyła się trzydniowa konferencja pastoralna dla duszpasterzy polonijnych posługujących rodakom na Antypodach. Organizatorem spotkania był o. Wiesław Słowik, jezuita, (...) Czytaj dalej »

2013-11-28
Zakończenie Roku Wiary w środowiskach polonijnych w Australii

Tegoroczna uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, podczas której zakończył się Rok Wiary miała uroczysty charakter także w środowiskach polonijnych na Antypodach. Przykładem takim może być ośrodek duszpasterski przy sanktuarium maryjnym w Marayong. Na zaproszenie duszpasterzy (...) Czytaj dalej »

2013-11-24
My, Chryste, hufiec Twój….

Powyższy tytuł to pierwsze słowa refrenu hymnu naszego zgromadzenia zakonnego, który dziś, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata wyśpiewują chrystusowcy w Polsce i na całym świecie, gdzie posługują polskim emigrantom w 23 krajach. Dzisiejsza uroczystość jest bowiem tytularnym (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania