Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2012-09-25
Wizytacja Przełożonego Generalnego w Milwaukee

W dniach 22-23 września przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Tomasz Sielicki odwiedził w ramach wizytacji kanonicznej ks. Andrzeja Galanta, pełniącego posługę duszpasterską w dwóch parafiach: amerykańskiej – pw. Świętych Cyryla i Metodego oraz polskiej – pw. Świętego (...) Czytaj dalej »

2012-09-23
Rekolekcje w seminarium i w nowicjacie

Klerycy wrócili z wakacji do seminarium w piątek, 21 września. Wczoraj wieczorem rozpoczęli sześciodniowe rekolekcje przed ponowieniem profesji zakonnej i nowym rokiem akademickim. Rekolekcje prowadzi ks. Mirosław Drzewiecki – były wieloletni duszpasterz studentów i środowisk twórczych we (...) Czytaj dalej »

2012-09-21
Zmarł ks. Józef Gula TChr

W wieku 86 lat w Londynie zmarł śp. ks. Józef Gula SChr. - wieloletni duszpasterz Polaków w Australii i Anglii. Termin uroczystości pogrzebowych śp. ks. Józefa zostanie podany po ustaleniu. Ks. Józef Zbigniew Gula SChr urodził się 21 sierpnia 1926 r. w Lublinie. Do Towarzystwa Chrystusowego (...) Czytaj dalej »

2012-09-19
Medal „Mater Verbi” dla dwóch chrystusowców

Podczas tegorocznej pielgrzymki tygodnika „Niedziela” na Jasną Górę – 15 września, w niedzielę środków społecznego przekazu – odbywającej się pod hasłem „Wierzę w jednego Boga” zostały przyznane przez redaktora naczelnego ks. dr Ireneusza Skubisia medale uznania i wdzięczności (...) Czytaj dalej »

2012-09-18
Wizytacja przełożonego generalnego w Pompano Beach (Floryda)

W dniach 15-17 września przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Tomasz Sielicki przeprowadził wizytację kanoniczną w Polskiej Misji Pastoralnej pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Pompano Beach na Florydzie. W sobotę w Lantanie, następnie w Pompano Beach na dwóch Mszach Świętych (...) Czytaj dalej »

2012-09-15
Nowe publikacje ks. prof. Nadolskiego

W ostatnich dniach w wydawnictwie Pallottinum ukazały się dwie książki naszego współbrata ks. prof. Bogusława Nadolskiego – jednego z najbardziej znanych i cenionych polskich liturgistów. Pierwsza to niewielka publikacja pt. „Poetyka znaku krzyża”. Autor zawarł w niej refleksje na (...) Czytaj dalej »

2012-09-14
Zmarł najstarszy chrystusowiec

W Święto Podwyższenia Krzyża, dnia 14 września 2012 r. – w setnym roku życia – w domu zakonnym w Ziębicach zmarł ks. Karol Kopacz – najstarszy chrystusowiec. Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Karola odbędą się 17 września 2012 r. (poniedziałek) w kościele pw.  św. Apostołów (...) Czytaj dalej »

2012-09-12
Szkoła Polskiej Kultury i Tradycji dla Polonii z Brazylii

W najbliższą sobotę, 15 września rozpocznie się w Kielcach druga edycja Szkoły Kultury i Tradycji Polskiej dla Polonii z Brazylii. W dniach 15-25 września 2012 r., na zaproszenie Prezydenta Miasta gościć będzie w Kielcach 21 osobowa grupa Polonii z Brazylii. Wizyta ma charakter kulturalno-edukacyjny: (...) Czytaj dalej »

2012-09-08
80. rocznica powstania Towarzystwa Chrystusowego

W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, 8 września 1932 r. Prymas Polski kard. August Hlond urzeczywistnił swoją ideę duszpasterskiej pomocy emigrującym Polakom powołując do istnienia nowe zgromadzenie zakonne – Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. W dekrecie założycielskim (...) Czytaj dalej »

2012-09-06
Towarzystwo Chrystusowe - od 80 lat wraz z polskimi emigrantami

Towarzystwo Chrystusowe w obecnym – 2012 roku przeżywa 80. rocznicę swego powstania i działalności. Dekret założycielski kard. Augusta Hlonda datowany jest na 8 września 1932 r. W Polsce oraz w poszczególnych prowincjach poprzez cały szereg wydarzeń rocznicowych podejmujemy refleksję nad (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania