Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2012-06-19
Polonia niemiecka w „westfalskiej Częstochowie”

W dniach 16-17 czerwca ponad trzytysięczna rzesza naszych rodaków mieszkających w Niemczech przybyła do sanktuarium maryjnego Królowej Pokoju w Neviges. Tegoroczne pielgrzymowanie odbywało się pod hasłem: „Trwajcie mocni w wierze z Maryją”. Uroczystościom przewodniczył zaproszony przez (...) Czytaj dalej »

2012-06-16
Pogrzeb śp. Aleksandry Ciągło, mamy ks. Jana

Dnia 16 czerwca 2012 r., w liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, odeszła do wieczności śp. Aleksandra Ciągło (l. 83) mama naszego współbrata ks. Jana duszpasterza Polaków we Francji.Uroczystości pogrzebowe śp. Aleksandry odbędą się 19 czerwca (wtorek) w (...) Czytaj dalej »

2012-06-16
Wspólnota modlitwy po śmierci śp. prof. Stefana Stuligrosza

Dnia 15 czerwca 2012 r. w Puszczykowie w wieku 91 lat zmarł prof. Stefan Stuligrosz, wybitny polski kompozytor, twórca i dyrygent „Poznańskich Słowików”, kawaler Orderu Orła Białego, odznaczony przez Jana Pawła II Orderem św. Sylwestra. We wrześniu br. miał otrzymać z rąk kard. Gianfranco (...) Czytaj dalej »

2012-06-15
Relacja z 50. Miedzynarodowego Kongresu Eucharystycznego

W niedzielę 10 czerwca w Dublinie rozpoczął się jubileuszowy, 50. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Spotkanie, odbywające się pod hasłem „Eucharystia: wspólnota z Chrystusem i między nami", potrwa do 17 czerwca 2012. Do udziału w nim zapisało się 22,5 tys. katolików, w tym 7 tys. (...) Czytaj dalej »

2012-06-14
Dzień skupienia w Anglii

W dniach 11 i 12 czerwca odbył się kolejny dzień skupienia dla chrystusowców Prowincji pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Republice Południowej Afryki i Islandii. W poniedziałkowe popołudnie, do diecezjalnego centrum duszpasterskiego „HINSLEY HALL” (...) Czytaj dalej »

2012-06-12
Obchody 50. lecia Kapłaństwa ks. Antoniego Kleina

Dnia 10 czerwca w kaplicy Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu ks Antoni Klein obchodził Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Pod przewodnictwem Dostojnego Jubilata Eucharystię koncelebrowali przełożony generalny ks. Tomasz Sielicki, wikariusz generalny ks. Krzysztof Grzelak, brat Złotego (...) Czytaj dalej »

2012-06-12
Złoty Jubileusz ks. Jana Sobieraja

10 czerwca w parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Wytomyślu (Archidiecezja Poznańska) ks. Jan Sobieraj – proboszcz parafii polskiej w Rio de Janeiro w Brazylii świętuje złoty jubileusz życia kapłańskiego. Pod przewodnictwem Dostojnego Jubilata uroczystą Mszę św. koncelebruje (...) Czytaj dalej »

2012-06-11
Relikwie bł. Jana Pawla II w domu chrystusowców w Częstochowie

Dnia 10 czerwca 2012 r. odbyła się uroczystość wprowadzenia relikwii Błogosławionego Jana Pawła II do Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Częstochowie. Uroczystej intronizacji dokonał ks. Krzysztof Musiałek – ekonom generalny Towarzystwa (...) Czytaj dalej »

2012-06-09
Festyn rodzinny u chrystusowców w Szczecinie

Tuż po Dniu Dziecka w niedzielę 3 czerwca w parku Andersa przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez parafię wraz ze Stowarzyszeniem Duszpasterstwa Akademickiego „Razem” działającym przy duszpasterstwie akademickim prowadzonym (...) Czytaj dalej »

2012-06-08
Rekolekcje chrystusowców na Ukrainie

W dniach od 4 do 8 czerwca 2012 r. w parafii pw. św. Józefa w Mikołajowie, od 20 lat prowadzonej przez chrystusowców,  (Diecezja Odessko-Symferopolska) odbyły się doroczne rekolekcje kapłańskie, które prowadził ks. Wiesław Wójcik  - dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego w Poznaniu. (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania