Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2012-01-16
Zmarł ojciec ks. Tomasza Pietrzaka

W niedzielę, 15 stycznia 2012 r. odszedł do wieczności śp. Tadeusz Pietrzak (l. 64), ojciec naszego współbrata ks. Tomasza pracującego w parafii pw. św. Józefa w Stargardzie Szczecińskim. Uroczystości pogrzebowe śp. Tadeusza odbędą się 20 stycznia (piątek) w Swarzędzu (kod: 62-020). (...) Czytaj dalej »

2012-01-16
Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych u chrystusowców w Szczecinie

W sobotę, 14 stycznia w parafii pw. Świętego Ducha w Szczecinie-Zdrojach odbyło się I Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Wzięło w nim udział blisko 230 dzieci wraz z opiekunami z 16 ognisk misyjnych archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Spotkanie zostało zorganizowane przez (...) Czytaj dalej »

2012-01-12
Potulicka żywa szopka i koncert kolęd

W niedzielę, 8 stycznia, na zakończenie okresu Bożego Narodzenia, w kościele parafialnym w Potulicach został zorganizowany koncert kolęd pt. „Przekażmy sobie znak pokoju”. Koncertowi towarzyszyła na zewnątrz kościoła żywa szopka. Wszystko zorganizowane przez parafian pod przewodnictwem (...) Czytaj dalej »

2012-01-09
Wizytacja kolejnych placówek chrystusowców w Hiszpanii

Ostatnie dni adwentowego oczekiwania oraz święta Narodzenia Pańskiego ks. Tomasz Sielicki, nasz przełożony generalny spędził wizytując kolejne placówki duszpasterskie chrystusowców w Hiszpanii. Po opłatkowym spotkaniu współbraci pracujących w Hiszpanii ks. Generał udał się razem ks. (...) Czytaj dalej »

2012-01-05
Chrystusowiec wśród Polonii na Łotwie

Odpowiadając na prośby płynące od Polonii na Łotwie Towarzystwo Chrystusowe podjęło posługę duszpasterską w Rydze. Z dniem 1 stycznia 2012 r. metropolita Rygi abp Zbigniew Stankiewicz mianował ks. Krzysztofa Kuryłowicza wikariuszem w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Rydze i kapelanem (...) Czytaj dalej »

2011-12-27
Żywa Szopka przy Sanktuarium NSPJ w Szczecinie

Trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia w Szczecinie bez „Żywej Szopki” przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie duszpasterzują księża chrystusowcy. Dokładnie 15 lat temu inicjatywę tę podjął ks. Stanisław Gładysz TChr. Pomysł nie tylko przetrwał, ale z roku (...) Czytaj dalej »

2011-12-27
Kolejny etap wizytacji ks. Generała w hiszpańskich placówkach chrystusowców

Po wizytacji w Alcalá de Henares przełożony generalny, ks. Tomasz Sielicki udał się do następnych placówek w hiszpańskiej części prowincji Matki Bożej Częstochowskiej. Bezpośrednio po przylocie ks. Generał zobaczył nowopowstały kościół w miejscowości Torrevieja, w którym obecnie (...) Czytaj dalej »

2011-12-24
Życzenia Przełożonego Generalnego

Jezus Chrystus, Światłość oświecająca każdego człowieka,przez Narodzenie w Betlejem staje się jednym z nas,abyśmy mogli stać się dziećmi Ojca, który jest w niebie.Posyła nam każdego dnia swojego Ducha Świętego,byśmy krocząc z radością po ziemskich drogach naszego życiaku niebu (...) Czytaj dalej »

2011-12-24
Nowy zarząd prowincji australijskiej

Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego, po uzyskaniu akceptacji Rady Generalnej, mianował ks. Przemysława Karasiuka nowym przełożonym Prowincji pw. Świętej Rodziny w Australii i Nowej Zelandii. Członkami rady prowincji zostali mianowani ks. Antoni Dudek oraz ks. Artur Botur. Nowy zarząd (...) Czytaj dalej »

2011-12-20
Generalska wizytacja w hiszpańskim Alcalá de Henares

W piątek, 9 grudnia br. w godzinach popołudniowych do Madrytu przyleciał przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego, ks. Tomasz Sielicki wraz z ks. prowincjałem Janem Ciągło. Wizytację hiszpańskiej części prowincji pw. Matki Bożej Częstochowskiej rozpoczęli od placówki w Alcalá de Henares, (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

10.10.2014 r.
Spotkanie ze Słowem Bożym w lectio divina razem ze św. Markiem
Ks. Marcin Stefanik TChr, duszpasterz powołań, (...) więcej »

17.10.2014 r.
Jasnogórska noc czuwania w intencji polskich emigrantów - 17/18.10.2014
W duchu dziękczynienia za kanonizację Jana (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania