Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2012-08-28
Chrystusowcy na IV Zjeździe Polonii i Polaków z Zagranicy

W dniach 24-26 sierpnia br. w Warszawie i Pułtusku odbyło się spotkanie ponad 260 delegatów środowisk polonijnych i polskich z 44 krajów. Hasłem tegorocznego Zjazdu były słowa bł. Jana Pawła II: „…by czuć się Polakiem”, nawiązujące do spotkania przedstawicieli Polaków ze Wschodu, (...) Czytaj dalej »

2012-08-23
Odznaczenie Ministra dla ks. Jana Sobieraja TChr – duszpasterza w Brazylii

W czwartek, 23 sierpnia w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Wśród odznaczonych znalazł się nasz współbrat, tegoroczny złoty jubilat i wieloletni duszpasterz polonijny w Brazylii ks. Jan Sobieraj. Minister Kultury i Dziedzictwa (...) Czytaj dalej »

2012-08-21
Kandydaci na chrystusowców przyjechali do nowicjatu

Jak co roku, 20 sierpnia to dzień przyjazdu do domu nowicjackiego chrystusowców w Mórkowie koło Leszna kandydatów na kapłanów i braci zakonnych. W tym roku przyjętych zostało 22 młodych mężczyzn z różnych stron Polski (m.in. ze Szczecina, Władysławowa, Chociwla, Świebodzina, Torunia, (...) Czytaj dalej »

2012-08-21
„W domu Matki” – pielgrzymi dotarli do celu

Kolejny już raz w szeregach Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickich Grup 17. na Jasną Górę wędrowała grupa zwana „Czarną”, prowadzona od wielu lat przez księży chrystusowców.  14 sierpnia, po dziewięciu dniach pieszej wędrówki z Warszawy do Częstochowy, pielgrzymi dotarli do (...) Czytaj dalej »

2012-08-18
Nasi klerycy na kursie języka w Irlandii

Dnia 3 sierpnia trzech alumnów naszego seminarium: Martin Piechaczek, Wojtek Wojtala i Mateusz Socha udali się do Lurgan w Irlandii Północnej na kurs języka angielskiego. Pobyt w irlandzkiej parafii pw. św. Piotra stał się możliwy dzięki proboszczowi Monsignor Aidan Hamill oraz życzliwości (...) Czytaj dalej »

2012-08-11
Wizyta bpa Henryka Tomasika w Rio de Janeiro

Po spotkaniach w Kurytybie oraz stolicy kraju, kolejnym etapem podróży księdza Biskupa Henryka Tomasika oraz towarzyszącego mu ks. Grzegorza Suchodolskiego było Rio de Janeiro. W tym mieście goście z Polski zatrzymali się u księży chrystusowców prowadzących tam polską parafię personalną. Tygodniowy (...) Czytaj dalej »

2012-08-07
Ostatnie pożegnanie śp. ks. Franciszka Ferugi TChr

W czwartek, 2 sierpnia chrystusowcy z prowincji australijskiej pw. Świętej Rodziny zebrali się w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Marayong, aby pożegnać swojego najstarszego współbrata, śp. ks. Franciszka Ferugę. O godz. 13.30 ks. Krzysztof Chwałek przewodniczył modlitwie różańcowej (...) Czytaj dalej »

2012-08-04
Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Andrzeja Duczkowskiego

Pierwszy sierpnia 2012 r. był szczególnym dniem dla włoskiej Polonii. W tym dniu wspólnota polska wraz z kapłanami, zakonnikami i rodziną, żegnała swojego wieloletniego duchowego pasterza. O godz. 10.00 na Mszy Świętej pogrzebowej w polskim kościele św. Stanisława BM w Rzymie zjednoczeni (...) Czytaj dalej »

2012-07-31
Rekolekcje Ruchu Czystych Serc

Już po raz 13 odbywają się – prowadzone przez chrystusowców – letnie rekolekcje Ruchu Czystych Serc. Zainteresowanie rekolekcjami jest tak duże, że organizatorzy – Redakcja czasopisma „Miłujcie się” na czele z ks. Mieczysławem Piotrowskim SChr pierwszy raz zaproponowali drugi termin (...) Czytaj dalej »

2012-07-31
Spotkanie młodzieży Chrystusa „Góra Tabor”

„Nazwałem Was przyjaciółmi” (J 15,15) – pod takim hasłem odbyło się organizowane u progu wakacji przez księży chrystusowców Spotkanie Młodzieży Chrystusa GÓRA TABOR. Tegoroczne spotkanie w dniach 5-8 lipca było dziesiątym z kolei. Na Jubileuszową Górę Tabor do Władysławowa przybyło (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

01.03.2015 r.
Koncerty Serduszek w Poznaniu
Koncerty Serduszek w Poznaniu z okazji Dnia (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania