Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2013-01-07
Podziękowanie dla ks. Aleksandra Melbrudy, duszpasterza polonijnego w Holandii

Ksiądz Aleksander Melbruda, chrystusowiec, wieloletni duszpasterz Polaków w Holandii zakończył posługę w tym kraju i zamieszkał w domu prowincjalnym Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Bochum. Kardynał Willem Jacobus Eijk - Arcybiskup Utrechtu, przewodniczący Konferencji Episkopatu (...) Czytaj dalej »

2012-12-30
Niezwykła Pasterka w sanktuarium NSPJ w Szczecinie

„Takiej pasterki jeszcze nie było...” - te słowa można było usłyszeć wśród wychodzących z tegorocznej Mszy Pasterskiej w Sanktuarium NSPJ w Szczecinie. Oczywiście wszystkich zgromadziła wiara i radość z narodzenia Boga-Człowieka i uroczyście sprawowana pierwsza Msza Święta z uroczystości (...) Czytaj dalej »

2012-12-24
Życzenia przełożonego generalnego Towarzystwa Chrystusowego

Drodzy Współbracia i Przyjaciele naszego Zgromadzenia! «Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił» (Łk 2,15) „O czym Pan nam oznajmił”... Święta Bożego Narodzenia to nade wszystko czas inicjatywy Stwórcy, posyłającego swoje Słowo, czas zbawczego (...) Czytaj dalej »

2012-12-21
Internetowa strona PMK Bruay La Buissière

Polonijna parafia w Bruay La Buissière we Francji doczekała się internetowej strony. Można by rzec: taki świąteczny upominek… Zapraszamy zatem do wirtualnych odwiedzin tej parafialnej wspólnoty, która istnieje już ponad 90 lat. Internetowe namiary: www.bruay.tchr.fr Czytaj dalej »

2012-12-21
Wyróżnienie dla ks. Jarosława Staszewskiego

W środę, 19 grudnia, już po raz czwarty, wręczono wyróżnienia starosty stargardzkiego za działania służące promocji powiatu stargardzkiego i jego dobrego wizerunku. Wyróżnienia przyznawane są osobom i instytucjom działającym na terenie powiatu w szeroko pojętej sferze społecznej, upowszechniają (...) Czytaj dalej »

2012-12-20
Ciekawa inicjatywa w polonijnej parafii w Bonn

W Polskiej Misji Katolickiej w Bonn gdzie posługują księża chrystusowcy, 14 grudnia odbyło się pierwsze publiczne czytanie Ewangelii. W ten piątkowy wieczór wierni przybyli do kościoła, aby wspólnie czytać i słuchać tekstu Ewangelii według św. Mateusza. Projekt wspólnego czytania, słuchania, (...) Czytaj dalej »

2012-12-18
50 lat parafii prowadzonej przez chrystusowców w Pretorii (RPA)

W niedzielę, 9 grudnia parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Pretorii (Parish of Hercules), RPA świętowała 50 lat istnienia. Parafia ta została erygowana przez arcybiskupa J.C. Garnera pod koniec 1958 r., a jej pierwszym duszpasterzem został Fr. Omar de Vos ze zgromadzenia (...) Czytaj dalej »

2012-12-18
Zmarł Ojciec ks. Ryszarda Kaczora

W dniu 18 grudnia 2012 r., w 86 roku życia odszedł do wieczności śp. Stanisław Kaczor, ojciec naszego współbrata ks. Ryszarda, polonijnego duszpasterza we Francji. Uroczystości pogrzebowe śp. Stanisława odbędą się 21 grudnia (piątek) w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza w Radzięcinie (...) Czytaj dalej »

2012-12-14
Jubileusz 125-lecia parafii pw. Różańca Świętego w Baltimore

W niedzielę, 9 grudnia parafia pw. Różańca Świętego w Baltimore świętowała 125-lecie swego istnienia. Do tak czcigodnego jubileuszu duszpasterze i parafianie przygotowywali się od dłuższego czasu. Dokonano licznych prac porządkowych, przyozdabiano świątynię, wprowadzono nowe nagłośnienie (...) Czytaj dalej »

2012-12-13
Modlitwa ekspiacyjna w domach chrystusowców

Chrystusowcy włączyli się w modlitwę ekspiacyjną polskiego Kościoła za profanację i próbę zniszczenia cudownego wizerunku Matki Bożej na Jasnej Górze. W środę, 12 grudnia w Domu Głównym i Wyższym Seminarium Duchownym w Poznaniu, w domu nowicjackim w Mórkowie i w Domu Seniora w Puszczykowie (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

06.08.2015 r.
Wyrusz z chrystusowcami na Jasną Górę
Zbliżamy się do kolejnej Warszawskiej Pieszej (...) więcej »

25.08.2015 r.
Kongres LSO
Chrzest – początek i brama wiary (Kongres (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania