Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2012-03-20
Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o kard. Hlondzie

W sobotę, 17 marca br. odbyła się w Gdańsku konferencja poświęcona Słudze Bożemu kardynałowi Augustowi Hlondowi, połączona z rozstrzygnięciem VII Ogólnopolskiego Konkursu „Prymas Polski Kardynał August Hlond – Bogu i Ojczyźnie”. Podczas konferencji referat dotyczący aktualnego (...) Czytaj dalej »

2012-03-18
Zakonny jubileusz braci Lesława Kwaśnika i Andrzeja Patera

W naszym domu nowicjackim w Mórkowie dwaj bracia zakonni: br. Lesław Kwaśnik i br. Andrzej Pater świętowali w IV Niedzielę Wielkiego Postu (18.03.) 25. rocznicę złożenia pierwszej profesji zakonnej. Pierwsze śluby składali właśnie w tym domu zakonnym w uroczystość Świętego Józefa (...) Czytaj dalej »

2012-03-12
Wielkopostne Dni Skupienia dla młodzieży w Domu Głównym

„Czy i wy chcecie odejść?” (J 6,68) – pod takim hasłem odbyły się w miniony weekend (9-11 marca 2012 r.) Wielkopostne Dni Skupienia organizowane przez duszpasterstwo powołań naszego zgromadzenia. Do Poznania, do Domu Głównego i seminarium na to skupienie przybyła ponad stuosobowa (...) Czytaj dalej »

2012-03-11
Pogrzeb śp. ks. Leszka Wedziuka SChr

W kościele pw. Różańca Świętego w Baltimore odbyły się uroczystości pogrzebowe naszego współbrata śp. ks. Leszka Wedziuka, który posługiwał w tej parafii jako wikariusz. W środę, 7 marca w żałobnych nieszporach, którym przewodniczył prowincjał chrystusowców w Ameryce Północnej (...) Czytaj dalej »

2012-03-04
Zmarł ks. Leszek Wedziuk

W niedzielę, 4 marca 2012 r. ok. godz. 8.30 miejscowego czasu w szpitalu w Baltimore po ciężkiej chorobie zmarł nasz współbrat ks. Leszek Wedziuk SChr. (l. 53). Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Leszka odbędą się w kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej w Baltimore. W środę, 7 marca (...) Czytaj dalej »

2012-02-29
Dobre wieści z Mikołajowa na Ukrainie

W piątek, 24 lutego o godz. 11.00 w auli Urzędu Wojewódzkiego w Mikołajowie odbyło się uroczyste przekazanie kluczy do budynku przyparafialnego zajmowanego do tej pory przez muzeum. Dyrektor muzeum w obecności Gubernatora i biskupa Bronisława Bernackiego uroczyście przekazał miejscowej parafii (...) Czytaj dalej »

2012-02-28
Rekolekcje chrystusowców prowincji francuskiej i niemieckiej

W pierwszym tygodniu Wielkiego Postu chrystusowcy z Francji i Hiszpanii spotykają się na dorocznych rekolekcjach w domu PMK w La Ferté-sous-Jouarre. Nauki przybliżające tożsamość chrystusowca jako przewodnika i pasterza wspólnoty głosi nasz współbrat, prodziekan Wydziału Teologicznego UAM, (...) Czytaj dalej »

2012-02-26
Ustanowienie lektorów i akolitów w naszym seminarium

Tradycyjnie już w naszej wspólnocie pierwsze dni Wielkiego Postu to czas rekolekcji w seminarium i wprowadzenia kleryków w posługi lektoratu i akolitatu, które są kolejnymi etapami seminaryjnej formacji do kapłaństwa. Wczoraj (25.02.) podczas porannej Mszy Świętej lektorami zostali ustanowieni (...) Czytaj dalej »

2012-02-22
Niezwykły jubileusz – 70 lat kapłaństwa

Dnia 22 lutego 1942 r., w święto Katedry św. Piotra Apostoła, w kaplicy księży salezjanów na Dębnikach w Krakowie dwudziestoośmioletni wówczas diakon chrystusowiec Witold Stańczak przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Stanisława Rosponda, krakowskiego biskupa pomocniczego. 70 (...) Czytaj dalej »

2012-02-22
Rekolekcje wielkopostne w Domu Głównym i seminarium

Wczoraj wieczorem (wtorek, 21.02.) hymnem do Ducha Świętego i nauką wprowadzającą rozpoczęły się wielkopostne rekolekcje dla kleryków naszego seminarium i mieszkańców Domu Głównego. Trzydniowe ćwiczenia duchowne prowadzi ks. dr Paweł Tarasiewicz – doktor filozofii, adiunkt w katedrze (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania