Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2012-11-15
Kaplica w Domu Głównym miejscem zyskiwania odpustów w Roku Wiary

Kościoły, z którymi związane było życie świadków wiary, świętych i błogosławionych, a także kandydatów na ołtarze, będą miejscami, w których na terenie archidiecezji poznańskiej będzie można uzyskać odpust zupełny w Roku Wiary. Dekret ustanawiający miejsca święte podpisał matropolita (...) Czytaj dalej »

2012-11-14
Dzień skupienia chrystusowców na Ukrainie

W dniach 6-8 listopada odbyło się spotkanie chrystusowców pracujących na Ukrainie. 10 współbraci przybyło do Worzela, miasteczka na przedmieściach Kijowa, aby razem z wikariuszem generalnym i ekonomem generalnym naszego zgromadzenia przeżyć dzień skupienia. W Worzelu znajduje się Wyższe (...) Czytaj dalej »

2012-11-14
Kresowiana w Bibliotece Towarzystwa Chrystusowego

W dniach od 11-13 listopada odbyła się w Opolu Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Kresowianie na świecie”, zorganizowana przez Politechnikę Opolską i Towarzystwo naukowo społeczno-kulturalne Polonia - Kresy. Konferencja podzielona została na trzy części: Historia Kresów wpisana w (...) Czytaj dalej »

2012-11-12
„Świętojańskie Zaduszki” w Stargardzie Szczecińskim

W sobotę, 10 listopada, w kościele św. Jana Chrzciciela w Stargardzie Szczecińskim odbyły się „Świętojańskie Zaduszki 2012”. Organizatorem Zaduszek jest Duszpasterstwo Młodych "Wieczernik" działające w parafii Świętego Józefa. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęły: Starostwo (...) Czytaj dalej »

2012-11-12
Uznanie dla ks. Leszka Tokarzewskiego TChr w Kijowie

Dnia 25 października zarząd Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie - Dom Polski w Kijowie nadał naszemu współbratu ks. Leszkowi Tokarzewskiemu – kapelanowi Polaków w Kijowie tytuł Członka Honorowego w dowód uznania za szczególne zasługi dla rozwoju oraz popularyzacji języka polskiego (...) Czytaj dalej »

2012-11-05
Modlitwa o beatyfikację kard. Hlonda i o. Posadzego w poznańskiej katedrze

Mieszkańcy Domu Głównego i klerycy naszego seminarium w niedzielę, 4 listopada wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.00 w poznańskiej bazylice archikatedralnej pod przewodnictwem abpa Stanisława Gądeckiego – metropolity poznańskiego w intencji kanonizacji błogosławionych (...) Czytaj dalej »

2012-11-05
20 lat „Katolika” w Stargardzie Szczecińskim

„Nad rzeką Iną jest pewne miasto, a nazywa się Stargard Szczeciński. I jest tam też szkoła zacna, w której szlachetne grono prowadzi w dziedzinę wiedzy żaków zastępy niemałe. Szkoła ma już lat 20, historię niezwykle ciekawą: wzloty, upadki, zawirowania, zakręty…” Tymi słowami (...) Czytaj dalej »

2012-11-03
Ten wieczór należy do nas, czyli Noc Wszystkich Świętych w Sanktuarium NSPJ

„Ten wieczór należy do nas - ruszmy ze świętymi w duchową drogę” – te słowa zachęty do włączenia się w szczególne święto rozległy się w Sanktuarium NSPJ w Szczecinie w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych. To tego wieczoru księża chrystusowcy pracujący w tej parafii zaproponowali (...) Czytaj dalej »

2012-11-03
Holy Win – Bale Wszystkich Świętych w parafiach chrystusowców

Czy jest chrześcijańska alternatywa dla Halloween? Tak! Zabawa z pięknym przesłaniem, w której wybrzmiewa prawda o życiu i śmierci w perspektywie radosnej nadziei. Bal Wszystkich Świętych w Stargardzie SzczecińskimWspólna zabawa, tańce, pokaz mody, słodycze, nagrody, wybór króla i królowej (...) Czytaj dalej »

2012-10-29
Zaprezentowano papieskie orędzie na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 2013

Dzisiaj, 29 października o godz. 11.30 w Watykanie w auli im. bł. Jana Pawła II, odbyła się prezentacja papieskiego orędzia na 99. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który odbędzie się 13 stycznia przyszłego roku. Na prezentację złożyły się dwa wystąpienia. Pierwsze, wygłoszone (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

14.06.2015 r.
Zaproszenie na obchody 70-lecia posługi chrystusowców na Ziemi Pyrzyckiej
Duszpasterze posługujący w parafii św. (...) więcej »

06.08.2015 r.
Wyrusz z chrystusowcami na Jasną Górę
Zbliżamy się do kolejnej Warszawskiej Pieszej (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania