Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2014-01-27
Msza św. w intencji emigrantów i ich rodzin w Mórkowie

IV niedziela miesiąca w domu nowicjackim to począwszy od tego roku dzień modlitw w intencji polskich emigrantów i ich rodzin. Pierwsze takie modlitewne spotkanie zgromadziło około 50 osób z okolicznych miejscowości. Przybyłych gości powitał Mistrz nowicjatu, ks. Bogusław Kozioł TChr., a (...) Czytaj dalej »

2014-01-24
Chrystusowcy na Marszu dla Życia w Waszyngtonie

Tysiące ludzi z całych Stanów Zjednoczonych protestowały w środę 22 stycznia w Waszyngtonie przeciwko prawu do aborcji. Marsz dla Życia, organizowany co roku przez środowiska kościelne i konserwatywne z całego kraju jest największą manifestacją przeciwników aborcji na świecie. Szacuje (...) Czytaj dalej »

2014-01-19
Obchody Dnia Migranta i Uchodźcy w Domu Głównym

19 stycznia, na całym świecie, obchodzony jest Dzień Migranta i Uchodźcy. Obchody tego dnia zbiegły się z przeżywaną w naszym Zgromadzeniu, 30 rocznicą śmierci Sługi Bożego Ignacego Posadzego TChr. Uroczystej Mszy świętej w naszym Domu Głównym przewodniczył metropolita poznański, ks. (...) Czytaj dalej »

2014-01-19
Dzień Emigranta i Uchodźcy w Caserta

W niedzielę, 19 stycznia, w katedrze w Caserta pod Neapolem nasi Rodacy wspólnie z  Ukraińcami i Filipińczykami świętowali Światowy Dzień Emigranta i Uchodźcy. Polacy stanowili najliczniej reprezentowaną nację. Podczas Eucharystii, której przewodniczył bp  Raffaele Nogaro rozbrzmiewały (...) Czytaj dalej »

2014-01-18
III Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych

Ponad 300 małych misjonarzy i liczna rzesza dorosłych: animatorów, opiekunów i rodziców – oto bilans sobotniego spotkania w kościele pw. św. Jerzego w Goleniowie w ramach III Archidiecezjalnego Spotkania Kolędników Misyjnych. W tym roku to właśnie tutaj, gościli kolędnicy misyjni z całej (...) Czytaj dalej »

2014-01-18
Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

"Migranci i uchodźcy: ku lepszemu światu" - to hasło Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, który po raz setny będzie obchodzony w niedzielę 19 stycznia br. Z tej okazji Ojciec Święty Franciszek skierował specjalne orędzie. Ogólnopolskie obchody tego dnia będą miały miejsce już tradycyjnie (...) Czytaj dalej »

2014-01-17
Audiobook "Drogą pielgrzymów"

Został wydany audiobook,  w formie słuchowiska, książki o. Ignacego Posadzego „Drogą pielgrzymów".  Jest to relacja  z objazdów osad polskich w Południowej Ameryce  w latach 1929 oraz 1930-1931 Wstęp do książki i słuchowiska dostępny jest na portalu YouTube. Został dodatkowo tutaj (...) Czytaj dalej »

2014-01-17
Obchody 30 r. śmierci Ojca Ignacego Posadzego TChr w Poznaniu

Główne obchody 30 rocznicy śmierci Ojca Ignacego Posadzego TChr miały miejsce w Domu Głównym w Poznaniu. Przy grobie Sługi Bożego została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył  Przełożony Generalny ks. Ryszard Głowacki TChr. Wśród celebransów należy wymienić księży (...) Czytaj dalej »

2014-01-17
Rozpoczęcie obchodów 30 r. śmierci Ojca Ignacego Posadzego TChr.

17 stycznia przypada 30 rocznica śmierci Ojca Ignacego Posadzego TChr. Świętowanie obchodów tego wydarzenia rozpoczęło się w Puszczykowie. Miejscem naszej modlitwy o łaskę beatyfikacji Sługi Bożego Ojca Ignacego, była kaplica domu emerytów zgromadzenia w Puszczykowie w piątek 17 stycznia (...) Czytaj dalej »

2014-01-17
Ziębickie wspomnienia bożonarodzeniowe

Nowy administrator parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Ziębicach, ks. Robert Domina TChr serdecznie zaprasza do odwiedzin parafialnej strony internetowej. Warto zaglądnąć, gdyż w okresie Adwentu, jak  i świąt Bożego Narodzenia działo się tam wiele ciekawych rzeczy, o których też informowały (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania