Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2013-06-19
Rekolekcyjne spotkanie rodziców chrystusowców

W dniach od 13 do 16 czerwca w naszym domu rekolekcyjno-pielgrzymkowym w Częstochowie odbyły się doroczne rekolekcje dla rodziców księży i braci chrystusowców. Rodzice uczestniczyli w konferencjach, adoracjach, apelu na Jasnej Górze, drodze krzyżowej na Wałach i codziennie w Eucharystii. Pośród (...) Czytaj dalej »

2013-06-19
Pielgrzymka kapłanów chrystusowców do Fatimy

Mszą Świętą pod przewodnictwem wikariusza generalnego ks. Krzysztofa Grzelaka sprawowaną 17 czerwca w kaplicy na lotnisku Chopina w Warszawie młodzi księża naszego zgromadzenia w ramach dorocznego spotkania formacyjnego rozpoczęli pielgrzymkę w Roku Wiary. Celem pielgrzymki 22 kapłanów, (...) Czytaj dalej »

2013-06-14
Festyn rodzinny u chrystusowców w Szczecinie

W niedzielę, 9 czerwca już po raz drugi w parku Andersa przy Sanktuarium NSPJ w Szczecinie odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez parafię wraz ze Stowarzyszeniem Duszpasterstwa Akademickiego „Razem” działającym przy duszpasterstwie akademickim prowadzonym przez ks. Zbigniewa Reguckiego TChr. U (...) Czytaj dalej »

2013-06-14
Odznaczenie dla chrystusowca pracującego w Niemczech

W poniedziałek, 10 czerwca, w Konsulacie Generalnym RP w Kolonii miała miejsce podniosła uroczystość. Nasz współbrat, ks. proboszcz Stefan Ochalski otrzymał z rąk Konsula RP Jana Sobczaka Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej nadany przez Prezydenta RP. Wśród zaproszonych (...) Czytaj dalej »

2013-06-14
Piłkarski turniej o Puchar Dziekana Dekanatu Ziębice

W pierwszą sobotę miesiąca czerwca (8.06.) odbył się w Ziębicach pierwszy turniej o Puchar Dziekana Dekanatu Ziębice zorganizowany przez chrystusowców - duszpasterzy z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Ziębicach. W rywalizacji wzięli udział ministranci i lektorzy dekanatu Ziębice. (...) Czytaj dalej »

2013-06-13
Pielgrzymka Polonii irlandzkiej do sanktuarium w Knock

W sobotę, 8 czerwca 2013 r. odbyła się VIII Narodowa Pielgrzymka Polaków przebywających w Irlandii do Sanktuarium Maryjnego w Knock. Pielgrzymce zorganizowanej przez ks. Jarosława Maszkiewicza, koordynatora duszpasterstwa polskiego w Irlandii, przewodniczył ks. bp Wiesław Lechowicz delegat (...) Czytaj dalej »

2013-06-11
Rozesłanie misjonarzy chrystusowców w Domu Głównym w Poznaniu

W tym roku czterech młodych chrystusowców zostało skierowanych do pracy wśród Polonii: ks. Tomasz Dzida (USA), ks. Łukasz Kuczyński (USA), ks. Leszek Rygiewicz (Anglia) i ks. Andriy Zanadruk (Ukraina). Mieli już swoje pożegnania misyjne w Gnieźnie i w Szczecinie. Dziś, 11 czerwca, we wspomnienie (...) Czytaj dalej »

2013-06-11
Zwiastun ideałów. Sylwetka ks. Benedykta Grzymkowskiego SChr

W Kurytybie została przygotowana książka dla upamiętnienia osoby naszego współbrata śp. ks. Benedykta Grzymkowskiego SChr, poprzedniego rektora PMK w Brazylii, organizatora spotkania Ojca św. Jana Pawła II w 1980 r. z Polonią brazylijską w Kurytybie, wizyty kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski (...) Czytaj dalej »

2013-06-10
Bierzmowanie polonijne w greckim Nafplio

W niedziele, 2 czerwca, w kościele Przemienienia Pańskiego w Nafplio (Grecja), gdzie od ponad pół roku proboszczem jest nasz współbrat ks. Jerzy Chorzempa TChr sakrament bierzmowania przyjęło ośmioro przedstawicieli polskiej emigracji, mieszkających na Półwyspie Peloponeskim. Udzielił go (...) Czytaj dalej »

2013-06-04
Festiwal Piosenki Religijnej (nie) nad Miedwiem

Na niedzielę, 2 czerwca już po raz czwarty organizatorzy Festiwalu Piosenki Religijnej zaprosili nad jezioro Miedwie zespoły, które śpiewają piosenkę religijną. I po raz pierwszy czerwcowa pogoda spłatała figla. Festiwal został w błyskawicznym tempie przeniesiony do kościoła księży chrystusowców (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

06.12.2015 r.
Rekolekcje adwentowe dla młodzieży
Zapraszamy młodzież szkół średnich i (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania