Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2011-11-15
Trwa wizytacja kanoniczna w prowincji francuskiej

Nasz przełożony generalny, ks. Tomasz Sielicki ponownie przybył do Francji we wtorek, 8 listopada. Z podparyskiego lotniska Roissy-Charles de Gaulle znajdującego się niedaleko naszego domu prowincjalnego ks. Generała odebrał przełożony prowincjalny, ks. Jan Ciągło i obaj następnego dnia (...) Czytaj dalej »

2011-11-15
Polonijne Spotkanie w Hiszpanii

W niedzielę, 13 listopada, w doroczny Dzień Modlitw w intencji Polonii na terenie diecezji Getafe odbyło się II Spotkanie Polaków. Organizatorem tego wydarzenia była Polska Kapelania w Mostoles-Getafe. Nasz współbrat, ks. Andrzej Sobczyk, posługujący w tej diecezji, w hiszpańskiej parafii (...) Czytaj dalej »

2011-11-14
„Wierni Bogu i Ojczyźnie – Rostworowscy”

W niedzielę, 13 listopada w Domu Głównym Towarzystwa w Poznaniu po Mszy Świętej sprawowanej – jak w każdą drugą niedzielę miesiąca – z udziałem i w intencji przyjaciół i dobrodziejów Zgromadzenia, odbył się wernisaż wystawy „Wierni Bogu i Ojczyźnie – Rostworowscy”. Wystawa (...) Czytaj dalej »

2011-11-12
„Misje u stóp Krzyża” w sanktuarium NSPJ w Szczecinie

W piątek, 11 listopada o godz. 16.30 wspólnota parafialna przy sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie powitała relikwie Krzyża Świętego. Duszpasterze i parafianie zgromadzili się przed świątynią, aby przyjąć krzyż przekazany przez parafię na Osowie w Szczecinie. Przez (...) Czytaj dalej »

2011-11-12
Świętojańskie Zaduszki Jazzowe w Stargardzie

W sobotę, 5 listopada, w stargardzkim kościele pw. św. Jana Chrzciciela odbyły się I Świętojańskie Zaduszki Jazzowe. Organizatorem Zaduszek było Duszpasterstwo Młodych „Wieczernik”, istniejące w parafii św. Józefa oraz Stargardzkie Centrum Kultury. W ten wyjątkowy wieczór modlitwą (...) Czytaj dalej »

2011-11-11
Nowe strony internetowe IDE i RAE

Dwie instytucje działające przy Towarzystwie Chrystusowym i prowadzone przez ks. Wiesława Wójcika udostępniły swoje nowe strony internetowe: Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego (IDE) - ide.chrystusowcy.pl oraz Ruch Apostolatu Emigracyjnego (RAE) - rae.chrystusowcy.pl. Zapraszamy do odwiedzin. (...) Czytaj dalej »

2011-11-06
Red. Tomasz Terlikowski w seminarium chrystusowców

W naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Poznaniu gościł znany katolicki publicysta, filozof, redaktor portalu fronda.pl dr Tomasz Terlikowski. Wieczorem, o godz. 19.30 w seminaryjnej auli rozpoczęło się spotkanie, w którym uczestniczyli klerycy naszego seminarium i mieszkańcy Domu Głównego (...) Czytaj dalej »

2011-11-06
Modlitwa o beatyfikację kard. Augusta Hlonda i o. Ignacego Posadzego

Od kilku lat metropolita poznański ks. abp Stanisław Gądecki zaprasza w pierwszą niedzielę listopada duchownych i wiernych na modlitwę w intencji beatyfikacji Sług Bożych pochodzących i działających za życia na terenie archidiecezji poznańskiej. W tym czcigodnym gronie jest kard. August (...) Czytaj dalej »

2011-11-03
Trwa wizytacja Przełożonego Generalnego w prowincji francuskiej

W święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, w piątek 28 października przełożony generalny Towarzystwa, ks. Tomasz Sielicki spotkał się w Dunkierce z tamtejszym duszpasterzem ks. Władysławem Dobrociem SChr. Następnego dnia w godzinach przedpołudniowych ks. Generał wraz z ks. Prowincjałem (...) Czytaj dalej »

2011-10-28
W Brazylii zmarł ks. Paweł Piotrowski

Z Brazylii nadeszła smutna wiadomość, że dziś (28 października) o godz. 13.30 w Domu Prowincjalnym Towarzystwa Chrystusowego w Kurytybie, zaopatrzony sakramentem namaszczeniach chorych, zmarł nasz współbrat ks. Paweł Piotrowski SChr (l. 78). Śp. ks. Paweł Piotrowski urodził się 27 czerwca (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania