Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2011-11-26
Jasnogórskie czuwanie w intencji Polonii

Jak co roku, tym razem w nocy z 25 na 26 listopada (piątek/sobota) na Jasnej Górze zgromadzili się pielgrzymi, aby modlić się za polskich emigrantów i ich duszpasterzy, za rodziny dotknięte problemem emigracji i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Czuwanie organizowane od 26 lat (...) Czytaj dalej »

2011-11-20
Tytularna uroczystość zgromadzenia w Domu Głównym

„Wasz charyzmat jest stale aktualny. Dzisiaj może nawet bardziej niż kiedyś. (…) Nie lękajcie się być wierni powierzonej wam przez Kościół misji” – mówił dziś do chrystusowców w homilii ks. Bogusław Turek CSMA, podsekretarz w Kongregacji do Spraw Świętych. Ks. Turek przewodniczył (...) Czytaj dalej »

2011-11-17
Duchowe przygotowanie do uroczystości Chrystusa Króla

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest dla naszego Zgromadzenia świętem tytularnym i stąd celebrowanym uroczyście wszędzie tam, gdzie posługują chrystusowcy. W dniach od 17 do 19  listopada br. (czwartek – sobota) w Domu Głównym Towarzystwa w Poznaniu odbywa się triduum (...) Czytaj dalej »

2011-11-17
Zaproszenie na Internetowe Rekolekcje Adwentowe

Jak co roku, Polaka Misja Katolicka w Amsterdamie zaprasza na „Internetowe Rekolekcje Adwentowe dla Polonii i nie tylko”. Rekolekcje rozpoczynają się już w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, tj. 20 listopada br. Mottem tegorocznych rozważań są słowa: „Sekret wiary. Bez (...) Czytaj dalej »

2011-11-15
Trwa wizytacja kanoniczna w prowincji francuskiej

Nasz przełożony generalny, ks. Tomasz Sielicki ponownie przybył do Francji we wtorek, 8 listopada. Z podparyskiego lotniska Roissy-Charles de Gaulle znajdującego się niedaleko naszego domu prowincjalnego ks. Generała odebrał przełożony prowincjalny, ks. Jan Ciągło i obaj następnego dnia (...) Czytaj dalej »

2011-11-15
Polonijne Spotkanie w Hiszpanii

W niedzielę, 13 listopada, w doroczny Dzień Modlitw w intencji Polonii na terenie diecezji Getafe odbyło się II Spotkanie Polaków. Organizatorem tego wydarzenia była Polska Kapelania w Mostoles-Getafe. Nasz współbrat, ks. Andrzej Sobczyk, posługujący w tej diecezji, w hiszpańskiej parafii (...) Czytaj dalej »

2011-11-14
„Wierni Bogu i Ojczyźnie – Rostworowscy”

W niedzielę, 13 listopada w Domu Głównym Towarzystwa w Poznaniu po Mszy Świętej sprawowanej – jak w każdą drugą niedzielę miesiąca – z udziałem i w intencji przyjaciół i dobrodziejów Zgromadzenia, odbył się wernisaż wystawy „Wierni Bogu i Ojczyźnie – Rostworowscy”. Wystawa (...) Czytaj dalej »

2011-11-12
„Misje u stóp Krzyża” w sanktuarium NSPJ w Szczecinie

W piątek, 11 listopada o godz. 16.30 wspólnota parafialna przy sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie powitała relikwie Krzyża Świętego. Duszpasterze i parafianie zgromadzili się przed świątynią, aby przyjąć krzyż przekazany przez parafię na Osowie w Szczecinie. Przez (...) Czytaj dalej »

2011-11-12
Świętojańskie Zaduszki Jazzowe w Stargardzie

W sobotę, 5 listopada, w stargardzkim kościele pw. św. Jana Chrzciciela odbyły się I Świętojańskie Zaduszki Jazzowe. Organizatorem Zaduszek było Duszpasterstwo Młodych „Wieczernik”, istniejące w parafii św. Józefa oraz Stargardzkie Centrum Kultury. W ten wyjątkowy wieczór modlitwą (...) Czytaj dalej »

2011-11-11
Nowe strony internetowe IDE i RAE

Dwie instytucje działające przy Towarzystwie Chrystusowym i prowadzone przez ks. Wiesława Wójcika udostępniły swoje nowe strony internetowe: Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego (IDE) - ide.chrystusowcy.pl oraz Ruch Apostolatu Emigracyjnego (RAE) - rae.chrystusowcy.pl. Zapraszamy do odwiedzin. (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania