Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2013-01-23
Dni polonijnej młodzieży męskiej

W dniach 18-21 stycznia 2013 r. w parafii św. Floriana w Hamtramack odbywały się doroczne dni polonijnej młodzieży męskiej z parafii prowadzonych przez Księży Towarzystwa Chrystusowego w Ameryce Północnej. W tym roku wzięło w nim udział aż 33 młodych chłopców w wieku od 14-21 lat. Dni (...) Czytaj dalej »

2013-01-21
Pogrzeb mamy ks. Marka Kacprzaka

Dnia 20 stycznia 2013 r. odeszła do Pana Krystyna KACPRZAK (l. 70) mama naszego Współbrata ks. Marka, duszpasterza polonijnego w Lille we Francji. Uroczystości pogrzebowe śp. Krystyny odbędą się 24 stycznia (czwartek) w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach (kod: 08-110), (...) Czytaj dalej »

2013-01-19
Niecodzienne wydarzenie w ośrodku Jasna Góra w Huddersfield

Życie w domu opieki jest dość monotonne, dlatego niektóre momenty i przeżycia przynoszą jego mieszkańcom trochę urozmaicenia. Takim niecodziennym wydarzeniem w ośrodku Jasna Góra w Huddersfield (Wielka Brytania), prowadzonym przez Księży Chrystusowców, a położonym na malowniczych terenach (...) Czytaj dalej »

2013-01-18
Mali misjonarze ze Szczecina

Ks. Krzysztof Wąchała SChr, Dyrektor Diecezjalny Papieskich Dzieł Misyjnych zaprasza do odwiedzenia witryny internetowej Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Szczecińsko–Kamieńskiej i poznania wydarzeń z początku stycznia 2013 r. 6 stycznia misyjna gwiazda małych misjonarzy z Papieskiego (...) Czytaj dalej »

2013-01-17
Obchody rocznicy śmierci sługi Bożego o. Ignacego Posadzego w Roku Wiary

17 stycznia w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu odbyły się uroczystości w 29. rocznicę śmierci sługi Bożego o. Ignacego Posadzego. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki – Metropolita Poznański dekretem  „Odpust w Roku Wiary” wyznaczył kaplicę, gdzie znajduje się grób (...) Czytaj dalej »

2013-01-17
Nowa strona parafii chrystusowców w Poughkeepsie

Parafia polonijna w Poughkeepsie w Stanach Zjednoczonych Ameryki uruchomiła właśnie nową stronę internetową. Oprócz podstawowych informacji, jak te o historii parafii oraz lokalizacji świątyni, w której są sprawowane Msze Święte w języku polskim, dostępnych jest na niej wiele nowości, (...) Czytaj dalej »

2013-01-15
Kolęda w domu Konferencji Episkopatu Białorusi w Mińsku

Dnia 9 stycznia do siedzibie Centrum Pastoralnego Konferencji Episkopatu Białorusi przy Kalcowej 153 w Mińsku, na zaproszenie dyrektora tego Centrum ks. Edmunda Druza SChr, przybył Metropolita Mińsko-Mohylewski ks. Abp Tadeusz Kondrusiewicz wraz z wikariuszem generalnym ks. Andrzejem Steckiewiczem. (...) Czytaj dalej »

2013-01-13
Chrystusowcy o obchodach 99. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy

Niżej prezentujemy informacje nadeslane przez chrystusowców o obchodach 99. Światowego Dnia Migranta i Uchodzcy. Caserta (Włochy) Ks. dr Tadeusz Talik infromuje, że w 13 stycznia br. o godz. 11.30 w ramach obchodów Dnia Migranta i Uchodźcy w katedrze w Caserta została odprawiona Msza Święta (...) Czytaj dalej »

2013-01-13
Prymas Polski u chrystusowców w Dniu Migranta i Uchodźcy

W przypadający 13 stycznia 99. Dzień Migranta i Uchodźcy prymas Polski abp Józef Kowalczyk przewodniczył Mszy św. w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu. W homilii metropolita gnieźnieński, nawiązując do hasła Dnia „Migracje: pielgrzymka wiary i nadziei”, (...) Czytaj dalej »

2013-01-12
Ks. prof. Paweł Bortkiewicz SChr - „Bioetyczny Detektyw" na antenie TV Trwam

„Bioetyczny Detektyw” to niezwykle ciekawy film w odcinkach emitowany w każdą sobotę w TV Trwam. Ks. prof. Paweł Bortkiewicz śledzi w nim rewolucje naukowe dokonujące się w medycynie. Nauka daje coraz większe możliwości, lekarze bawią się w Boga. Wszystko związane jest z wielkim przemysłem (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

06.08.2015 r.
Wyrusz z chrystusowcami na Jasną Górę
Zbliżamy się do kolejnej Warszawskiej Pieszej (...) więcej »

25.08.2015 r.
Kongres LSO
Chrzest – początek i brama wiary (Kongres (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania