Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2012-03-04
Zmarł ks. Leszek Wedziuk

W niedzielę, 4 marca 2012 r. ok. godz. 8.30 miejscowego czasu w szpitalu w Baltimore po ciężkiej chorobie zmarł nasz współbrat ks. Leszek Wedziuk SChr. (l. 53). Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Leszka odbędą się w kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej w Baltimore. W środę, 7 marca (...) Czytaj dalej »

2012-02-29
Dobre wieści z Mikołajowa na Ukrainie

W piątek, 24 lutego o godz. 11.00 w auli Urzędu Wojewódzkiego w Mikołajowie odbyło się uroczyste przekazanie kluczy do budynku przyparafialnego zajmowanego do tej pory przez muzeum. Dyrektor muzeum w obecności Gubernatora i biskupa Bronisława Bernackiego uroczyście przekazał miejscowej parafii (...) Czytaj dalej »

2012-02-28
Rekolekcje chrystusowców prowincji francuskiej i niemieckiej

W pierwszym tygodniu Wielkiego Postu chrystusowcy z Francji i Hiszpanii spotykają się na dorocznych rekolekcjach w domu PMK w La Ferté-sous-Jouarre. Nauki przybliżające tożsamość chrystusowca jako przewodnika i pasterza wspólnoty głosi nasz współbrat, prodziekan Wydziału Teologicznego UAM, (...) Czytaj dalej »

2012-02-26
Ustanowienie lektorów i akolitów w naszym seminarium

Tradycyjnie już w naszej wspólnocie pierwsze dni Wielkiego Postu to czas rekolekcji w seminarium i wprowadzenia kleryków w posługi lektoratu i akolitatu, które są kolejnymi etapami seminaryjnej formacji do kapłaństwa. Wczoraj (25.02.) podczas porannej Mszy Świętej lektorami zostali ustanowieni (...) Czytaj dalej »

2012-02-22
Niezwykły jubileusz – 70 lat kapłaństwa

Dnia 22 lutego 1942 r., w święto Katedry św. Piotra Apostoła, w kaplicy księży salezjanów na Dębnikach w Krakowie dwudziestoośmioletni wówczas diakon chrystusowiec Witold Stańczak przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Stanisława Rosponda, krakowskiego biskupa pomocniczego. 70 (...) Czytaj dalej »

2012-02-22
Rekolekcje wielkopostne w Domu Głównym i seminarium

Wczoraj wieczorem (wtorek, 21.02.) hymnem do Ducha Świętego i nauką wprowadzającą rozpoczęły się wielkopostne rekolekcje dla kleryków naszego seminarium i mieszkańców Domu Głównego. Trzydniowe ćwiczenia duchowne prowadzi ks. dr Paweł Tarasiewicz – doktor filozofii, adiunkt w katedrze (...) Czytaj dalej »

2012-02-20
Diakoni chrystusowcy zakończyli studia

W poniedziałek, 20 lutego diakoni Towarzystwa Chrystusowego zdali tzw. egzamin Ex universa theologia i obronili prace magisterskie kończąc tym samym sześcioletnie studia filozoficzno-teologiczne w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Poznaniu. Po egzaminach diakoni udają się na ostatnie przed (...) Czytaj dalej »

2012-02-17
Kolejna książka ks. prof. Nadolskiego

W ostatnich dniach ukazała się w wydawnictwie Salwator kolejna książka naszego współbrata ks. prof. Bogusława Nadolskiego pt. „Eucharystia komunią z Chrystusem i miedzy nami”. Została napisana w związku z 50. Jubileuszowym Międzynarodowym Kongresem Eucharystycznym, który odbędzie (...) Czytaj dalej »

2012-02-10
Zmarł ojciec ks. Oleksandra Ryepina

Dziś (10.02.) w godzinach rannych odszedł do wieczności śp. Mikołaj Ryepin (l. 59),ojciec naszego współbrata z Ukrainy ks. Oleksandra pracującego w Kamieńcu Podolskim. Uroczystości pogrzebowe śp. Mikołaja odbędą się 13 lutego (poniedziałek) w Szachtarsku (obwód doniecki, Ukraina). Zmarłego (...) Czytaj dalej »

2012-02-07
Rekolekcje kapłanów chrystusowców

W naszym domu rekolekcyjno-pielgrzymkowym w Częstochowie rozpoczęły się wczoraj (6 lutego) rozpoczęły się wczoraj (poniedziałek, 6 lutego) rekolekcje dla młodych księży chrystusowców (do 5. roku po święceniach) pod hasłem „Tożsamość kapłana XXI w. a nowa ewangelizacja”. W rekolekcjach (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

Zapowiedzi wydarzeń

24.10.2014 r.
"Drogą pielgrzymów" w Radiu Maryja
Od 24 października br. (piątek) Radio Maryja (...) więcej »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania