Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej

Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego

2012-09-29
Profesja zakonna w Towarzystwie Chrystusowym

Tradycyjnie w święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała młodzi chrystusowcy składają swoje śluby zakonne: w seminarium klerycy ponawiają profesję na kolejne lata, a w domu nowicjackim nowicjusze składają pierwsze śluby. W kaplicy seminaryjnej w Poznaniu, podczas porannej (...) Czytaj dalej »

2012-09-29
Pogrzeb śp. ks. Józefa Guli

Uroczystości pogrzebowe zmarłego przed tygodniem (21 września) naszego współbrata śp. ks. Józefa Guli odbędą się 8 października (poniedziałek) w kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Londynie na Putney. Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem ks. abpa Szczepana Wesołego rozpocznie (...) Czytaj dalej »

2012-09-29
Wizytacja kanoniczna ks. Generała w Lombard

W dniach od 27 do 28 września w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Lombard, odbyła się dwudniowa wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Tomasz Sielicki TChr. W pierwszym dniu ks. Generał spotkał się z kapłanami posługującymi w tym miejscu: (...) Czytaj dalej »

2012-09-28
Wizytacja ks. Generała na chicagowskim Trójcowie

W dniach 25-26 września Polską Misję Duszpasterską w Chicago, czyli popularnie zwane Trójcowo odwiedził w ramach wizytacji kanonicznej ks. Tomasz Sielicki – przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego w towarzystwie ks. Pawła Bandurskiego – prowincjała chrystusowców w Ameryce Północnej. (...) Czytaj dalej »

2012-09-27
Rozpoczęcie kanonicznego nowicjatu w Mórkowie

W czwartek, 27 września po południu w domu nowicjackim w Mórkowie k. Leszna grupa 20 aspirantów rozpoczęła kanoniczny nowicjat w Towarzystwie Chrystusowym, czyli roczny czas duchowego przygotowania do złożenia pierwszych ślubów zakonnych. Obrzęd przyjęcia do nowicjatu odbył się podczas (...) Czytaj dalej »

2012-09-27
Jasnogórskie czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy

Zbliża się szybko doroczna noc modlitwy na Jasnej Górze w intencji Polonii i jej duszpasterzy organizowane już od 27 lat przez Towarzystwo Chrystusowe. Tegoroczne czuwanie upłynie pod hasłem „Mocno stój przy wierze ojców” i w duchu dziękczynienia za 80 lat posługiwania Towarzystwa Chrystusowego. (...) Czytaj dalej »

2012-09-25
Wizytacja Przełożonego Generalnego w Milwaukee

W dniach 22-23 września przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Tomasz Sielicki odwiedził w ramach wizytacji kanonicznej ks. Andrzeja Galanta, pełniącego posługę duszpasterską w dwóch parafiach: amerykańskiej – pw. Świętych Cyryla i Metodego oraz polskiej – pw. Świętego (...) Czytaj dalej »

2012-09-23
Rekolekcje w seminarium i w nowicjacie

Klerycy wrócili z wakacji do seminarium w piątek, 21 września. Wczoraj wieczorem rozpoczęli sześciodniowe rekolekcje przed ponowieniem profesji zakonnej i nowym rokiem akademickim. Rekolekcje prowadzi ks. Mirosław Drzewiecki – były wieloletni duszpasterz studentów i środowisk twórczych we (...) Czytaj dalej »

2012-09-21
Zmarł ks. Józef Gula TChr

W wieku 86 lat w Londynie zmarł śp. ks. Józef Gula SChr. - wieloletni duszpasterz Polaków w Australii i Anglii. Termin uroczystości pogrzebowych śp. ks. Józefa zostanie podany po ustaleniu. Ks. Józef Zbigniew Gula SChr urodził się 21 sierpnia 1926 r. w Lublinie. Do Towarzystwa Chrystusowego (...) Czytaj dalej »

2012-09-19
Medal „Mater Verbi” dla dwóch chrystusowców

Podczas tegorocznej pielgrzymki tygodnika „Niedziela” na Jasną Górę – 15 września, w niedzielę środków społecznego przekazu – odbywającej się pod hasłem „Wierzę w jednego Boga” zostały przyznane przez redaktora naczelnego ks. dr Ireneusza Skubisia medale uznania i wdzięczności (...) Czytaj dalej »

Wyszukaj na stronie

Liturgia na dziś

Dzisiejsze czytania są dostępne na naszej stronie »

wesoly.romek@tchr.org nie życzy sobie reklam, ani zapytań o możliwość ich przesłania