dodano: 2018-07-24 18:20:16 edycja: 2018-07-24 18:21:18 autor: 341 odsłon: 1375

Modlitwa przy „Sercu Założyciela”

W ostatnim tygodniu probacji, kapłani uczestniczący w tym czasie odnowy, udali się do Gniezna, by tam, przy złożonym w Bazylice Prymasowskiej pw. Wniebowzięcia NMP sercu Założyciela modlić się na różańcu w intencji Towarzystwa, jego odnowy oraz nowych powołań zakonnych i kapłańskich.

Najświętszej Ofierze, sprawowanej w południe w intencji beatyfikacji kard. Hlonda, przewodniczył w katedrze wikariusz generalny ks. Bogusław Burgat SChr. Homilię wzbogaconą treściami zaczerpniętymi z myśli Prymasa Polski wygłosił ks. Paweł Jasina SChr. Mówiąc o wypełnianiu woli Bożej wskazał, „że ludzkość urządza sobie życie według swych zamierzeń (…). Wkracza w to Bóg, jako Pan i cel stworzenia. Nie przekreśla człowieka, (…) a jednak tak biegiem wypadków kieruje, że one bez względu na to, czy dobre, czy złe, w rezultacie służą zamiarom Opatrzności”.

To jeden z ważniejszych dni, kiedy chcemy odwoływać do myśli Ojców naszego Zgromadzenia, by napełniać się nimi, zapalać, a jednocześnie pokrzepienie, jakie z nich płynie zanieść tym, których Bóg stawia na drodze powołania.24 lipca 24 lipca 341 1375