dodano: 2016-03-22 21:31:00 edycja: 2016-05-11 21:32:35 autor: 2 odsłon: 2067

Niedziela Palmowa w Baltimore

W Wielkim Poście, tak jak w całym Kościele,  w większości polonijnych parafii i ośrodków duszpasterskich na całym świecie odbywają się rekolekcje przygotowujące do przeżycia Świąt Wielkanocnych. Tematem wiodącym jest Boże miłosierdzie oraz 1050 rocznicy chrztu Polski.

Parafia Matki Bożej Różancowej w Baltimore (USA) prowadzona od 40 lat przez księży chrystusowców otrzymała w ostatnich latach tytuł Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Rekolekcje w tejże parafii w tym roku prowadził  ks . Wiesław Wójcik TChr z Poznania.  Zakończyły się w Niedzielę Palmową i wzięło w nich udział ok. 400 rodaków. Wszyscy uczestnicy Eucharystii  przeszli przez drzwi święte i otrzymali od Rekolekcjonisty specjalne błogoslawieństwo wraz z wizerunkiem i modlitwą do św. Jana Pawła II.

Polacy  mieszkają w tym stanie Maryland w wielkim rozproszeniu i niektórzy do  kościoła jadą ponad godzinę swoimi samochodami. Trzeba podkreślić wielkie pragnienie  uczestniczenia w niedzielnej mszy św. najstarszych parafian, którzy tę świątynię traktują jak drugi dom. Staraniem duszpasterzy, w Sanktuarium  znajdują sie relikwie św. Faustyny,  św. Jana Pawła II i bł. Ks. Sopoćko. Wszystko to sprawia, że do kościoła przybywają różne grupy wiernych z całej diecezji baltimorskiej, a tym samym doświadczają oni  miłosierdzia Bożego i poznają religijność Polaków.

ks. Wiesław Wójcik TChr


22 marca 2016r. 11 maja 2016r. 2 2067