W sobotę, 27 maja 2017 r., odbyła się kolejna Majówka ze Sztuką.

Tegoroczne święto malarstwa muzyki i teatru zostało poszerzone o sport. Stąd przeprowadzono na majówce Polsko – Niemiecki Turniej Piłki Nożnej. Sześć drużyn (dwie z Penkun – Niemcy i cztery miejscowe), w dwóch kategoriach wiekowych (dzieci i młodzież), rywalizowały o puchary i medale.

W parafialnej galerii Refektorium Sztuki można było podziwiać wystawę Wojciecha Beszterdy zatytułowaną FOTOFONEMY. Autor prac, to zaprzyjaźniony od wielu lat z Marianowem artysta fotografik z Piły. Jego wystawie towarzyszył młody, ale bardzo utalentowany skrzypek Sebastian Czaja, który grał na XVII-wiecznych skrzypcach Mathiasa Klotza I. Obok tej wystawy można było oglądać obrazy z kolekcji marianowskiej, Marianowską Drogę Krzyżową oraz wystawę prezentującą Stowarzyszenie Klosterland, do którego należy Parafia Marianowo.

Nie zabrakło muzyki. Na początku swój bluesowy koncert dał Karl Valta z zespołem (Klein Jasedow – Niemcy), potem słuchaliśmy „Melodii z końca świata” w wykonaniu tenora Felipe Cespedesa  z Chile, a na koniec w blaskach zachodzącego słońca koncertował Grzegorz Wilk z zespołem Wolf.

Ten upalny i słoneczny dzień wielu gości i mieszkańców Marianowa spędziło w sadzie przykościelnym. Podczas tego święta obok spotkania z prawdziwą, przez duże „S”, Sztuką,  można było posilić się potrawami tradycyjnej kuchni wiejskiej, skosztować chleba prosto z pieca, wspomóc działania parafii kupując los w loterii, a na dzieci czekał plac zabaw. W tym roku Majówka ze Sztuką została dofinansowana z Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A.

ks. Jan Dziduch SChr


19 czerwca 2017r. 341 3300 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne