W piątek, 4 listopada, Mszą Świętą pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgi rozpoczęła się uroczystość, podczas której, Metropolita Szczecińsko-Kamieński pobłogosławił kaplicę Wieczystej Adoracji w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Pyrzycach.

Na uroczystość licznie przybyli duchowni z okolicznych parafii. Towarzystwo Chrystusowe reprezentowali: przełożony generalny zgromadzenia ks. Ryszard Głowacki SChr oraz ekonom generalny zakonu – ks. Zbigniew Kutnik SChr. W wygłoszonej homilii arcybiskup mówił o nieograniczonej miłości Chrystusa do człowieka. Podkreślał jej znaczenie w życiu każdego z nas.

Zgodnie z zapowiedzią proboszcza parafii – ks. Tadeusza Kłapkowskiego SChr codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie rozpoczynała się po Mszy o godzinie 9.00 i trwała do wieczornej liturgii sprawowanej o godzinie 18.00. Jego zdaniem uruchomienie kaplicy przyczyni się do ożywienia kultu eucharystycznego oraz wzmożenia wśród parafian modlitw nie tylko we własnych intencjach, ale również tych dotyczących całego Kościoła i ojczyzny.

W dniu pobłogosławienia kaplicy adoracja trwała do godziny 21.00. Prace przystosowujące ją do nowej funkcji trwały od kilku miesięcy. Wcześniej w tym miejscu znajdowała się salka katechetyczna, a w ostatnich latach swoją siedzibę w niej miał parafialny zespół Caritas.

Tekst i fot.: Remigiusz Pajor-Kubicki

relacja radiowa

 


07 listopada 2016r. 341 2612 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne