Jak przypominają Ustawy Towarzystwa Chrystusowego, „rodzice i krewni stanowią społeczność ściślej zjednoczoną z naszą Rodziną zakonną”. Należy się im nie tylko pamięć w modlitwie, co czynimy w codziennej Eucharystii, ale zwyczajny ludzki gest, który jest wyrazem wdzięczności i szacunku. Stąd każdego roku jest organizowany tzw. zjazd rodziców naszych współbraci.

Rozpoczął się on 22 czerwca, w czwartek, gdzie wieczorem wszyscy zgromadzili się na Apelu Jasnogórskim. Piątek został zarezerwowany na zwiedzanie „skarbów” Jasnej Góry. Rodzice mogli uczestniczyć w tym dniu w Mszy św., sprawowanej w Kaplicy Cudownego Obrazu i wolny czas poświęcić na osobistą modlitwę.

Przedostatni dzień nasi dobrodzieje, bo tak nazywamy rodziców, udali się do Krakowa, by nawiedzić Sanktuarium Jana Pawła II i pomodlić się w nieopodal znajdującym się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w intencjach powołanych synów, ale nade wszystko nowych powołań zakonnych i kapłańskich.  

W czasie pogodnego wieczoru nadarzyła się okazja do zapoznania się, wspominek i odpoczynku po intensywnych kilku dniach wspólnego pobytu. Rodzice cenią sobie samo spotkanie, częstochowski dom i czas tam spędzony, czego wyrazem są zawierane wieloletnie znajomości i przyjaźnie.

Warto więc zachęcić swoje mamy i ojców, by w następnym roku mogli spotkać się w szerszym gronie rodzice kolejnych pokoleń chrystusowców.


03 lipca 2017r. 341 2810 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne