dodano: 2019-05-04 19:29:23 edycja: 2019-05-04 21:00:46 autor: 341 odsłon: 2523

Przygotowania do I Komunii Św. w Bagnolet

W dniach 30 kwietnia – 1 maja 2019 r. dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej w parafii w Bagnolet odbywały ze swoimi rodzicami wspólne rekolekcje przygotowujące na to szczególne w ich życiu wydarzenie. Miejscem, w którym odbył się główny punkt programu, było sanktuarium Matki Bożej w Pontmain. Powodem takiego wyboru był fakt, że polska wspólnota na niedzielnej Eucharystii w Bagnolet gromadzi się właśnie w kościele pod takim wezwaniem. Czwórce dzieci w Pontmain (podczas wojny francusko-pruskiej w XIX wieku) ukazała się Matka Boża Nadziei, która w swym orędziu podkreśliła znaczenie modlitwy.

Uczestnicy oprócz wysłuchania duchowych nauk, nawiedzili sanktuarium, którym opiekują się ojcowie oblaci. Przy okazji doszło do spotkania różnych pokoleń polskiej emigracji, gdyż w tamtejszej wspólnocie oblackiej przebywa syn polskich emigrantów z czasów międzywojnia, o. Paul Michalak OMI, który ponad 70 lat temu poszedł za głosem Pana i posługiwał jako kapłan-misjonarz w wielu krajach (Włochy, Kamerun i Kanada).

Następnego dnia udali się do innego wyjątkowego miejsca, jakim jest Mont-Saint-Michel. Ostatnim miejscem całego wydarzenia było nawiedzenie polskiej kaplicy w sanktuarium św. Tereski w Lisieux. Tam dzieci wraz z rodzicami zawierzyły się tej świętej, znanej od „małych kroków” i „małej drogi”. Zawierzyły też zbliżającą się uroczystość pierwszokomunijną, która przewidziana jest na czwartek 30 maja br., w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

ks. Zbigniew Wcisło SChr04 maja 2019r. 04 maja 2019r. 341 2523