Na początku marca 2018 roku ks. kardynał Stanisław Dziwisz odbył swoją podróż do USA.

Wziął udział w poświęceniu nowej katedry w Knoxville w stanie Tennessee, gdzie ofiarował stułę i relikwie papieża Jana Pawła II. Przebywał również z wizytą w dwóch parafiach w Chicago (m.in. w Polskiej Misji Duszpasterskiej pw. Trójcy Świętej), spotkał się z Polonią w Orchard Lake, MI.

Chicago

W wtorek, 6 marca 2018 roku, ks. kardynał Stanisław Dziwisz odwiedził Polską Misję Duszpasterską pw. Świętej Trójcy w Chicago. Była to druga jego wizyta w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Obecność osobistego sekretarza papieża Jana Pawła II wpisuje się w tegoroczne jubileusze na Trójcowie.

Po uroczystym powitaniu przez górali, dostojny gość przewodniczył Mszy Świętej, koncelebrowanej przez ks. prof. dr. hab. Pawła Bortkiewicza SChr, ks. kanonika Mirosława Króla, kanclerza polonijnego ośrodka i zakładów naukowych w Orchard Lake, w stanie Michigan oraz 15 księży z polonijnych parafii Archidiecezji Chicagowskiej.

Słowa podziękowania kard. Dziwiszowi za obecność na Trójcowie, jak i wieloletnią posługę wobec Ojca Świętego Jana Pawła II, skierowała w imieniu parafian przedstawicielka Rady Parafialnej. Przypomniała o podarowanych w 2012 roku relikwiach świętego papieża.

Przybyli goście mieli również możliwość spotkania z kardynałem. Odbyło się ono po Eucharystii w sali pod kościołem, gdzie zgromadziło się około pięciuset osób.

Na podst. relacji Elżbiety J. Majchrowskiej
 

Sterling Heights

8 marca ks. Kardynał odwiedził także parafię Matki Bożej Częstochowskiej w Sterling Heights, MI. W ramach krótkiego pobytu pobłogosławił dwa nowe obrazy: Jezusa Miłosiernego i św. Jana Pawła II. Do zgromadzonych wiernych, były sekretarz papieski skierował słowa, podkreślając wkład Wielkiego Polaka w głoszenie i rozprzestrzenianie się w Kościele i świecie orędzia Bożego Miłosierdzia. Podziękował za krzewienie tego kultu oraz podtrzymywanie tradycji polskiej. Wyraził Polonii wdzięczność za wspieranie „Friends of Saint John Paul II ‘Be not afraid’ Foundation”. Pod koniec nabożeństwa kard. Dziwisz zawierzył parafię i całą Polonię amerykańską Miłosierdziu Bożemu.

info za tchr.us

 

 


12 marca 2018r. 341 4874 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne