Przypadający 11 lutego Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II, obchodziliśmy już po raz dwudziesty piąty, a w polskim kościele w Budapeszcie po raz trzynasty.

Jak co roku na Mszy św. o godz. 11 sprawowanej w języku polskim i węgierskim spotkała się wspólnota parafian, która otrzymała sakrament namaszczenia chorych. Mszę św. sprawował proboszcz parafii ks. Krzysztof Grzelak SChr oraz o. Andrzej Kostecki OP i o. Tomasz Marciszkiewicz SVD. Modliliśmy się za wszystkich chorych i cierpiących, nie tylko fizycznie ale i duchowo, za ich rodziny, za wolontariuszy poświęcających się na rzecz chorych i niepełnosprawnych, za lekarzy i cały personel medyczny.

Ten dzień był okazją do wyrażania szacunku dla życia we wszystkich jego fazach. Warto skierować nasze myśli w stronę tych którzy cierpią, którzy tym cierpieniem upraszają nam liczne łaski u Chrystusa, a my dzięki ich cierpieniu możemy stać się bardziej ludzcy, jeżeli tylko potrafimy świadczyć im odpowiednią pomoc. Po Mszy św. Polacy i Węgrzy przeszli do Domu Polskiego na agapę.

Podobne spotkania obu grup narodowościowych mają miejsce kilka razy do roku. Dzięki temu pogłębia się więź między nami. Jak dostrzegamy, ma to szczególne znaczenie dla naszych braci Węgrów.

Tekst i foto: Małgorzata Soboltyński

 


13 lutego 2017r. 341 4210 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne